Skocz do zawartości
rodzynkiwczekoladzie

laptop 13 calowy - uniwersalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zrezygnowałem z netbooków- za mało wydajne są do moich potrzeb. Za to laptop 13 calowy jest dla mnie wystarczająco mały. Maksymalny koszt to: 2700 zł

 

pierwszym na mojej liście jest laptop z tej aukcji:

 

Laptop Asus UL30VT SU2300 3GB 320GB GF210 HDMI 12H (1167516732) - Aukcje internetowe Allegro

 

Prosiłbym o odpowiedzenie czy procek i karta spełniają moje poniższe wymagania.

 

Będę go używać bardzo uniwersalnie, w domu jako stacjonarny po podłączeniu z monitorem 21 cali, czasami pod projektor. Równocześnie od czasu do czasu będę brał go na prezentacje, bateria chciałbym żeby trzymała przynajmniej 4 godziny.

 

Filmy oglądać chcę też w HD, czyli 720p - 1020p - procek i grafa muszą spełniać te wymagania.

 

Gram tylko w jedną gierkę - DotA, na obecnym moim stacjonarnym P4 2.4 i karcie GF6600 256, 1GB RAM, całość hula bez problemów.

 

Dysk to minimum 160 GB ale mile widziane 320 i więcej.

 

Jednak nade wszystko zależy mi na cichości pracy, jestem w stanie dołożyć nawet 500 zł jeśli miałbybyć za to cichszy.

 

No i bezawaryjność, to chyba każdy by chciał :)

 

Windowsa nie musi mieć, mam XP Home kupionego jakieś 5 lat temu, po co mi drugi?

 

pozdrawiam i i liczę chociaż na wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Temat może troszkę odkopany, ale może oczekujesz jeszcze odpowiedzi, no to może ja na coś się przydam... Model Lenovo 59-026430B, powinien być dla Ciebie dobrą propozycją. Bateria trzyma podobno nawet pięć godzin, elegancki wygląd, posiada wyjście HDMI, a pojemność dysku to aż 640 GB :D Powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również odgrzebię temat, bo wymagania idealnie pokrywają się z moimi.

-Lekki (<2kg)

-wystarczająco wydajny do 1080p, ewentualnie jakaś gierka, ale to żaden priorytet, tyle że nie jestem zwolennikiem intelowskich grafik

-cichy lub wręcz bezgłośny

-tani (jakby się zmieścił w 2500 to by było dobrze, poniżej 2000 wręcz cudownie)

-3-4h na baterii mi wystarczy, a obecnie to chyba nie jest jakiś wyczynowy czas

-przez 80% życia będzie służył jako DTR, podpięty pod monitor/projektor oraz różne peryferia, więc HDMI i kilka portów USB będzie niezbędne

 

Wspomniany UL30VT wydaje się spełniać wszystkie wymagania. Jedno co mnie martwi, to że podobno dedykowany geforce po podpięciu czegoś do HDMI, działa i grzeje się cały czas. Z tego powodu mam obawy w kwestii generowanego hałasu. Ktoś jest w stanie to zweryfikować?

 

Inne rozważane przez mnie opcje:

-Asus UL30VT

-Asus 1215N - atom to podobno nie jest procesor pozwalający na płynne 1080p, mimo pomocy IONa

-Alienware M11x - mocny, z dźwiękiem 5.1, ale głośny i ciężki, więc nie miałbym po co robić wymiany

-Acer 3820TG - mocny, lekki, nie wiem jak z ciszą (często zdarza się że coś w nim piszczy) i cena trochę mnie odstrasza, choć jak na takie podzespoły nie wydaje się przesadzona

-Samsung Q330 - w sumie niewiele o nim wiem, ale jest mocny, ma DVD, ciężar znośny, tylko że drogi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również odgrzebię temat, bo wymagania idealnie pokrywają się z moimi.

