Skocz do zawartości
Gość unknown210

Dysk zewnętrzny z torrentem i głośniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość unknown210

Witajcie, mam starego kompa i chcę go troszeczkę udoskonalić. Mam 600zł a mój komp to:

1.Płyta główna jakiś stary Nforce 4, który obsługuje DDR1, Sata a nie Sata 2 i mojego starego Athlona 64 3000.

2.Grafę mam nie najgorszą - Gainward 9800GT 1024 Golden Sample.

3.Zasilacz to Chieftec 450

4.Mam 2GB ramu DDRII od kumpla.

5. Chłodzenie to pentagram karakorum.

 

Chcę zmienić wszystko oprócz zasilacza, karty, chłodzenia i obudowy. Komputer ma być do grania, multimediów i pracy biurowej.

Moje typy to:

AMD ATHLON X2 6000+ ma 2*3000 MHz

GIGABYTE GA-M52L-S3P AM2+ nF 520LE - dlaczego? No bo ma 4 wejścia na ram DDRII no i pasuje do tego proca

HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB - tani, duży i ma aż 32MB tej pamięci podręczniej

Proc to wydatek ok. 240zł + płyta główna 210zł + dysk ok.150zł. no i może dokupię do tego 1GB ramu jeszcze. Będzie na tym chodził najprawdopodobniej XP PRO SP3.

Co o tym myślicie? Jak to się kręci? Co byście zmienili i dlaczego? Czy duże lepsze to jest od mojej starej konfiguracji? Jak na tym by działało GTA IV? Shift? Sims3?

Fajnie by było gdybym nie musiał chłodzenia włączać na maxa do bardzo huczy.... A może czepić się Intela? np. Jakiegoś tańszego Core 2 Duo?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 210 zł

Płyta Główna : AsRock A770DE ~ 200 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

razem ~600zł, a sprzęt sporo lepszy niż ten co wybrałeś.

 

 

-----edit-----

andrew był szybszy :P

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

O to chodzi, że nie bardzo mam za co kupić ten ram DDR3... Nie da rady pojechać z DDR2? Dodam tylko, że mógłbym ten mój ram sprzedać od ręki za 150zł... No ale przecież 150zł + 100zł które poszły by na 1GB ramu DDR2 raczej na 3GB DDR3 nie wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

No za 150zł 2GB DDRIII to takiej nijakiej jakości... Ale za 200zł to już takie fajniutkie 1600MHz. Co do ramu - dołożyłbym 50zł, żeby mieć 2GB DDR3 a nie 3GB DDR2 a poza tym DDR3 jest bardziej przyszłościowe.

A co z Intelem? Szerze mówiąc do wszyscy moi znajomi chwalą sobie tą firmę... Mój brat w lapku ma Core 2 Duo 2*2GHz i chodzi jak marzenie. Zdecydowałem się na AMD bo jest tansze. Co o tym myślicie? tj. o Intelu W PODOBNYCH PIENIĄDZACH .

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie tak z tym RAMem, mam 2 GB DDR 2 i na XP wystarcza z ZAPASEM do gier (płynnie chodzą: Battlefield Bad Company 2 Beta, CoD: Modern Warfare 2, itp itd), przy niektórych nowych grach nawet Firefoxa nie wyłączam (~600mb) i nie widzę różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

No to ja już się pogubiłem w tym wszystkim....Napiszę co wiem a czego nei wiem.

W tym przedziale cenowym to nie Intel tylko AMD

Mniej giga DDR3 niżeli więcej DDR2

Jw. czyli płyta musi obsługiwać DDR3 - chciałbym mieć 4 gniazda bo możliwe, że kiedyś przekonam się do Windowsa 7

Dysk to Samsung F3

No i teraz pytania:

Mam brać AM3 czy co?

Jaki dokładnie procesor?

Na 4 rdzenie mnie nie stać więc chciałbym mocne 2 rdzenie

Jak z OC?

Jak różnica jest między ramem DDR3 1300 a 1600?

Jak na tym sprzęcie działałoby GTA IV, Shift i Simsy 3?

