Skocz do zawartości
Gość unknown210

Dysk zewnętrzny z torrentem i głośniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość unknown210

Sorry ale dalej nie wiem do konca o co Ci chodzi... O Athlona ? Czy o Phenoma 2x którego można zrobić na x4 955 ale za dużo mniejsze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

To dwa rdzenie. Czyli łącznie 6,4 GHz. Uzyskasz z niego w jakiś sposób 16GHz tak jak z 955 BE po OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Na 100% da radę odblokować te 2 dodatkowe rdzenie? A co po odblokowaniu z OC?Przekręci się go jak 955 na 4GHz na rdzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwa rdzenie. Czyli łącznie 6,4 GHz. Uzyskasz z niego w jakiś sposób 16GHz tak jak z 955 BE po OC?

 

nie lacznie tylko dwa rdzenie po 3,2GHz ... jesli jest napisane 2x3,2GHz to "x" nie jest mnożnikiem.

2x3,2GHz znaczy ze masz DWA rdzenie i kazdy dziala z predkoscia 3,2GHz ... nie sumuje sie to ani nie mnozy ani nic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Pewności nie ma... To ja się w to nie bawię. Dwa rdzenie od AMD to nie brzmi za dobrze. Na dwa rdzenie to mnie stać od Intela np. i5 więc te PHenomy x2 odpadają. Andrew zna się na rzeczy - to widać - i radzi mi Phenoma 925.... Mój informatyk powiedział mi dzisiaj , że Phenomy są bardzo dobre (te x4) no i żebym szukał za dobre pieniądze jak najwyższego modelu i wspomniał, że świetne są C3. Więc ten 955 BE C3 za 570zł bardzo mi się podoba. Spokojniutko jechać na takich 4GHz na rdzeniu; chociaż naprawdę wydaje mi się, że z 3,2GHz na jaju z C3 i mnożnikiem odblokowanym można wycisnąć więcej niż 800Mhz... Ale to moja opinia prywatna... nie jestem znawcą... Chozi mi oczywiście o stabilną pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Ten 955 C3 to fajna propozycja...

A czy ten proce z rewizji 3 mają jakieś nowsze technologie albo coś w tym stylu?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Ten mój kumpel Intelo-maniak twierdzi, że przy OC to najwyżej komp się nie uruchomi... czyli wtedy trzeba znowu wejść w Biosa i przestawić na mniej taktowanie i będzie git. No bo jak się kręci te nowe proce? Z biosa czy też programami w systemie? A jak ten ASrock? Ma jakieś wsparcie dla OC? Czytałem gdzieś kiedyś, że nie które mobo mają takie oprogramowane do OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O panie. Kolego pojdzie jeden o 800mhz a drugi o 1ghz. A to dlatego ze to te same proce ;] I jest podobny ich zakres mozliwosci. Zrozum ze producent robi proca i sprzedaje ten sam produkt jako kilka rozniacych sie tylko taktowaniami :P Dlatego wszystkie koncza na podobnych taktach. OC zalezy tez od sztuki i czasami jest tak ze 3,8 to max, a bywa i tak ze 3,5 nie jest stabilne.

 

Andrew pisal o selektach. To takie procesory ktore maja pewne odblokowanie 2 dodatkowych rdzeni (lub jednego w wypadku x3) albo pewne odblokowanie cache l3 w przypadku ahtlonow II. Procesor taki jest drozszy od normalnego bo daje pewna gwarancje na x4 ale i tak tanszy od gotowego x4 ;] Powiem Ci szczerze ze na dzien dzisiejszy to i ja majac kase na x4 nie ryzykowalbym z kupnem x2, bo szanse sa coraz mniejsze. Dlatego selekty to super sprawa. Ciezko trafic ale jak jest to nic tylko brac. Cztery rdzenie za cene ~3 bo jednak zawsze to drozej od x2 ktory ma 25% szans (strzelam). Podsumowujac selekty x2@x4 maja 100% pewnosci ze odblokujesz rdzenie, a z OC jak zawsze. Rownie dobrze trafisz 955 ktory skonczy na 3,8 i nie drgnie juz.

 

Co do BE to ja jestem raczej sceptyczny :P Pomaga ale i tak wole krecic i mnoznikiem i po przez HTT. A to dlatego ze podkrecajac samym mnoznikiem krecisz tylko procesor. Inne komponenty zostaja na stock a mozna sobie podniesz wydajnosc ogolna naprawde :P Wiec maja taka plytke jak ud3p ktora super sie kreci xD mozna brac procka bez Blacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

GA-MA770T-UD3P to bardzo interesujaca płyta. Co o niej myślicie? Co o niej myślisz Andrew? Jak wypada ten Gigabayte vs. Asrock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie ma... To ja się w to nie bawię. Dwa rdzenie od AMD to nie brzmi za dobrze. Na dwa rdzenie to mnie stać od Intela np. i5 więc te PHenomy x2 odpadają. Andrew zna się na rzeczy - to widać - i radzi mi Phenoma 925.... Mój informatyk powiedział mi dzisiaj , że Phenomy są bardzo dobre (te x4) no i żebym szukał za dobre pieniądze jak najwyższego modelu i wspomniał, że świetne są C3. Więc ten 955 BE C3 za 570zł bardzo mi się podoba. Spokojniutko jechać na takich 4GHz na rdzeniu; chociaż naprawdę wydaje mi się, że z 3,2GHz na jaju z C3 i mnożnikiem odblokowanym można wycisnąć więcej niż 800Mhz... Ale to moja opinia prywatna... nie jestem znawcą... Chozi mi oczywiście o stabilną pracę.

