Skocz do zawartości
Cytryna

Zakup mocnego a taniego laptopa 15,6" lub 17,3"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z racji sprzedania poprzedniego laptopa ... poszukuje godnego nastepcy.

 

Wymagania następujące:

 

- cena :)  jak najniższa (1,8k 15,6", 2k 17,3")

 

- dobra matryca

 

- odtwarzania filmów HD (chodzi głównie o format *.mkv, mój poprzedni lapciak mial problemy z mkv'kami powyzej 3gb ...)

 

- od czasu do czasu gry, ofkors pełne lub prawie pełne detale ...

 

- odnośnie odtwarzania muzyki to intel HDaudio mi styka ... zawsze moge od kumpla odkupic Creative'a zew ...

 

 

 

 

Moje propozycje:

 

15,6"

 

17,3" .1

 

17,3" .2

 

 

 

 

Proszę o pomoc w wyborze, inne propozycje mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dobra matryca

Zapomnij.

 

- odtwarzania filmów HD (chodzi głównie o format *.mkv, mój poprzedni lapciak mial problemy z mkv'kami powyzej 3gb ...)

MKV to kontener. Nie ma nic wspólnego z jakością materiału, który zostanie do niego załadowany.

 

- od czasu do czasu gry, ofkors pełne lub prawie pełne detale ...

Ale nie w najnowszych grach, prawda?

 

Moje propozycje:

Oh boy.

 

Grafika to marność, jeśli chcesz grać w nowsze tytuły.

 

Turion ze starej platformy. Nie opłaca się brać, bo widocznie negatywnie wpływa na wydajność.

 

Stare... w zasadzie wszystko.

 

Acer Aspire 5551G-P322G32 15,6" 1366x768 - Notebooki - Acer Aspire 5551G-P322G32 15,6" 1366x768 od 1899.00zł

ewentualnie jeśliś skory dopłacić do dodatkowego rdzenia:

Acer Aspire 5551G-N832G50MNSK 15,6" 1366x768 - Notebooki - Acer Aspire 5551G-N832G50MNSK 15,6" 1366x768 od 2199.00zł

 

Tylko wybierz sobie konfigurację z większą ilością pamięci, 2GB to za mało jeśli chcesz, żeby komputer Ci dłużej służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bagienny, bez urazy ale nie czytasz co pisze .... 

 

cena, cena i jeszcze raz cena ...

 

odnosnie kart graficznych i prockow, w tym przedziale cenowym chyba raczej nie ma szans na nic lepszego ... 

 

uwazam ze 4570, 5470 czy 5650 to nie jest byle co i chyba w takie tytuly jak crysis czy far cry 1 i 2 da rade pograc w dobrej rozdzialce i detalach ( no moze nie na 4570 :] )

 

Turion M500/520 to moze nie najswiezsza konstrukcja ale osiagi ma porownywalne z T6xxx, ktore sa o niebo drozsze .... i tak wogole to wedlug rozpiski z notebookcheck'a to M500 czy M520 rozwala P320, ktory jest w lapku z pierwszego linka Twoich propozycji ... a ile taniej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze 4570, 5470 czy 5650 to nie jest byle co i chyba w takie tytuly jak crysis czy far cry 1 i 2 da rade pograc w dobrej rozdzialce i detalach ( no moze nie na 4570 :] )

5470 wcale nie jest dużo wydajniejszy od 4570, to raz. 5650 jest za to całkiem porządną grafiką i nawet w nowsze produkcje sobie będziesz mógł spokojnie pograć. (5650 jest spokojnie 2.5x wydajniejszy od 5470, więc wrzucanie ich do jednego worka jest delikatnie rzecz ujmując nie na miejscu.)

 

Turion M500/520 to moze nie najswiezsza konstrukcja ale osiagi ma porownywalne z T6xxx, ktore sa o niebo drozsze .... i tak wogole to wedlug rozpiski z notebookcheck'a to M500 czy M520 rozwala P320, ktory jest w lapku z pierwszego linka Twoich propozycji ... a ile taniej ....

