Skocz do zawartości
Gość unknown210

Dysk zewnętrzny z torrentem i głośniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość unknown210

Dyskusja ze mną jak najbardziej ma sens... Już praktycznie zdecydowany jestem na GTX 280 tylko po prostu ciekaw jestem jak ona się klasuje wsród innych kart graficzynch i już nasuwają mi się takie dwa pytanka:

1. Windows 7 5770 OC DX11 vs. GTX 280 OC Windows 7 DX10 - ważniejsza płynność niż jakość to wygra GTX, ważniejsza jakosć wygra 5770 a tak ogólnie rzecz biorąc? Ja myślę, że 5770 z DX 11 nie poradzi sobie za dobrze a GTX 280 z DX 10 radę da.

2. Do jakiej karty graficznej Radeona i GF można porównać Xboxa 360 tj, grafę - pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Cześć Wam, kilka miesięcy temu składałem sobie komputer... za miesiąc mam możliwość sprzedania bratu większości części za duże pieniądze - za więcej niż to warte.

Mam takie części: Phenom 2 550(nie black) C3 nie da się odblokować ani jednego rdzenia; ASROCK M3A770DE - powiem Wam tak... mobas ten niby wszystko ma... ale z daleka jedzie mi szajszem...; 2*2GB GOODRAM DDR3 1333MHz, OCZ MOD 700Watt, Dyski to są dwa samsungi - 1TB F3 oraz F1 500GB, 9800GT GAinwarda Golden Sample, DDR3 1GB, 256bitów... No i teraz się zacznie...

 

Napęd Liteona na sata + Phenoma+mobo+ ram+ jakiś zasilacz dokupię po to, żeby tylko działało stabilnie + 500GB + chyba ta karta... + CM 334 + może chłodzenie Pentagram Karakorum jak zmienię platformę... za 2500zł dodam jeszcze, że całe te zamiany będą jak ceny się uspokoją tak, że to sporo kasy myślę za taki sprzęt

 

Do czego używam komputera? Tak standardowo - gry, muzyka, inter oraz filmy(1080p takie po 40GB) oraz no właśnie... obróbka grafiki będzie tj. CS5 ale jakby komp dawał radę filmy obrabiać to też by mogło być bo nie wiadomo co mi strzeli do łba :D

 

Kasy będzie ok. 3000zł na proca, mobo, chłodznie do proca(jak zmienię podstawkę), 4GB albo 6GB ramu(zależy od podstawki). grafa + zasilacz do tamtego kompa dla brata no i jakby została kasiura na Windowsa Seven to byłbym bardzo szcżęśliwy - chodzi mi o 64bity...

 

Jak wiadomo jest kilka możliwość kupna tj. podstawek

a) kupić dobre mobo na AM3(USB 3.0, i tak dalej) za ok. 500zł, czy więcej? kupić 4GB ramu Goodramu 1600MHz, proca to kupić 955black C3 i kręcić ile wejdzie oczywiście chłodzenie zmienić,(jak tylko staniałbym ten 6rdzeniowiec a Turbo to wymieniłbym) grafa to chyba będzie 5850 z niereferentem, chciałbym GTX tego nowego bo ta taselencja czy jak tam... ale kasy mi szkoda.s... czy to jest aż tak ważne?

Takie rozwiązanie jest mocno przyszłościowe bo jak wiadomo - mamy AM3 i można podejrzeważ, że potem 8rdzeni się wsadzi na to... Tylko czy 8rdzeni jest aż tak potrzebne? Ja osobiście wierzę bardziej w 4rdzenie Intelowskie z HT, Turbo Boostem i po OC...