i5 to cztery rdzenie, jak Cię stać to bierz ie się nie zastanawiaj nad Phenmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A która lepsza? I znów to pytanie - czy warto dokładać? Przeczytałem szczegółowo opis Gigabayte'a i IMO to on nie jest wcale lepszy od ASROCKA... Jakoś różnic się dostrzegam... Poza ceną i oczywiście renomą firmy Gigabayte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, jednak jak kogoś stać na mobo pod i5, staś na i5 650 to może dołożyć też te ok. 80zł do i5 750. Modele dwu rdzeniowe są po to, aby sprzedawcy i marketingowcy mogli nabywcom robić wodę z mózgu megahercami.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Intele intelami a ja myślę o Windzie 7 więc chcę 4 jaja od AMD bo jak już wspomniałem na Intele mnie nie stać. Wracając do tych mobo? Który lepszy? Ten Gigabayte czy Asrock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Nie, jednak się myliłem - moje fundusze starczą jedynie na i3 530... Z tego co się orientuję to i5 to dwurdzeniowiec co prawda z Hyper Threadingiem czyli dwa wątki na każdym rdzeniu bądź prawdziwe 4 rdzenie ale to już więcej kosztuje, nie sam proc ale mobo jest sporo droższe. Na XP owszem - wygra Intel ale na W Seven? AMD jednak wygra bo to nie żadne wątki tylko 4 rdzenie z prawdziwego zdarzenia- porównuję tutaj to i3 oraz i5 dwurdzeniowego.

Nie lubię półśrodków.... Jak brać coś od Intela to tylko i7 minimum. 920 albo 860 a póki co na to mnie nie stac.

 

Modele dwu rdzeniowe są po to, aby sprzedawcy i marketingowcy mogli nabywcom robić wodę z mózgu megahercami. Co mają znaczyc te słowa?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 750 to 4 fizyczne rdzenie.

i5 6xx to 2 rdzenie.

 

Najpierw wyszło i5 750 czyli dobry cztero rdzeniowy procesor. I5 6xx mają dwa rdzenie ale wyższe taktowanie. Większość ludzi (w tym Ty, wyraźnie widać w tym temacie jak mnożyłeś 4x4GHz=16GHz) leci na cyferki megaherców. Takiej osobie sprzedawca może łatwo wcisnąć i5-661 3,33 GHz zamiast i5-2,66GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Słuchaj Klaus nie wiem czy aż tak bardzo daję się zrobić w trombę. Powiem Ci szczerze, że sam jestem tego ciekaw.Moim zdaniem lepiej mieć 4 jaja o mniejszym taktowaniu każde czyli i5 750 niżeli 2 rdzenie ale mocniejsze. Dobrze mówię? i5 750 jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Znowu przejrzałem ceny podzespołów ;) To jest śmieszne ;) Znowu dokładając kilka stówek kupimy najtańszego i7 ;) Znowu mobo będzie kilka złotych droższe i Karakorum będę musiał wymienić na Intelowskie ;) A tytuł tematu zakłada modernizację za 600zł ;) Jak się to szybko rozkręca. Dlatego podsumowując - mam więcej kasy niż 600zł. Tzn. będę miał bo trochę stąd trochę z aukcji itp. Ale zostanę jednak przy Phenomie 955 Black E. C3 za 570zł + do tego mobo Asrocka bo ma lepszy dźwięk + 2GB ramu DDR3 1333MHz jak najtańszego + F3 500GB, stary Karakorum którego wyczyszczę + dobra pasta + jak dobrze pójdze to nowa buda Cooler Mastera z serii 3. Będzie wydajnie i tanio. Za jakieś pól roku albo wcześniej wymienię grafę. A najdalej w następne ferie tj. za rok kupuję i tak całego nowego kompa i tak. Mądrze myślę?

 

Pokalkulowałem to wszystko:

Phenom to 570zł i5 750 710zł

Mobo do Phenoma to 230zł a tutaj to 400zł

ram, dysk i buda tak samo

chłodzenie dla PH 0zł bo mam Karaka Coś ok. 100zł minimum

A więc

570+230 +0 = 800zł 710+400+100= 1210zł

Różnica to 410zł + dodać ze 300zł za sprzedanie mojego 9800 GT i mam na fajną grafikę nową tj.5770 lub GTX 260 w fajnej wersji.

Chłodzenie do Intela to tylko 100zł, proc to 140zł więcej przebolałbym ale sporo mobo podwyższa koszty.

 

Kurde, już sam nie wiem gdzie kupować... Zamówienie złożyłbym w poniedziałek a w czwartek mógłbym odebrać osobiście w Lublinie - będę tam prawie cały dzień... Tylko, że w każdym sklepie jeden z tych podzespołów które chcę jest tańszy a w drugim droższy...

Kuźwa, tamte proce C3 poszły - 19 sztuk od wczoraj - poznali się ludzie na rzeczy.

Chodzi mi o to - proca chcę 955 BE koniecznie C3 - jak mam to samemu sprawdzić? Proca kupię tam gdzie będzie najtańszy... + przesyłka no chyba, że jakieś tam części też będą wybitnie tanie.

Resztę części kupię i odbiorę osobiście w LBN.

Ram ustrzelę na Allegro - fajne ceny tam można wygrzebać ;)

 

Czyżby rewizja 3 miała na końcu kodu magiczną literkę M ?

http://allegro.pl/item920973831_amd_phenom...dition_am3.html Mam?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...