Skocz do zawartości
Payti

Monitory LCD 120Hz z obsługą 3D ....

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma ktoś z Was może info co można w chwili obecnej dostać na rynku z monitorów 120Hz pod 3D. Narazie jednego rozsądnego kandydata co znalazłem z obsługą nVidia 3D Vision to :

 

- Acer 23.6" GD245HQbid 3D (120Hz)

 

Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z innymi monitorami 120Hz Samsunga lub Alienware bądź innych producentów ?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w Polsce bez problemu można dostać LG:

 

LG W2363D-PF 23" - Monitory LCD - LG W2363D-PF 23" od 1438.00zł

 

LG W2363D review - FlatpanelsHD

 

Ale mnie bardziej ciekawi ten Asus:

 

http://www.anandtech.com/show/3842/asus-vg236h-review-our-first-look-at-120hz

 

bo bedzie mial szybke , a do tego wejscie component wiec sobie ps2 podlacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Asus VG236H rzeczywiście wygląda całkiem nieźle i do tego w zestawie 3D Vision jest. Jest gdzieś już w PL dostępny? A co powiesz na LG W2363D wygląda też dość ciekawie.

 

-->> Review

-->> Test

 

Komputronik ma jakiegoś 24'' Hyundai W240S ale to jakiś wynalazek i chyba nie współpracuje z nVidia 3D Vision.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ludzkie oko jest wstanie zobaczyc obraz w 3d dobrze mowie? bez zadnych okularow za 800pln i innego techno sprzetu moze za pare lat 3d stanie sie naprawde popularna narazie z tego co czytam za ten luksus trzeba duzo zaplacic a jakosc jest marna

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ludzkie oko jest wstanie zobaczyc obraz w 3d dobrze mowie? bez zadnych okularow za 800pln i innego techno sprzetu moze za pare lat 3d stanie sie naprawde popularna narazie z tego co czytam za ten luksus trzeba duzo zaplacic a jakosc jest marna

 

Źle mówisz.

Oko ludzkie nie jest w stanie zobaczyć obraz w 3d, PARA OCZU natomiast tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ludzkie oko jest wstanie zobaczyc obraz w 3d dobrze mowie? bez zadnych okularow za 800pln i innego techno sprzetu moze za pare lat 3d stanie sie naprawde popularna narazie z tego co czytam za ten luksus trzeba duzo zaplacic a jakosc jest marna

 

Po tej wypowiedzi wnioskuję, że nie widziałeś 'live' przykładowo technologicznego dema 3D czy gierki 3D Vision Ready z okularami z zestawu 3D Vision ;)

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Asus VG236H rzeczywiście wygląda całkiem nieźle i do tego w zestawie 3D Vision jest. Jest gdzieś już w PL dostępny? A co powiesz na LG W2363D wygląda też dość ciekawie.

 

-->> Review

-->> Test

 

 

LG ma ta wade , ze ma zerowa ergonomie z tego co widze mocowanie jest jak w moim 2361 czyli jak chcesz podniesc ekran to podstawiasz ksiazke, a jak chcesz pochylic to zastanawiasz sie czy ekran nie wylamie sie z zawiasu za kazdym razem.

 

Acha ma byc tez 27" wersja tego Asusa gdzies w padzierniku.

 

http://www.maximumpc.com/article/reviews/asus_vg236h_120hz_display_review

 

aczkowiek gubenie czarnych tonow mnie troche niepokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma ta wade , ze ma zerowa ergonomie z tego co widze mocowanie jest jak w moim 2361 czyli jak chcesz podniesc ekran to podstawiasz ksiazke, a jak chcesz pochylic to zastanawiasz sie czy ekran nie wylamie sie z zawiasu za kazdym razem.

 

Acha ma byc tez 27" wersja tego Asusa gdzies w padzierniku.

 

http://www.maximumpc.com/article/reviews/asus_vg236h_120hz_display_review

 

aczkowiek gubenie czarnych tonow mnie troche niepokoi.

 

LG raczej u mnie odpada. Ten Asus VG236H w sumie 8 w tym teście dostał, także najgorzej nie jest. Ciekawe kiedy w PL pójdzie go dostać ...

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widział już ktoś w Polsce tego Asusa VG236H gdzieś?

 

Pozdrawiam,

 

 

pod koniec przyszłego tygodnia maja być w hurtowniach

 

ponoc asus ma problem z zielonum kolorem http://www.youtube.c...h?v=YygzCfH0ECM

 

lg ma troche slabe kolory ale to raczej wina karty

http://www.youtube.c...h?v=km0ysEjRucY

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce to brać póki są - ASUS VG236HE ;)

 

--> ASUS VG236HE - PC-POWER.PL - internetowy sklep komputerowy, komputery, laptopy, sklep komputerowy, karty graficzne, monitory, sprzęt komputerowy, akcesoria komputerowe, części komputerowe, procesory, notebooki, drukarki, podzespoły PC, dyski twarde, płyty główne

 

I do tego 3D Vision Kit z Avatarkiem i mamy komplet.

 

W sumie cenowo wychodzi podobnie jak VG236H, który narazie nigdzie jest nieosiągalny w PL.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jakoś za firmą BenQ nie przepadam, mam z nią niemiłe doświadczenia ... choć monitor może być całkiem dobry ...