A może trochę dozbierać i nie Athlona kupić tylko Phenoma II ? 3 rdzeniowego albo nawet cztero

 

 

PS. Co sądzicie o kupowanie używek w serwisie aukcyjnym na literę "A"?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawie w tej samej cenie może mieć DDR3 to warto sprzedać DDR2. W razie modernizacji w przyszłości będzie miał płytę AM3 i DDR3.

Jeżeli nie masz zamiaru modernizować kompa w przyszłości to kup to co poleciłem w 2 poście. 2GB DDR2 Ci wystarczy. Pomiędzy DDR2 i DDR3 różnic w wydajności nie odczujesz.

x2 zrobi ~3.8GHz. x3 coś też koło tego, ale jest szansa na odblokowanie rdzenia i/lub L3.

Pod AM3 dużo używek nie znajdziesz. Możesz trafić na, np. x3, który się nie odblokował.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedawalem ddr400 tydzien temu i kupowalem ddr3. Wymienilem bez zadnych strat. Ram najlepiej schodzi. O dziwo moja plytak dfi infinity i athlon 64 3000 venice poszedl za 130zl:D. Jezeli do gier to jednak bralbym Phenoma. Jest drozszy , ale moze uda Ci sie wyszukac jakas okazje badz kupic uzywke. Tzn do gier na SP i taki Athlon II bedzie dobry ale jakbys chcial pograc po sieci w 64 graczy to moga byc spadki:D A co do Intela Pentium Duo mozna nabyc w podobnej cenie - moze troszke drozej. Nie wiem jak mobo do tego - cena - pewnie s775 ktory nie jest przyszlosciowy. W kazdym razie Pentium Duo wygrywaja zegar w zegar z Athlonem i lepiej sie kreca. Tutaj tylko przedstawiam alternatywe. Mimo wszystko rowniez polecam amd - sam od niedawna pracuje i gram na tym sprzecie. Jednak jak zauwazylem Intel nie jest taki zly jak go opisuja:P

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A co sądzicie o tym czymś.... http://allegro.pl/item914577981_core_2_duo...zja_sekekt.html Wiem, że nie można podawać linków na inne stronki ale mi chodzi akurat o tę jedną jedyną aukcję.

 

PS. Zastanawiam się nad dozbieraniem kasy tak do 1000zł i zakupie Intela... Szukam, szukam i znaleźć nie mogę testów, porówniań procesorów Core 2 Duo, i5 i i3. Jakbyście mogli podrzucić ciekawe linki.

 

A powiedzcie mi jak z dźwiękiem? Mam teraz głośniczki Creative 5800 no i muzyczną zintegrowaną... W dalekosiężnych planach są Geniusy HP6000...Co zrobić, żeby to lepiej zagrało? Myślałem o jakiś Soundblasterze... za np. 80zł.

 

A jak w tym wszystkim odnajdzie się mój Gainward 9800GT 1024MB Golden Sample? Podoba? OC? Przeglądając oferty proców Intela i płyt głównych natknąłem się na jakieś układy graficzne zintegrowane - każdy z nich miał jakieś nam megabajty do grafiki... Czyli 9800Gt mój + grafa z proca + grafa z płyty głównej i wyjdzie coś 'ala GTS 250, tak?

?

A czy dałoby stworzyć jakieś takie profile albo w biosie albo w Windowsie ustawień zegarów... O co chodzi? Już tłumaczę.

Jak nie mam czasu na granie czyli do neta, office'a, filmów czy muzyki to wystarczył mi mi komp nie podkręcony tj. ram nie podkręcony i procesor a co za tym idze mógłbym zciszyć głośne Karakorum...

