Skocz do zawartości
RedHot

Czy zasilacz utrzyma 8800 gts?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku GF 8800 GTS z 512 MB ramu. Na guru3d napisali, że dobrze żeby zasilacz miał minimum 28 A na lini 12 V.

Na zakupionym nie dawno Thermaltake tr2 rx 450 V mam napisane

Voltage      +3.3V  +5V  +12V1  +12V2 -12V   +5VSBMax load      30A   28A   14A   15A    0.3A   3.0ARipple&noise  100mv  100  150   150    150    100

 

Niestety elektryka to nie moja brożka i nie wiem czy amperaż na liniach się dodaje, czy też jeszcze jakoś inaczej liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze posiadają ograniczenie wynikające ze specyfikacji ATX12V v2.xx - ze względu na bezpieczeństwo użytkownika natężenie na pojedynczej linii +12V nie może przekroczyć 20A. Zasilacze wg owej specyfikacji posiadają dwie i więcej linii +12V i - przynajmniej teoretycznie - każda z tych linii przeznaczona jest do zasilania innych podzespołów (+12V1 - CPU, +12V2 - GPU). Gdyby zsumować natężenie z dwóch linii zasilacza mogącego wytworzyć po 18A na każdej z nich, otrzymalibyśmy 36A - podczas gdy w rzeczywistości zasilacz wytwarza ok. 28A - wszystkie linie zasilane są z tego samego źródła. Tak więc, nie należy dodawać wartości natężenia a sumaryczną wartość wyrażoną w Watach. W Twoim zasilaczu łączna obciążalność linii +12V wynosi 350W, tak więc wystarczy do zasilenia 8800GTS nawet w duecie z prądożernym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...