 

-->> BenQ Europe - Computing

 

Jakby nie było brightness ma 'tylko' 300 cd/m2 :( a okulary 3D Vision dość znacznie przyciemniają w trybie 3D ... według mnie to ważna sprawa ...

Zapowiadana cena to 350 EUR, także ponad 1400 PLN będzie trzeba na niego pewnie i tak wydać ...

Jako plus to podświetlanie LED choć i tak krawędziowe :( także zadobrze nie będzie, choć lepiej od CCFL ...

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 'rozjaśnij' to co napisałeś ...

 

Pozdrawiam,

 

Wiele monitorów przy minimalnej jasności (w menu ustawione 0) świeci zbyt jasno do np. czytania tekstu (przykładowo na 0 mają 150cd). Czyli razi nas po oczach zbyt wysoka jasność. Pozostaje w takim przypadku jeszcze ucinać nadmierną jasność regulatorem kontrastu, ale czerń pozostaje "świecąca" po takiej operacji, paskudzą się barwy (banding) i ogólnie kontrastowość staje się kiepska.

 

A co do okularów 3D i jasności ekranu 300 cd - jestem pewien że tyle w zupełności wystarczy ... w kinie jasność pewnie jest znacznie mniejsza (ciekawe czy będzie 200cd) a ludzie nie narzekają.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jakoś za firmą BenQ nie przepadam, mam z nią niemiłe doświadczenia ... choć monitor może być całkiem dobry ...

 

-->> BenQ Europe - Computing

 

Jakby nie było brightness ma 'tylko' 300 cd/m2 :( a okulary 3D Vision dość znacznie przyciemniają w trybie 3D ... według mnie to ważna sprawa ...

Zapowiadana cena to 350 EUR, także ponad 1400 PLN będzie trzeba na niego pewnie i tak wydać ...

Jako plus to podświetlanie LED choć i tak krawędziowe :( także zadobrze nie będzie, choć lepiej od CCFL ...

 

Pozdrawiam,

 

Przede wszystkim ma byc pod kazdym wzgledem optymalizowany do gier :) Od zapewnienia pelnej rozroznialnosci odcieni szarosci, po wsparcie 120 Hz w rozdzialkach w stylu 800x600.

Chcialbym zobaczy oba w akcji kolo siebie , ale u nas w kraju to bardziej sci-fi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele monitorów przy minimalnej jasności (w menu ustawione 0) świeci zbyt jasno do np. czytania tekstu (przykładowo na 0 mają 150cd). Czyli razi nas po oczach zbyt wysoka jasność. Pozostaje w takim przypadku jeszcze ucinać nadmierną jasność regulatorem kontrastu, ale czerń pozostaje "świecąca" po takiej operacji, paskudzą się barwy (banding) i ogólnie kontrastowość staje się kiepska.

 

A co do okularów 3D i jasności ekranu 300 cd - jestem pewien że tyle w zupełności wystarczy ... w kinie jasność pewnie jest znacznie mniejsza (ciekawe czy będzie 200cd) a ludzie nie narzekają.

 

W sumie na Asus VG236HE ustawionym na Brightness = 0 jest mocno ciemno, nie mam coprawda czym tego zmierzyć ale przez dzień przy normalnym oświetleniu pokoju światłem dziennym bez słońca dla 1920x1080 pisząc tego posta musiałem z odległości 0,5m patrzeć w monitor z wglądaniem się w to co piszę. Jak dla mnie 400 cd dla okularów w trybie 3D to jasność tak praktycznie na krawędzi (mówię to z testów bo sprawdzałem dla siebie różne nastawy i dla takiego grania mam na max brightness, okulary znacznie przyciemniają). W kinie jest jednak trochę inna sytuacja, w koło masz całkiem ciemno i dla wzroku to dobrze, że jest powiedzmy 200cd. Gra się jednak także w dzień i tu sądzę, ze im wyżej na jasności to mamy możliwość doboru do własnego wzroku.

 

Przede wszystkim ma byc pod kazdym wzgledem optymalizowany do gier :) Od zapewnienia pelnej rozroznialnosci odcieni szarosci, po wsparcie 120 Hz w rozdzialkach w stylu 800x600.

Chcialbym zobaczy oba w akcji kolo siebie , ale u nas w kraju to bardziej sci-fi ;)

 

 

Hm no też jestem ciekaw jak będzie wypadał BenQ w praktyce. Apropo grania 800x600 to oj niepamiętem ile lat wstecz tak grałem ... ;)

 

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Panowie, nie ma nic 120Hz , z FullHD i matową matrycą co się w miarę nadaje do oglądania ? :) Mam bardzo wielki dylemat, bo nastawiłem się na Eizo, ale one nie wspierają póki co "3D" (tzn. 120Hz) i nie wiem, czy znajdę coś co bardzo dobrze odwzorowuje kolory z takimi parametrami. Hm ? 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Panowie, nie ma nic 120Hz , z FullHD i matową matrycą co się w miarę nadaje do oglądania ? :) Mam bardzo wielki dylemat, bo nastawiłem się na Eizo, ale one nie wspierają póki co "3D" (tzn. 120Hz) i nie wiem, czy znajdę coś co bardzo dobrze odwzorowuje kolory z takimi parametrami. Hm ? 

 

Dobre odwzorowanie kolorów i 120 Hz ? - sam czekam na coś takiego ... jak na razie nic tego typu nie widzę (poza EIZO CG232W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...