Drugiego dnia chciałbym np. pograć na fajnych detalach w GTAIV - wiadomo, proca potrzega, ramu i grafy w full wypasie czyli po OC + chłodzonko na maxa

Czy da się jakoś tak szybko, płynnie i mało klikając przechodzić z jednych ustawień na drugie?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie GTA IV to lepiej chyba jednak 4 rdzeniowca. Ta gra ponoc bardzo cisnie procesor. Wg mnie sprawa wyglada tak- sprzedajesz swoja plyte + proc ( sprzedaj w komplecie), wiecej dostaniesz ~~~100zl - napisz jeszcze jaka to plyta. Za ram powinno sie zwrocic. A wiec zostaje tobie 1100zl na proc + mobo + dysk. Spokojnie za to kupisz 4 jajca + mobo + dysk. Jeszcze troche zostanie. Mozesz kupic tez jak endrju pisal np x3 i liczyc na odblokowanie 4 rdzenia, ale pewnosci nie ma. I oczywiscie OC. Bez tego sie nie obejdzie. I smigasz w najnowsze tytuly na full- no moze prawie na full:D

 

Masz male porownanie http://bachcomp.pl/148,1,E8400-30-GHz-kont...720--test-.html.

I tutaj z GTA4 http://en.hardspell.com/doc/enshowcont.asp?id=5067.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Dobra, zrobię troszeczkę inaczej. Najpierw miałem zamiar kupić coś tylko trochę lepszego czyli Athlona x240 a do niego ram DDR2. Teraz widzę, że za części, które mam mogę wziąć trochę kasy, dozbierać ciut i myślę, że wyjdzie mi ten 1000zł.

Teraz zrobię inaczej, jako,ze troszeszczkę wdrożyłem się w temat upgrade'u mojego pudła to tak - podam propozycję wg. mnie od Intela i AMD... Powiedzcie czy mój Chieftec 450W da temu radę? Który zestaw jest bardziej wydajny? Do, którego z nich ewentualnie warto by było dołożyć troszeczkę kasy a mieć coś jeszcze lepszego? Te pytanie są w odniesieniu do obydwu zestawów

Intel

1.Dysk wiadomo F3 500GB Sam.

2.Ram to nie wiem jaki kupić, chcę jedną kość 2GB DDR3 ale stać mnie chyba tylko na GoodRam - szmira.

3.Proc to albo INTEL CORE i5 650 3,2 GHz za jakieś 700zł lub INTEL Core I5-750 2.6GHz za coś ok.750zł

4.ASROCK P55M PRO - ma 4 wejścia na ram no ale ta kosztuje aż ok.400zł. ;(

I powiem wam tak, wszystko fajnie pięknie ale do diabła !!! Czy nie ma tańszej dobrej płyty pod i5? Takiej co obsłużyłaby 4 kości ram...

 

AMD

Tutaj sprawa pod względem parametrów wypadnie zdecydowanie lepiej ale... jakoś wszelkie testy nie są za AMD tylko za Intelami, które w porównianiu mają słabsze zegary.

1.Dysk jw.

2.Ram jw.

3.AMD Phenom II X4 965 QUAD CORE AM3 BLACK EDITION za jekiś 700zł.

4. Płytka -GIGABYTE GA-MA770T-UD3P AM3 DDR3 tylko, że nie ma hyper treading....

 

Znowu nasunęło mi się kilka pytań: Czy przypadkiem bardziej się nie opłaca kupić zestawu mobo + proc oczywiście nówki na pewnym serwisie aukcyjnym... Wychodzi IMO sporo taniej, można znaleźć fajne połączenia proca z mobo a na dodatek do niektórych bonusem jest ram DDR3.

Porównanie na pierwszy rzut oka wręcz śmieszne... Od Intela max. 2*3,2 co daje 6,4 łącznie a AMD? 4*3,4 co daje nam 13,6 łącznie czyli ponad dwukrotna przebitka ze strony AMD... Ale jak to wygląda w praktyce?

Komp ten ma wystarczyć gdzieś tak pewnie do końca roku albo do następnych ferii więc mobo musi mieć potencjał do OC no i co ważne musi być sporo miejsca na kartę graficzną... Chodzi mi o jakiegoś Radeona 5... albo GTX 285 bądź 295.

