Skocz do zawartości
maxymili

Płyta główna + pamięci AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę odesłać na weryfikację do serwisu gwarancyjnego płytę głóną i pamięci. Coś z tego zestawu mi szwankuje i nie wiem co.

 

W związku z tym spodziewam się ok miesiąca albo i więcej braku komputera. Wobec tego postanowiłem upgradeować się przy tej okazji do nowszej płyty.

 

Obecnie zamierzam kupić:

 

Asus M4A89GTD PRO /AMD 890GX/ [M4A89GTD PRO] - 435zł : Esc.pl

i dwa razy

Corsair 2GB 1333 CL9 [VS2GB1333D3] - 180zł : Esc.pl

 

Co sądzicie o takim zestawie. czy warto zapłacić za niego więcej? Mam phenoma 555 odblokowującego się na 4 rdzenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś muszę mieć na ten miesiąc, który potrwa reklamacja bo uschnę :) potem naprawione czy wymienione na nowe sprzedam obecne podzespoły i odzyskam część kasy.

@Torghal,

Chciał bym wyższej kultury wykonania płyty. Nie upieram się. Ale póki co korzystam ze zintegrowanej muzyki i grafiki i być może sprzedam grafikę. I też będę korzystał z integry, a w tej nie ma nawet wyjścia DVI co na 22" monitorze już jest wyraźnie widoczne. Poza tym mało slotów i gniazdek USB.

Być może masz rację, że trzeba wybrać tańszą płytę, ale jaką?

 

Zastanawiam się też nad innym ramem bo te corsairy nie mają radiatorków.

Patriot PSD34G1333KH pomyślałem, że mogły by być.

 

Asrock M3A770DE zaoferowala by Ci praktycznie to samo :)

 

A jak z odblokowaniem phenoma 2 c3 555 na asrockach DE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z odblokowaniem phenoma 2 c3 555 na asrockach DE?

 

Na nowszych biosach nie ma problemu.

 

Jeśli masz kasę, to nie ma co za bardzo oszczędzać - złotym środkiem będzie ASRock A880GXH/USB3 (~310 zł), wystarczy do takiego OC, jakie masz w sygnaturze bez nadwerężania sekcji zasilania. Jeśli chcesz żyłować proca, to proponuję Asus M4A88TD-V Evo/USB3 (~390 zł).

 

Co do pamięci - radiatory nic nie dają, weź zwykłe Goodramy, wystarczą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Ja polecę ASRocka 870 Extreme3, mam ją od kilku tygodni i jest po prostu świetna! oc na poziomie!, ekran kodów POST, USB 3, SATA 3, stabilna. Aktualnie kosztuje coś ponad 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje kupić płytę główną jak wspominałem ASRock N68C-S (nie wiem dlaczego jesteś przekonany, że jest słabo wykonana), jeśli 4 porty USB to mało, zawsze możesz dokupić HUB USB Pentagrama za 20zł - zyskujesz dodatkowe 4 porty.

4GB Goodram pod DDR3 napewno starczy.

Za zaoszczędzone pieniądze kupisz świetną kartę GeForce 9800GT.

 

Reasumując:

- GeForce 9800GT - 310 zł

- ASRock N68C-S - 130 zł

- Goodram 2x2GB DDR3 - 312 zł

- HUB USB Pentagram 4 sloty - 20 zł

 

Razem: 772 zł

 

Twoja propozycja:

- Asus M4A89GTD PRO /AMD 890GX/ [M4A89GTD PRO] - 435zł

- Corsair 2GB 1333 CL9 [VS2GB1333D3] - 180zł

- Corsair 2GB 1333 CL9 [VS2GB1333D3] - 180zł

 

Razem: 795 zł

 

I ten miesiąc przeżyjesz luksusowo, po co korzystać z integry jak możesz mieć GFa.

 

Pozdrawiam,

Enzo

Edytowane przez Torghal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na 870 nie mają zintegrowanej karty graficznej, a autor napisał, że być może sprzeda obecną kartę i będzie korzystał z integry.

 

N68C-S nie wygląda zbyt imponująco, zwłaszcza sekcja.

 

Teraz tylko się zastanów jakiego kopa dostanie Twój nowy komputer :)

 

Chyba o ile mniej wydajny będzie po zmianie z HD5770.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić w morele.net w Warszawie.

@Gi3r3k

OK, oszczędził bym w ten sposób kupując w ram.net 50zł - przesyłka 20zł. Czyli oszczędzam 30zł.

To w sumie żadna oszczędność skoro wiem, że w morele.net w Warszawie mam dobry i rzetelny serwis bo już u nich reklamowałem dysk seagate. No i ewentualna reklamacja do Gdańska, skoro tu mogę mieć w Wawie.

Kupując w esc nic nie oszczędzam.

 

Ale czy ten asus Płyta główna Asus M4A88TD-V EVO/USB3 A880G S. AM3 - Socket AM3 - ram.net.pl jest cokolwiek lepszy od tego, który wybrałem na początku? Bo jeżeli tak, to go wezmę w Warszawie na miejscu oba są za 423zł.

 

@andrew

właśnie o to mi chodzi, solidna sekcja zasilania, koniecznie sprawdzona możliwość odblokowania c3, integra. Dobre stabilne OC i żadnych dziwnych problemów.