 

b) kupić mobasa za 700zł na 1366 albo 1156(nie widzę różnicy)+ do tego za jakieś 800zł proca i7 - chodzą po tyle używki + chłodzenie + 5850+ jakiś dobry ram np. ADATA ta 2000MHz tylko, że to jest 4GB a do i7 trzeba triple... Podkręcić I7 do 4GHZ i co... któryś AMD podkskoczy? I7 4GHZ z HT i turbo boostem i wszystkie 4rdzeniowe AMD padaja no te 6rdzeni to AMD to będzie tak samo wydajne... ale...

 

A jak sprawa wygląda bo nie za bardzo czaję... mają kolesie np.5850 + 8800GTX do physic... o co kaman? Ta ta hydra połączenie czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poirytowalo mnie jedno zdanie

 

Cześć Wam, kilka miesięcy temu składałem sobie komputer... za miesiąc mam możliwość sprzedania bratu większości części za duże pieniądze - za więcej niż to warte.

[...]

Do czego używam komputera? Tak standardowo - gry, muzyka, inter oraz filmy(1080p takie po 40GB) oraz no właśnie... obróbka grafiki będzie tj. CS5 ale jakby komp dawał radę filmy obrabiać to też by mogło być bo nie wiadomo co mi strzeli do łba :D

 

Kasy będzie ok. 3000zł na proca, mobo, chłodznie do proca(jak zmienię podstawkę), 4GB albo 6GB ramu(zależy od podstawki). grafa + zasilacz do tamtego kompa dla brata no i jakby została kasiura na Windowsa Seven to byłbym bardzo szcżęśliwy - chodzi mi o 64bity...

 

Nie ma to jak zrobic brata na kase, oczywiscie CS5 oryginalny prawda? a jesli nie zostanie kasy na W7 64bit, sciagniesz tak samo jak 40GB filmy czy moze kazesz bratu zaplacic 500zl wiecej sugerujac ze jednak sprzet jest wiecej wart mimo iz to "szajs"? Zapomniales o kolejnych 3k na CS5, brak mi slow :mur:
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma Windowsa XP oryginalnego?

Może brat chce mu dać większą kasę niż to warte? Od taka braterska pomoc?

 

Nie oceniaj innych swoją miarą.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też nie rozumiem czasem rodzinnych zależności, ale nie nasz biznes jak co i gdzie, mamy doradzić w kwestii sprzętowej i tego się trzymajmy, a nielegalne filmy i CS5, no cóż....jego sumienie, kto z nas nie ma czegoś nieoryginalnego na koncie, niech pierwszy rzuci kamieniem...

 

PS: Sorry za offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Sprawa wygląda tak... mam XP orginalkę i chciałbym mieć W7orginał... CS5... zacznę od nielegalnej wersji - chcę zobaczyć czy faktycznie jest lepsza i łatwiejsza od poprzednich jeżeli tak... nie wykluczam kupna oryginału... Bo możliwe, że z grafiki w sczegółności z obróbki zdjęć będzie kasa...

Co z "wykiwaniem" brata... to ciach!iarz... on nie płaci tylko jego nadziana mamuśka... zrobię kompa i go dobrze ustawię jeżeli zadziała szybciej niż jego laptop(zamulony system, zavirusowany, C2D 2,0GHz, 9600GT M, 3GB ram DDR2 667) myślę, ze szybciej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprzedaj co masz sprzedać. Następnie pytaj co kupić. Inaczej to nic innego niż spam. Może masz słabą pamięć. Przypomnę Ci - już raz sprzedałeś to za 2500zł. Jednak, że nie jesteś aż taki cwany to komuś się oczy w porę otworzyły. Tym razem może być nie inaczej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Klaus, faktycznie tak było... wtedy miałem sprzedawać te części i przejść na Xeona czyli 1156... Chodzi o to, że jak sprzedam części i dopiero zacznę się zastanawiać to będę przez jakiś czas bez kompa a bardzo tego nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że całe te zamiany będą jak ceny się uspokoją

to [ciach!]iarz... on nie płaci tylko jego nadziana mamuśka

będę przez jakiś czas bez kompa a bardzo tego nie chcę.