A jeszcze jedno pytanie mam... Kiedyś jak kupowałem kompa tj. 3-4 lata temu to była mowa tylko o Proc Intel + Geforce albo AMD + Radeon. Ponoć fajnie to współpracuje... Co o tym sądzicie? Czy dalej tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Hyper-Threading- ten proc tego nie ma, czy to jest aż takie ważne? Do jakich proców Intela można porównać tego Amdeka? Core i5 750 może? Mobo jest zawaliste... A jak z wkładaniem wypasionych kart graficznych tj. GTX 295, 280 albo Redeonów 59.. - te karciochy o ile się nie mylę potrzebują po 2 miejsca jakieś na płycie tak? Co z tym ramem? Może jakś inną firmę? Czy mój zasilacz podołałby temu zestawowi? Jakie polecilibyście fajne chłodzenie tylko, że bardziej ciche niż Karakorum... W miarę tanie oczywiście... A jak w tym wszytkim odnajdzie się mój 9800GT? Ten zestawi podołałby GTA IV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

W takim razie jestem bardzo zadowolony ;) Ten zestaw co podałeś bardzo mi się podoba - stosunek ceny do wydajności jest dobry. Powiedz mi jeszcze do czego byś porównał ten Phenoma... Do jakich Inteli? Co z tą moją kartą graficzną? Podoła ? Czy może sprzedaż za 400zł , dołożyć 100-150zł i znaleźć używanego Radka na aukcjach... ?

A jak jest z tym moim przekonaniem, żę AMD to tylko z Radeonami a Intel z Geforce'ami...

Ciekaw jestem jeszcze co doradzą mi inni znawny tematu... Pozdro

 

PS.Pytanie do andrew777: dlaczego sprzedajesz kartę muzyczną? Właśnie myślałem o zakupie tego samego modelu i wgraniu modowanych driverów.... Coś z tym jest nie tak?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł za tą kartę nie dostaniesz. Za tyle jest nowa HD4850. Zobacz jak to będzie z nowym procem. Jeżeli będzie za słaba to zmień.

Intel + Geforce albo AMD + Radeon to tylko mit.

 

Jest mi niepotrzebna. Myślałem, że mam problem ze sterami od integry, ale przez coś innego miałem problem z dźwiękiem. Modowane sterowniki działają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po przewertowaniu paru stron na tym i innych forach mam takie zdanie. Jezeli masz duzo kasy bierz pod Intela. Natomiast najlepszym wyborem odnosnie wydajnosc/ cena AMD. Generalnie jezeli chodzi o jakies skomplikowane programy graficzne lub inne ktore wykonuja skomplikowane obliczenia intel tutaj rzadzi. Natomiast jezeli chodzi o gry to duzej roznicy nie odczujesz. I wlasnie wez pod uwage ze sam proc kosztuje - nie orientuje sie w cenach jak podales 700zl. Jasne jest tez ze mobo pod i5, i7 sa drozsze, dlatego cala platforma wychodzi drozej. Nie zmescisz sie w 1000zl. Sockety 775 nawet nie bierz pod uwage. Nie ma 100% gwarancji ze sprzedasz swoje ramy za taka cene jakbys chcial chociaz ram duzo nie traci na wartosci. Sa duze szanse ze zwroci sie na ddr3 lub nawet zarobisz. Ja swoje Kingstony 2gb ddr400 sprzedalem za 180zl, a ddr3 kupilem za 170zl:D. W grach liczy sie ilosc ramu. Czy kupisz Patriota czy goodram to nie bedzie mialo wplywu na gre. Tak samo czy kupisz 1333 czy 1600. To liczy sie w syntetykach. Kupujac cos na amd mozesz zaoszczedzic na mobo i procu i dolozyc do grafy. Z tym ze narazie bym nie wymienial u ciebie grafy. Ten config ktory podal endrju spokojnie pociagnie rok a nawet dluzej. Jezeli chodzi o samo procesor to tutaj nie ma problemu jesli chodzi o gta 4. Natomiast nie wiem czy dasz rade dac wszystko na high na tej grafice. W dodatku coraz to nowsze gpu potrzebuja wiecej mocy. Sa karty ktore potrzebuja 2 wejsc 6 pinowych - moj stary zasilacz masz tylko 1 taki kabel, twoj zapewne tez. Zarowno mnie jak i ciebie na pewno w przyszlosci czeka rozwniez wymiana zasilacza. Gdybym mial mnostwo kasy i tak bralbym pod amd - na moje uzytkowanie wystarcza. A zawsze troche dodatkowgo gorsza w portfelu sie przyda. Ktos nie zgadza sie z moim wywodem odnosnie amd vs intel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Panowie, podzielam waszą opinię w 100%. Z tym configiem prawie wyrobię się do 1000zł bo proc ten kosztuje ok.550zł + ram za ~150 który i tak mi się zwróci + mobo za 300zł + ok. 200zł dysk. Zestawik będzie bardzo fajny...