 

@Torghal

Co do grafiki to prawie nie gram już w nic co wymagało by dodatkowej karty, tyle co dla dziecka jakieś wyścigi włączyć. A stale wolę integrę raz, że oszczędza środowisko, dwa że nie szumi.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie biorę pod uwagę płytę poleconą przez Gi3r3k'a

Płyta główna Asus M4A88TDVEVO/USB3 w Morele.net

USB 3.0 (może kiedyś się przyda)

+1 PCI (ale ja nie potrzebuję)

i tą co na poczatku

Płyta główna Asus M4A89GTD PRO w Morele.net

+1 PCIe x4 (może kiedyś się przyda)

HD4290

lepsze rozmieszczenie gniazdek sata

 

A sekcją zasilania albo czymś jeszcze się różnią?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie biorę pod uwagę płytę poleconą przez Gi3r3k'a

Płyta główna Asus M4A88TDVEVO/USB3 w Morele.net

USB 3.0 (może kiedyś się przyda)

+1 PCI (ale ja nie potrzebuję)

i tą co na poczatku

Płyta główna Asus M4A89GTD PRO w Morele.net

+1 PCIe x4 (może kiedyś się przyda)

HD4290

lepsze rozmieszczenie gniazdek sata

 

Cóż, zależy, na czym Ci bardziej zależy - zaletą pierwszej jest USB 3.0, w drugiej zaś lepsze chłodzenie i faktycznie lepiej umiejscowione złącza SATA.

 

A sekcją zasilania albo czymś jeszcze się różnią?

 

Chyba M4A88TD-V Evo/USB3 ma silniejszą sekcję, ale na pewno M4A89GTD PRO ma ją lepiej chłodzoną, więc można uznać, że jest remis. Z innych różnic, wyczytanych na stronie Asusa - M4A88TD-V Evo/USB3 ma tryb CF x16/x4, a M4A89GTD PRO - x8/x8.

 

Koniec końców - M4A89GTD PRO jest lepsza, chyba, że przeszkadza Ci brak USB 3.0 :wink: .

 

Dziękuję za minusy... <_<

Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus M4A89GTD PRO 890GX s.AM3 mam ja jakies 3 tygodnie razem z AMD Phenom II 555 @ Phenom II B55 podkreconego do 4 GHz i wszytsko lata stabilnie :) do tego mam Kingstony HyperX 1600

 

Polecam

 

Odblokowanie to przelacznie przelacznika na plycie i tyle.

 

Sa juz nowe biosy do obslugi X6 tu akurat pod Asus M4A89GTD PRO 890GX s.AM3

Edytowane przez mancini
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Trochę mnie skasowali za samochód i całą gwarancję płyty i zakup nowej odłożę na wrzesień. Na razie udało mi się uzyskać stabilność pamięci w drugich slotach przy niższych taktach więc spokojnie mogę czekać. Ewidentnie coś płyta nie halo bo u kumpla testowałem ram mem testem i zero errorów.

 

@30-08-2010

Po opublikowaniu nowego biosu na stronie biostara w końcu go znalazłem, a był już w sieci pół roku :]

Teraz wszystko chodzi przewidywalnie i logicznie. Pamięć idzie na def 1066, przestała się gryźć z płytą, wiec jestem w końcu zadowolony z tego mojego zestawu. Najbardziej cieszę się z procka za 340zł który nie dość,m że otworzył się na x4 to jeszcze podkręcił stabilnie na 3900. Perełka :D

No i nowa grafika nie buczy, nie trąbi, ogólnie nie daje o sobie znać, poza tym, że nie robi żadnych problemów.

 

Wyniki w 3dm06 podniosły się teraz o bagatela 3000pkt ;) Ostatnio bez OC karty zrobiłem 18540 na siódemce 64, stara instalka.

 

Tak więc wymiana płyty i ramu zbędna.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje kupić płytę główną jak wspominałem ASRock N68C-S

 

Trochę się od tej pory zmieniło.

Do płyt am3 i am2+ nie wejdą procki kolejnej generacji więc nie ma sensu przesadnie inwestować w płytę,

2/ Mimo wymiany karty graficznej nie pozbyłem się problemów, płyta musi iść na gwarancję,

3/ Sprawdziłem ramy u znajomego i są sprawne,

 

Teraz pytania,

1/ Czy ten układ UCC działa u kogoś i czy skutecznie odblokował phenoma II 555 komuś?

2/ Czy Mugen 2 z dwoma 12cm wentylkami wciśnie się na nią po instalacji DDR2?

 

W sumie to płyta mi wystarczy, o ile da radę z odblokowaniem, a jak będę potrzebował więcej to już będą płyty na nowych chipsetach z obsługa kolejnej generacji procesorów.

 

SklepWGK.pl - ASRock N68C-S UCC (nForce 630a) DDR2/DDR3, VGA, LAN, mATX 146zł

 

Taniej, ale przy tej płycie dojdzie mi karta dźwiękowa.

 

Choć interesująca jest też ta, tylko nie ma obsługi DDR2:

SklepWGK.pl - ASRock 880GMH/USB3 (AMD 880G) DDR3, VGA, GbLAN, mATX 296zł

 

Nie ma DDR2 ale sprzedać G.Skille 1066 sprawne4 i sprawdzone nie powinno być trudno. Powinno starczyć na goodramy DDR3.

 

Mam radiatorki na pamięci karty graficznej ze starego 9550 :) fajne, zelmana, myślę, że dało by się je nakleić na sekcję, bo jest goła.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...