Skocz do zawartości
Radzio1234

Nowa płyta Socket A

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Otóż mam pytanie jaką płytę kupić do tego komputera:

 

CPU-AMD Sempron 2600 1.833 Mhz

Płyta Główna-Mercury KVT600 X-L

Karta Graficzna-Nvidia GeForce FX5200 128MB

RAM- 1.0GB (GoodRam) Dysk Twardy: Maxtor 6Y120L0 120gb

Monitor: LG L1730 Napęd:LITE-ON iHAS 524

 

Jak widać Socket A, DDR1 i AGP. Płyta ma być porządna i do OC. Zasilacz będzie porządny, a mianowicie Fortron (na razie póki co jest no-name) B-)

 

PS Ja wiem, że o wiele lepiej jest kupić nowego kompa i w ogóle, ale kolega chcę płytę do tego zestawu i na razie zmiany nie przewiduje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

To już lepiej to GPU wymienić, bo o/c tego CePa na 5.0GHz nic nie da z tą kartą :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim bardzo za odpowiedzi. Płyta już kupiona :) EP- 8RDA3+ PRO na dniach powinna dojść :) Teraz polećcie mi jakieś wydajne chłodzenie do OC na ten socket A :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na s.A było ponoć Thermalright SI-97. Socket A obsługiwał też Thermaltake Sonic Tower oraz ThermalTake Big Typhon 4 in1.

Kupując używki trzeba zwracać uwagę na kompletność zapinek. Niektóre chłodzenia na ten socket wymagają też otworów wokół cpu. Trzeba więc sprawdzić jak mocowany jest dany cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na s.A było ponoć Thermalright SI-97. Socket A obsługiwał też Thermaltake Sonic Tower oraz ThermalTake Big Typhon 4 in1.

Kupując używki trzeba zwracać uwagę na kompletność zapinek. Niektóre chłodzenia na ten socket wymagają też otworów wokół cpu. Trzeba więc sprawdzić jak mocowany jest dany cooler.

 

Ja tam zawsze chłodziłem Zalmanem... CNPS-7000A-Cu mam i w swoim zabytku, cooler nie do zastąpienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...