Skocz do zawartości
Gracjan1987

nowy komp za 2200-2300

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś pół roku temu zakupiłem sobie kompa. Nie jest to jakaś niesamowita machina, ale działa no i jest duża różnica między tym, co miałem a tym co było.

Zastanawiam się nad niewielką modernizacją za nieduże pieniądze. (jakieś 500złotych)

od razu mówię, że nie chcę zmieniać zasilacza obecny to Modecom MC 350

reszta sprzętu to

mobo ASRock A780GXH/128M

cpu Athlon 4050e

ramy Goodram 2x2GB cl6 ddr2

grafa niestety integra hd3200

no i właśnie grafę chyba przyjdzie mi wymienić (a właściwie zakupić nową)

tutaj pojawia się problem, bo chciałbym coś rozsądnego, żeby mi jakieś nowsze gierki poszły (głównie assasin i mirror's edge) i żeby zasiłka wyrobiła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedac swojego procka,a kupic cos pokroju x2 245,do tego zapodac hd4770 i bedzie hulalo jak ta lala :wink:

Ewentualnie x4 620, poszukac po taniosci 8800gt-9800gt

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i moja zasiłka to wszystko pociągnie??

dodam, że mam monitor 19cali i max rozdzielczość jaką osiąga to 1280x1024 jakby to miało jakieś znaczenie :P

aha no i mam 3wentylatory 120mm w budzie plus chłodzenie na dyskach (nie wiem jak duży wpływ to ma na pobór mocy) :D

zastanawiałem się nad hd 4670, bo się dość rozsądną kartą wydaje i niski pobór mocy ma z tego co czytałem

Edytowane przez Gracjan1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Twoja mobo to umożliwia ;) Mi się udało, ale lepiej się na coś takiego nie nakręcać. Ogólnie to jeżeli starczy Ci kasy to HD4770 + X3 425, taniej można na 3 sposoby, grafę zmienić na HD4670, procka na X2 240 lub jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem nowego tematu zakładać bo i po co, więc postanowiłem ten odświeżyć.

znajomy ma na sprzedaż GeForce'a 8800gt i się zastanawiam czy się nie skusić na to pytanie brzmi za ile warto, bo nie chcę przepłacać a z drugiej strony też kolegi nie chcę na straty narażać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra uzbierałem troszkę pieniądza i chcę coś zakupić

do wydania to tak niedużo czyli jakieś 500-600 złotych

chcę kupić kartę graficzną i tak zastanawiam się nad

hd 5670

hd 4770

hd 4670

tu dylemat która będzie najlepsza do rozdzielczości 1280x1024 w większej nie mam zamiaru grać bo mój monitor na to nie pozwala :)

do tego fajnie byłoby dorzucić procka i tu zastanawiam się nad

athlon II x2 240

athlon II x3 425

phenonm II x2 550 BE

i tu pytanie, co najlepiej i najwydajniej będzie działało :F

aha dodam że hd5670 znalazłem za 320 złotych tyle, żę od Club 3D i nie wiem jak to będzie działało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź, ale dlaczego nie 5670 (obsługa dx11 i mały pobór prądu chyba nawet mniej niż 4770) no i dlaczego nie 3 rdzeniowiec z możliwościa odblokowania rdzenia i L3

pytam bo jedno i drugie połączenie wychodzą podobnie cenowo

dodam, że zależy mi na niskiej prądożernośći sprzętu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto co wybrałem

]Amd athlon II x3 435

]asrock m3a77de

2x2gb kingstonaxfx

radeon 5750 z 1gb pamięci

samsung f3 1tb

forton fsp500 60ghn

antec 300 :)

smsung sh-s223c

całość wychodzi niecałe 2300

komp ma być do gier, to jest wstępna propozycja, ale jak ktoś ma lepszy pomysł to śmiało ;) czekam na jakieś propozycje. najlepiej, żeby sprzęt był z bachcompa no chyba, że znacie jakiś we włocławku z przyzwoitą ofertą :)

aha dodam, że to nie jest komp dla mnie tylko dla znajomego

Edytowane przez Gracjan1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...