Skocz do zawartości
Gość unknown210

Dysk zewnętrzny z torrentem i głośniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość unknown210

O to chodzi, że w tym momencie mam Karakorum i jak takim pokrętłem przykręcę na minimum to jest dobrze a jak na maxa to huczy jak samolot ;)

 

A mówiłem, że chodzą po 400zł http://allegro.pl/item907668632_gainward_g...it_dvi_hdm.html

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Co znaczy daj niższe obroty? Mam przekręcić do minimum, tak? Przy procu Athlon 3000 64 informatyk kazał mi używać tego chłodzenia na 1/3 a co mówić przy Phenomie? Na pewno trzeba będzie dać na 2/3 a po OC do 3,8 3/3 czyli na fulla i będzie jak na lotnisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A czy takie w miarę ciche ustawienie dobrze schłodzi PH925 po OC? Nie chodzi mi tylko o to, zeby się nie spalił ale także o to, żeby był bardzo wydajny.

A gdzieś kiedyś słyszałem o takich wentylatorach co dmuchają powietrzem po całej obudowie. Dać za takiego hulakę 50-80zł + w miarę cicho ustawiony Karakorum + 925 po OC. A poza tym taki układ na letnie upały +30 stopni to w sam raz - hulaka + Karak na maxa i będzie zimno i wydajnie ;)

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Wymieniłbym Karakoruma na Mugena ale tego nie zrobię... Mój znajomy chłodzi tym Q6600 - cichy, wydajny ale i bardzo duży... On ma taką większą obudowę. Kupię Fandera Selekta 120mm i zostanę przy Karakorum. Mam nadzieję, że będzie dobrze ;) Apropos ciszy... marzy mi się to Be Quiet! Pure Power L7 530 W.

 

Nikt inny oprócz Andrew'a nie włączy się do rozmowy?

 

Mam jeszcze kilka pytań w związku z OC tego Phenoma

1. Czy na pewno da radę wykręcić z z niego 3,8 GHz? Mi się wydaje, ze nigdy nie ma pewności

2. Jeżeli PH 965 BE z taktowaniem 3,4GHz znajduje się w danym miejscu na tej liście to czy 925 po OC na 3,8GHz będzie wyżej od niego? Delikatnie ale wyżej.

3. Nigdy jeszcze nie robiłem OC niczego czy sam dałbym radę bezpiecznie podkręcić tego proca? Można coś zepsuć? Miałbym koło siebie lapka z netem i kontakt z wami czyli z pomocą. Długo by to zeszło? 3h? Pół dnia? Dzien?

Jak na cichą pracę kompa wpływają takie maty przyklejane wewnątrz pudła?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak na cichą pracę kompa wpływają takie maty przyklejane wewnątrz pudła?

Maty stosuje się wtedy, gdy komputera już praktycznie nie słychać.

Gdy będziesz miał w zasilaczu, na cpu, gpu, w zasilaczu b. dobre wentylatory na max. 600obr/min, dobrze wyciszone hdd, dobrą obudowę - możesz myśleć o matach.

Gdy w obudowie trzymasz odkurzacz to klejenie mat nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Andrew777, jak włożę te części do mojej budy to dam Ci znać, pomożesz mi w OC.

A co powiedzielibyście na taki ram :ELIXIR 2048MB 1600 MHz DDR3 CL9 DIMM zamiast goodramowskiego? Niby taktowania ma lepsze i w ogóle firma lepsza. Droższy o kilkanaście zł tylko. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A powiedz mi coś o rewizjach... Znajomy informatyk powiedział mi dzisiaj tak :"pchaj się w C3".... Ponoć to się lepiej kręci. Doradził mi zdecydowanie Phenomy bo się fajnie kręcą. Powiedział także, że przydało by się zmienić obudowę na jakiegoś Cooler Mastera za 150zł z serii 3.. No i wypowiedział się tak krótko na temat Phenomów - bardzo ale to bardzo chwalił Phenomy Black Edition bo czyli 955 i 965 bo mają odblokowane mnożniki i ponoć zajebiście się kręcą bez większego obciążania ich... 965 to kosmos - wydajności i ceny. No ale ten 955 BE to kusząca oferta, jakby jeszcze być C3 to wyciągnałby z 3,2 GHz powyżej 4GHz IMO nawet do 4,5GHz przy budzie Cooler Mastera i Karakorum. No tylko, że musiałbym dopłacić ponad 100zł, żeby mieć 955 BE. Co o tym sądzicie? Jak mam patrzeć, która to rewizja? W czym C3 jest lepsze od C2?

No tak... Tylko czy mój Chieftec 450W podoła... 4*4,5 to daje aż 18GHz... !! A do tego mam zamiar dokupić graficzną jakąś lepszą... No i aż się prosi zasilacz jakiś z 600W - chyba.

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Mam budę 5 letnią, takiego siwego Tracera z rączką u góry.

Andrew - powiedz mi jak to jest bo jakoś to mi się nie widzi... 920 C2 kręci się do góry średnio o 1GHz a przecież ona ma mnożnik zablokowany.

955 Black C3 na dodatek z mnożnikiem odblokowanym kręci się tylko średnio 0,8GHz ? Jak to kurde jest?

Albo się wybitnie nie znam ale suma sumarum nie opłaca się ładować w C3 955 bo po co? Po 200MHz na rdzeniu? Lepiej za te sto parę złotych kupić coś innego do kompa.

A powiedzcie mi... skoro mój zasilacz 450W podoła na czterojajowca to po kiego grzyba są zasiłki np. 750W ?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Zablokowany mnożnik nie przeszkadza ale odblokowany powininen pomagać w OC... W jaki sposób on pomaga skoro nie można z odblokowanym wykręcić co z zablokowanym.

Tyle pytań, tyle wątpliwości a ja dalej jestem za 925 za 500zł z przesyłką ;) 500zł za proca? Za 4 rdzenie? Co to za cena? MAlutka... 4 rdzenie to jest coś tym bardziej, że najdalej w wakacje przesiadam się chyba na Windows Seven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Andrew, powiem tak - wolałbyym 965 C3 ale po prostu mnie na niego nie stać. Kupię 925 i z Twoją pomocą podkręcę go (mam nadzieję) do stabilnych 3800MHz na rdzeniu... Do tego ram GD, nowy dysk F3, płytka Asrocka bardzo fajna - zamknę to w budzie Cooler Mastera i będzie pięknie i w miarę tanio.

 

Oj kurde, z resztą... Z OC i bez niego przecież przesiadam się z Athlona o taktowaniu 1,8GHz i z 1 GB ramu DDR1!!! Różnica i tak i tak będzie zauważalna.

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

No to to jest w końcu C2 czy C3? Po czym to poznać? Chciałbym się nauczyc to nie musiałbym z każdym linkiem do was lecieć. A jak faktycznie to jest 955 BE C3t to za 570 zł to cena bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...