 

Odnośnie rozpiski na notebookcheck, to Panie świeć nad ich twórcami - którzy umieszczają procesory na liście według wyników rzutu monetą, albo czytania szklanej kuli. Co to za benchmark list, na której pozycje umieszczane są w konkretnych miejscach bez jakichkolwiek wyników benchmarków? Jeśli bardzo chcesz M500, to proszę bardzo, częstuj się. Tylko nie mów, że nie ostrzegałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj sie bo nie mialem tego na mysli, prosze :)

 

ogolem z podanych linkow to najbardziej mnie interesuje to

 

17,3", brat ma 15,6" tez Cristal Brite na Led'ach i szczerze to nie widze roznicy miedzy takim acerkiem a siakims asusem, hp, dell'em czy czyms innym ...

 

ma mocna grafe, wlasnie tego 5650 wiec cos by poszalal, ramy styka, dysk wystarczajacy, zreszta mam externala 1tb wiec nie bede narzekal na brak miejsca :)

 

tylko ten procesor nie daje mi zyc ... co jest w koncu nowsze i wydajniejsze ?? P320 czy M500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten procesor nie daje mi zyc ... co jest w koncu nowsze i wydajniejsze ?? P320 czy M500 ?

 

Miałem do czynienia z procesorami obu generacji (P320 jest nowszy) i wierz mi - jeśli chcesz grać w nowsze gry - nie bierz M5x0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zapytam prosto z mostu, czy M500 bedzie dawal rade ? 

 

bo jakos mnie nie rajcuje dac za 15,6" dwa klocki .... jak mam wydawac tyle kasy to juz bym chcial sie szarpnac na 17,3" ... 

 

 

 

 

chyba, ze wogole dam sobie siana z zakupem lapka i przesiade sie calkiem na stacjonarki ... ale ta mobilnosc mi czasem jest potrzebna a prosic kogos o uzyczenie laptopa ... jakos mam tendencje do polegania jedynie na sobie ... nigdy nic od kogos nie dostalem za free, zawsze musialem sobie ciezko zapracowac na to co mam, dlatego tez na dziendobry okreslilem twardo ze max 2k moge przeznaczyc na zakup komputera ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że albo płacisz 2K za przyzwoite 15.6 albo rezygnujesz ze swoich wymagań. Za solidnego lapka z takim rozmiarem matrycy powinno się zapłacić trochę więcej a ty z 17.3" wyskakujesz... Podobnie z procesorem: bagienny, recenzent laptopów na PurePC, jasno pisze, że nie warto się w niego pakować a ty ciągniesz temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko sie z wami dogadac ... po raz kolejny odniose sie do najwazniejszego zastrzezenia -->> CENA

 

ja rozumiem, ze cos za cos, jadac po cenie nie dostane sprzetu z wysokiej polki aczkolwiek chyba taki acerek za 2k to juz nie jest T2330 i X3100 intelowskie gdzie WoW w najnizszych detalach i przy najmniejszej rozdzialce dawal w dupe laptopowi do tego stopnia ze bez podkladki bym sie bal pograc dluzej niz 1h

 

ale wracajac do tematu, ogolnie mnie interesuje rzecz nastepujaca:

 

czy biorac pod uwage zastrzezenie do ceny max 2k to ten acer jest oplacalny ? 

 

nie pytam czy jest demonem wydajnosci, pytam czy jestem w stanie wyhaczyc cos lepszejszego niz M500, 2gb, 320gb HDD, HD5650 upakowane w obudowie z matryca 17,3"

Edytowane przez Cytryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że biorąc pod uwagę cenę padła stosowna propozycja bagiennego.

Acer Aspire 5551G-P322G32 15,6" 1366x768 - Notebooki - Acer Aspire 5551G-P322G32 15,6" 1366x768 od 1899.00zł

 

My nie mówimy, że masz wydać 2.5K za piętnastocalówkę, my mówimy, że powinieneś te 2K poświęcić na wspomniane 15.6" a nie myśleć o 17.3".

bagienny podał propozycję w zakresie cenowym i napisał, że jeżeli jesteś w stanie dopłacić to możesz wybrać inną pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od miesiąca używam 5551G w wersji z Phenomem II X3 i HD5650.

 

Wrażenia z używania bardzo pozytywne - jeśli chcesz grać, to 15,6" jest lepsza, bo ma niższą natywną rozdzielczość i praktycznie we wszystkich grach HD 5650 daje radę, w przeciwieństwie do 5470 czy 4570, bo to sporo słabsze układy.

 

M500 w ogóle nie brałbym pod uwagę, ewentualnie P320 i praktycznie mieścisz się w cenie.

http://www.x-kom.pl/p/56449-notebook-laptop-15,6-acer-as5551g-p322g32-p320-2048-320-dvd-rw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...