-Lekki (<2kg)

-wystarczająco wydajny do 1080p, ewentualnie jakaś gierka, ale to żaden priorytet, tyle że nie jestem zwolennikiem intelowskich grafik

-cichy lub wręcz bezgłośny

-tani (jakby się zmieścił w 2500 to by było dobrze, poniżej 2000 wręcz cudownie)

-3-4h na baterii mi wystarczy, a obecnie to chyba nie jest jakiś wyczynowy czas

-przez 80% życia będzie służył jako DTR, podpięty pod monitor/projektor oraz różne peryferia, więc HDMI i kilka portów USB będzie niezbędne

 

Wspomniany UL30VT wydaje się spełniać wszystkie wymagania. Jedno co mnie martwi, to że podobno dedykowany geforce po podpięciu czegoś do HDMI, działa i grzeje się cały czas. Z tego powodu mam obawy w kwestii generowanego hałasu. Ktoś jest w stanie to zweryfikować?

 

Inne rozważane przez mnie opcje:

-Asus UL30VT

-Asus 1215N - atom to podobno nie jest procesor pozwalający na płynne 1080p, mimo pomocy IONa

-Alienware M11x - mocny, z dźwiękiem 5.1, ale głośny i ciężki, więc nie miałbym po co robić wymiany

-Acer 3820TG - mocny, lekki, nie wiem jak z ciszą (często zdarza się że coś w nim piszczy) i cena trochę mnie odstrasza, choć jak na takie podzespoły nie wydaje się przesadzona

-Samsung Q330 - w sumie niewiele o nim wiem, ale jest mocny, ma DVD, ciężar znośny, tylko że drogi..

 

platforma ION jest w stanie obsluzyc kazdego HD .. kwestia sterownikow zachecam do przeczytania :

Odtwarzacz HD za male pieniadze ;-) - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

nie twierdze ze nalezy brac ION'a ale sianie demagogi ze Atom jest za slaby jest troche nie na miejscu ;-) ( szkoda ze nie mam zadnego pod reka to postestowalbym dziada szerzej )

 

 

z tych co podales to wydajnosciowo wyglada to tak :

1) samsung

2) Alienware

3) acer

4) Asus UL30VT

5) atomik

 

 

teraz tak ja odrzucilbym od razu pozycje 2 oraz 5 ( nie ma sensu brac Atoma skoro w twoim zasiegu jest inny proc ;-) )

zostaje samsung acer i asus ;]

tutaj pozostaje tylko kierowac sie cena/preferencjami ;]

 

ja osobiscie bralbym acera z jednego powodu , ATI lepiej sprawuje sie w filmach niz NV chyba ze bedziesz siedzial na linuxie wtedy tylko NV ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Mogłem od razu tutaj spytać, a nie plątać się po forach notebookowych, gdzie trudno się doczekać odpowiedzi na konkretne pytanie.

 

Po tej wypowiedzi wybór ograniczam do Acera 3820TG i Asusa UL30VT. Tego ostatniego, jako sprzęt starszej generacji można już spotkać w postaci używanej znacznie taniej niż Acera z Core i3/i5.

 

Ale może znajdzie się jakiś właściciel UL30VT, który podzieli się wrażeniami na temat hałasu i przełączania grafik (szybkość działania, ewentualne problemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z podpinaniem monitora do laptopa? Czy podpinając taki monitor, mogę zamknąć klapę laptopa (albo jakoś go wyłączyć) i działać już na głównym, większym oczywiście monitorze?

Sam szukam czegoś co najmniej 13' lekkiego i uniwersalnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chcę zakładać kolejnego tematu podepnę się tutaj.

Poszukuje laptopa 13 calowego na zakup chciałbym przeznaczyć 4 tyś zł. Sprzęt miałby zastępować mi komputer stacjonarny w czasie podróżowania wymagania:

- mocny procesor minimum i3 najlepiej wyżej

- dysk twardy 500Gb

- mocna karta graficzna np. HD5145 lub w drugiej opcji integra intela HD ale laptop musi być skłonny do długiej pracy na baterii i poniżej 2 kilogramów

- obowiązkowo HDMI

- dużym plusem będzie podświetlana klawiatura oraz waga nie przekraczając 2,2 kg

- solidne wykonanie

przekopując się prze internet znalazłem fajny model toshiby ale jest niedostępny

TOSHIBA L635-10K • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Proszę o propozycje w okolicach 4 tysięcy za czym warto się rozejrzeć i czy w tym przedziale pieniędzy szukanie Toshiby jest rozsądnym wyborem.