Powiem Ci, że tym razem też Ci ten cwaniacki numer nie wyjdzie.

ciach!iarz nie będzie miał ochoty czekać w nieskończoność aż cwaniak uzna, że teraz jest dobra pora na przekazanie mu komputera. Weźmie nadzianą mamuśkę za rączę, zaprowadzi do sklepu, wskaże paluszkiem wysoko, powie ten chcę. Mamuśka wyciągnie nadzianą kartę płatniczą, poda kasjerowi, wprowadzi pin, pan odda kartę miło się przy tym uśmiechając. Mama z synkiem ten uśmiech przechwycą i razem z zakupioną paczką zaniosą radośnie do domu.

 

Ty z kolei zaczniesz szukać na horyzoncie kolejnego "brata". Wszyscy w koło będą szczęśliwi oprócz Ciebie, zamiast pykać na swoim kompie fajne gierki, czerpać frajdę będziesz znów knuł kolejny plan który nie wypali.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Klaus, miałeś rację... zacząłem korzystać z mojego komputera :D Pykam sobie w Shifta... mniejsza o to... Dostałem dzisiaj 500zł zaliczki a więc sprawa jest raczej pewna...

 

Słuchajcie, żeby Was nie pytać kilkaset razy... jest gdzieś artykuł o tym jaki proc dla kogo? Kiedyś spotkałem taki art. o tym czy 2 czy 4rdzenie ale nic więcej...

 

Chodzi mi o to, że nie wiem czy pracując w CS5 odczuję róznicę mając 955 C3 OC na ok. 4GHz a i7 po oC też na 4GHz tylko jak wiadomo HT ma i Turbo boost... a jaki np. te proce wypadają w grach... Znajom mój mówi tak: obrabiasz zdjęcia to 955 podkręcony spoko zadziała ale ram tutaj jest bardzo ważne i powiedział, ze mając 955 a do niego 8GB ramu będę zadowolony... Mi się widzi, że i7 i nawet 4GB ramu i będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Witajcie, noszę się z zakupem dwóch rzeczy... ale po kolei... Chcę kupić obudowę na dysk/i zewnętrzny z funkcją torrenta bez włączania kompa... Kasa... ok.300zł - to dobra cena? Co ma być? A no... czy warto kupować obudowę na dwa dyski i robić raid - w celu wydajności? Albo kupić taki i włożyć 2x 500GB w Raidzie albo na jeden dysk i wtedy 1TB. A tak w ogóle to co pożytecznego jeszcze takie dyski potrafią? Wiem tylko, że torrenta mogą mieć. Ajj... zapomniałem - ma być USB 2.0 o koniecznie ESATA.

 

Głośniki... Mam teraz Creative P5800 - są za ciche, za słabe, bez jakości i nie mają wejść... Co chcę? Mam kompa na którym oglądam filmy HD ogólnie w bardzo dobrej jakości... ale to nie wszystko bo mam jeszcze Xboxa 360 Elite podłączonego przez HDMI i chcę jakoś jesze do niego podpiąć nowe głośniki. Co z jakością, mocą? Chcę mieć możliwość uruchomienia wszystkich trybym takich jak np. Dolby Surround zarówno z Xboxa jak i z kompa. Czy potrzebna będzie jeszcze karta dźwiękowa? Szczerze mówiąc to myślałem nad zakupem Logitech Z5500 - podpiąłm kompa i Xboxa jakoś i tylko zmieniałbym źródło oraz ewentualnie parametry dźwięku. Co do głośniczków to sporo od nich chcę tzn. podam na dwóch przykładach... Jeżeli będę oglądał film Blu z dźwiękiem super jakości to jakość będzie super ale jak będę oglądam Divixa 700MB z dźwiękiem kijowym to chcę go jakoś polepszyć tzn. głośniki mają to zrobić.

 

PS. Ta obudowa do dysku to 8level NAS-200R takie coś mi się podoba.

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...