Skocz do zawartości
Sroqa

HP Compaq nx7400 problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam laptopa HP Compaq nx7400 i od jakiegoś czasu napotykają mnie z nim same problemu. Otóż zauważyłem, że pod odłączeniu zasilania bateria trzyma max parę minut, po czym lapek pada. Wcześniej potrafiła przy obciążeniu trzymać nawet 2h(gry etc). Kolejnym problemem jest to, że taktowanie procesora zaczęło strasznie skakać. Raz jest 1,8, czyli tak jak powinno byc, a raz 780mhz i lapek strasznie się wtedy muli. Szukałem czego o tym w internecie i znalazłem parę tematów, ale tak naprawdę nie było w nich żadnej jednoznacznej odpowiedzi.

 

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo proszę o odpowiedzi, bo lapek jak na swój wiek jest jeszcze bdb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać słabo szukałeś lub mało czytałeś.

 

W pierwszym wypadku to albo awaria baterii, albo masz Windows7, który właśnie takie problemy stwarza. Poszukaj w Sieci info o Windows7+bateria w laptopach - powinno coś być.

W drugim wypadku wyłącz opcję Cool'n'Quiet, SpeedStep lub EIST - w zależności od procka, jaki posiadasz. Odinstaluj sterowniki do tego w systemie,a potem wyłącz w bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windowsa xp, który był od nowości w lapku.(już kilka razy reinstalowany).

 

Spróbuję z tymi opcjami które podałeś, ale w biosie czegoś takiego nie mam. W ogóle bios w tym lapku to totalna porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się następny problem. Mianowicie laptek ma zintegrowaną grafikę Intel GMA 945GM. Niestety nie ważne jaki sterownik pod tę grafikę zainstaluję to za każdym razem pokazuje że nie jest on przypisany do tego sprzętu/komputera. Ściągałem już z 10 różnych sterowników i cały czas to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się następny problem. Mianowicie laptek ma zintegrowaną grafikę Intel GMA 945GM. Niestety nie ważne jaki sterownik pod tę grafikę zainstaluję to za każdym razem pokazuje że nie jest on przypisany do tego sprzętu/komputera. Ściągałem już z 10 różnych sterowników i cały czas to samo.

 

1.HP Support and Drivers:

HP Support & Drivers

2. Wpisujesz model "nx7400"

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Home.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=1847094&submit.y=0&submit.x=0&lang=en&cc=us

3. Download drivers and software

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?prodNameId=1847095&lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=1847094&taskId=135

4. Wybierasz system operacyjny - dla przykładu XP Home tj jak był w tych lapach:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=1847095&prodTypeId=321957&prodSeriesId=1847094&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=1098

5. Wybierasz "Driver"

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=1847095&prodTypeId=321957&prodSeriesId=1847094&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=1098#1130

6. Instalujesz sterownik do karty. Proste co?

 

A co do baterii to pewnie się skończyła - kup nową. Posiadasz jeden z lepszych laptopów jakość/cena. Sam go mam i to jest najmniej zmarnowana kasa na sprzęt jaką kiedykolwiek wydałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fl0r3k, wypraszam sobie ale nie jestem jakimś laikiem żeby nie szukać sterowników na stronie hp. Ściągałem stamtąd 2 różne wersje. W googlach znalazłem jeszcze jakieś inne do tej grafiki i cały czas wyskakuje ten sam błąd. Screen poniżej.

Dołączona grafika

 

Co do baterii - w sumie możliwe, bo mam ją od kiedy kupiłem lapka. Na allegro zauważyłem że kosz nowej oryginalnej baterii HP waha się pomiędzy 100-130zł więc warto by ją zakupić.

 

Właśnie dlatego bardzo mi zależy, aby znów działa tak jak kiedyś. Może i nowe gry na nim nie pójdą, ale ważne że nie ma z nim takich problemów jak z Acer'em mojej babki gdzie do nówki laptopa z tamtego roku wstawili proc 1,4 - porażka, etc.

Edytowane przez Sroqa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...