Edytowane przez Zaknafar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod temat.

Poszukuję czegoś co zastąpi netbooka Asus 1005Ha.

 

Nowy sprzęt musi być nieco żwawszy, większa matryca (max 13"), czas pracy na baterii (word, www) nie krócej jak 6-7h (1005HA wytrzyma 8-9 - bez wifi), cena max 2000 (nowy lub używany).

 

Oprócz wcześniej wymienianych znalazłem: Toshiba T130-13Q. 1215N jednak ciut krótko trzyma.

Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Również poszukuję 13 calowego laptopa, który zastąpi 1005Ha ;)

 

Zastanawiałem się nad DELL M301Z lub ASUS U30JC, lecz nie wiem czy warto dopłacać do tego asusa.

 

Laptop do prac biurowych i internetu, oraz filmów. Nie będę grał na nim w gry.

 

Zależy mi na tym żeby mógł obsłużyć płynnie VIRTUALBOXa z wgranym ubuntu.

 

Budżet około 2000-2400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba procki dadza rade z Vboxem i ubuntu

 

maja virtualizacje wiec luz :]

 

osobiscie jak chcesz sie pobawic czys wiecej to kierowalbym sie w strone i5 z jednego prostego wzgledu : szybszy i ma wiecej watkow logicznych , w Vboxie mozna przypisac 1 rdzen fizyczny i jeden logiczny do ubuntu a reszte zostawic na winde i bedzie sporo wydajniej niz pod AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również podepnę się pod temat:)

 

Poszukuje laptopa 13.3 cala do kwoty 1800 zł. Ogólnie raczej uniwersalny: Word, exel, filmy, prezentacje, czy małe obróbki zdjęć ale także chciałabym zagrać w coś czasem, więc zależy mi na jakiejś powiedzmy "niezłej" grafice. A i bardzo ważna jest również bateria tak minimum to 6 godzin i mile widziane więcej tak jak w laptopach podanych niżej.

 

Znalazłam coś takiego Lekka Toshiba T135D 1.6Ghz 3GB 250GB Bat-9h Win7 (1432862889) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy ale już niestety go nie mają w sklepie i zaproponowali mi taki model Toshiba T135 SU4100 1.3 3GB 320GB 13.3 Win7 Bat 9H (1442927050) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy . I zastanawiam się nad jego kupnem chyba że ktoś podsunie mi coś godnego uwagi. Byłabym wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje podobnego urządzenia:

 

 

na oku mam kilka hmm sztuk. nie powiem modeli, bo na rynku jest tyle różnych odmian, że każdy sklep ma w ofercie inny model. inna wersje i za cholere nie wiem co jest co

 

1) Acer Aspire TimeLineX 3820TG - dobra grafika [ Acer Aspire TimeLineX 3820TG :: PCLab.pl ] [ http://www.x-kom.pl/p/61807-notebook-laptop-13,3-acer-as3820tg-382g50nks-i3-380m-2048-500-7hp64-hd6550.html ]

2) Samsung NP-Q330-JS03PL - lub pokrewny [ Samsung NP-Q330-JS03PL W7HP - Laptop Samsung w RTV EURO AGD ]

3) Asus z serii U3... w x-kom.pl modeli o podobnych parametrach jest kiiilka np : http://www.x-kom.pl/p/61152-notebook-laptop-13,3-asus-u31jg-rx035d-i3-370m-2048-320.html lub srebrny http://www.x-kom.pl/p/57795-notebook-laptop-13,3-asus-u35jc-rx045-i3-370m-4096-320.html - inny design? czy po prostu zdjęcie źle dopasowane? i to jest wkurzające. spodoba mi sie dana linia, a tak na prawdę nie wiem co jest czym :)

 

 

 

 

 

 

co wg Was najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...