Co z kartą? Mam taki plan tylko nie wiem czy jest realny - IMO jest. Mam Gainwarda 1024mb Golden Sample - to nie jest aż tak popularny model, naprawdę mam nadzieję, że sprzedam go za 400zł. Dołożę do niego ze 100-150zł i poszukam używki Radeona... za kilka miechów Nvidia wprowadza nowe modele kart grafcznych a więc GTX'y od 275 w górę stanieją i wtedy sprzedając Radka za 450zł i dokładając pewną sumkę(~200zł) będą miał w pudle jakiegoś nie głupiego GTX'a. A ta płytka co mi radzicie obsłuży 5970 i GTX 295? Pojedynczo oczywiście ;)

 

A co sądzicie o kartach Nvidia i ATI? Miałem kiedyś Radka x600 i nie byłem zachwycony... No ale stosunek cena/wydajność jest lepszy w Radeonach... Nawet o wiele lepszy. I jeszcze jedno - dlaczego Radki mają tak mało bitów bo w większości tylko 128 (mój GF ma 256).

Dla przykładu - ASUS ATI EAH5750/2DIS/1GD5 1024MB DDR5 - ma fajne pamięci, mało bitów, Directxa 11(możliwe, że w końcu przekonam się do W7) cena ok. 500-600zł. Co za 600zł dostanę od Nvidii? GTX 260 w najsłabszej odsłonie?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Tak, tak póki co zostawię mojego GF... kasa mi się skończy. Andrew - skąd ty bierzesz te ceny? Jak nie możesz napisać na forum to wyślij mi na PW. W sklepie ....tronik, w sklepie o nazwie guzika w lewym górnym rogu klawiatury w serwisie aukcyjnym na "A" nawet takich cen nie ma. Chodzi mi o proca + przesyłkę i tak samo mobo + przesyłkę.

Czy ten Phenom x4 925 ma odblokowany mnożnik? Bo bez tego nie da się przynajmniej w dużym stopniu podkręcać go.

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Zablokowany czyli... Nie można kręcić W OGÓLE?!?! Czy tylko trochę ? Da się to jakoś odblokować?

Krydor, ten Radeon co mi pokazałeś to tak jakby z tamtej epoki tj. jak mój 9800gt. Ale on jest zdecydowanie lepszy(Rade)

 

A jak ten Radek i mój 9800GT wypadają na tle np. Gainwarda GTS250?

Cze Hyper Threading w intelach aż tak dużo daje? Czy Phenomy mają jakąś podobną technologię?

 

O tem OC pytam z ciekawości bo i tak pod koniec tego roku będę miał jakieś 5000zł na nowego kompa więc wtedy to już na pewno będzie Intel.

A jak na tle tego Sound blastera z modowanymi driverami wypada zinegrowa z tego ASROCKA?

Poczytałem, pomyślałem i na 99% kupię to co radzicie - ASRock, Phenom 925, Goodram 2GB DDR3 w jednej kości, F3 500GB - koszt całkowity z przesyłką w morele to 1080zł...

Reasumując 1080zł - 150zł(ram) daje 930zł a komputerek będę miał wypasiony.

Odpowiedzcie jeszcze na powyższe pytanka.

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...