Skocz do zawartości
yuucOm

Excel wysyłanie e-maila

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w jednej kolumnie około 5000 adresów e-maili. Część komórek w tej kolumnie jest pusta. Jak napisać makro które wysyła określony e-mail (badź tekst) na maile które są w tej kolumnie ?

 

Jeżeli macie jakiś inny sposób na to aby z czytać e-maile z danej kolumny z pliku excela i potem wysłać maila na te adresy ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Mam w jednej kolumnie około 5000 adresów e-maili. Część komórek w tej kolumnie jest pusta. Jak napisać makro które wysyła określony e-mail (badź tekst) na maile które są w tej kolumnie ?

 

Jeżeli macie jakiś inny sposób na to aby z czytać e-maile z danej kolumny z pliku excela i potem wysłać maila na te adresy ?

 

Tak z ciekawości się zapytam: to jakiś specjaly (chory) wymóg klienta żeby trzymać książkę adresową w excelu? :blink:

 

Nie wiem co wspólnego z "programowaniem" ma importowanie plku z excela do outlooka i ew. stworzenie grupy adresatów, ale widocznie masz jakiś swój sposób na komplikowanie sobie życia...

ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sobie zapisać tego jako csv w excelu, a potem napisać skryptu dosłownie na 5 linijek w php albo innym badziewiu, które roześle maile? Są nawet w Sieci gotowe listy mailingowe, które importują z csv, robią grupy, pozwalają redagować maile html, kolejkują wiadomości, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sobie zapisać tego jako csv w excelu, a potem napisać skryptu dosłownie na 5 linijek w php albo innym badziewiu, które roześle maile? Są nawet w Sieci gotowe listy mailingowe, które importują z csv, robią grupy, pozwalają redagować maile html, kolejkują wiadomości, etc.

 

Nie wiem jak to zapisać do csv. Po prostu mam w pliku excela w jednej kolumnie adresy email na które musze wysłać wiadomość po przez lotus notes (nie korzystamy z outlooka). Znacie jakiś najłatwiejszy sposób na zrobienie tego ? Mi się udało napisać takie makro jedyny problem w tym ze każdy z odbiorców wie do kogo byłby wysyłane maile (w polu "Do": będzie miał wszystkie adresy e-mail do których była wysłana wiadomość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pracuje na Lotus Notes (v 7.0.2) i kiedy wysylam maila do wielu klientow na raz wrzucam ich adresy w polu DDW (New memo -> Business Related -> Confid List BCC) i wszystko. Jedyne o czym trzeba pamietac to ze LN w odroznieniu od Outlooka oddziela adresy przecinkiem a nie srednikiem ale jak masz dane w kolumnie (jeden adres pod drugim) to po prostu je wszystkie zaznacz i wklej do LN. On sam juz zrobi przecinki gdzie potrzeba (wiem bo robie to 2-3 razy dziennie od 2 lat)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zapisać do csv. Po prostu mam w pliku excela w jednej kolumnie adresy email na które musze wysłać wiadomość po przez lotus notes (nie korzystamy z outlooka). Znacie jakiś najłatwiejszy sposób na zrobienie tego ? Mi się udało napisać takie makro jedyny problem w tym ze każdy z odbiorców wie do kogo byłby wysyłane maile (w polu "Do": będzie miał wszystkie adresy e-mail do których była wysłana wiadomość)

 

Csv powinno być w excelu pod "plik -> zapisz jako", chyba że coś się pozmieniało.

Żeby nie widzieć innych odbiorców w emailu możesz ich wrzucić w pole UDW(pl)/BCC(en) - każdy będzie widział tylko siebie. Pytanie tylko, czy jest takie pole w lotus notes- nigdy nie korzystałem. Jak wynika z postu powyżej - jest ;]

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie a jak za pomocą makra w excelu dodać adresy przez "DDW (BCC)" zamiast do pola "To"?

 

EDIT.

 

Ok. Dzięki Wam problem został rozwiązany. W skrypcie zamiast .SendTo wystarczy dać .BlindCopyTo :).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie a jak za pomocą makra w excelu dodać adresy przez "DDW (BCC)" zamiast do pola "To"?

 

Moje makro to:

[...]

 

SendTo - pole Action To

CopyTo - pole CC

BlindCopyTo - pole BCC

 

OT: PwC?

Edytowane przez Trawienny
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SendTo - pole Action To

CopyTo - pole CC

BlindCopyTo - pole BCC

 

OT: PwC?

 

Tak juz zajarzyłem. Wielkie dzięki za helpa wystarczyło dać .BlindCopyTo zamiast .SendTo

 

Po +1 dostajecie :P. Dzięki za helpa.

 

O co chodzi z PwC ? ;)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...