Skocz do zawartości
Yearman

Jaki sprzęt audio do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nadzieje, że to ten dział.

 

obcna sytuacja

pokój ok 18m2

Przeznaczenie- muza (mp3), filmy i gry wszystko z komputera rzucone na LCD LG

Komputer (karta 5.1 zintegrowana na w miarę nowoczesnej płycie gł.) podłączony do 10 letniego wzmacniacza grundig receiver 120 + 2 kolumny stojące h=ok. 40 cm (za mało basu). W obwodzie mam jeszcze zestaw creative 4 satelity + subwoofer ale stare to już i żółte.

 

Chciałbym polepszyć doznania audio w oparciu o budżet ok 1000 zł

 

Zastanawiam się nad:

1)Jakieś kino domowe 5.1- ale w sumie niepotrzebny odtwarzacz DVD(odtwarzał będę z kompa) ?

2)zestaw komputerowy logitech lub genius + karta dzwiekowa?

3)Wzmacniacz + kolumny- może jakiś zestaw z 5.1 z VK ?

 

 

Prosiłbym o pomoc w wyborze, która z opcji byłaby najlepsza, co możecie polecić.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako wzmacniacz moge smialo polecic:

HARMAN KARDON HK6500 MOCNE BRZMIENIE (1178666632) - Aukcje internetowe Allegro

a do tego jeszcze jakies kolumny :)

troche drogie ale chyba najbardziej rozsadne sa Jamo S606

JAMO S 606 STEREO 2.0 S606 JM SYSTEM OLKUSZ (1180381073) - Aukcje internetowe Allegro

 

albo z-5500 :) tez dobrze graja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z-5500 chyba troche za drogie jak dla mnie ponieważ bede chyba musiał dokupić kartę dziwekowa i tu kolejne pytanie obecna integra na MSI P45 realtek HD audio- czy warto zmieniać na inna kartę do 200 zł?

 

na razie myślę o zestawie Genius 6000 + karta ASUS XONAR DS PCI 7.1 ale ciągle myślę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co ci karta skoro mozesz podłączyc logitecha cyfrowo - szczególnie jak masz wyjście spdif w kompie?

do tysiaka masz albo logitech albo uzywany wzmacniacz stereo z marnymi kolumnami....

5.1 z sensem zaczyna się od 2500 pln....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co ci karta skoro mozesz podłączyc logitecha cyfrowo - szczególnie jak masz wyjście spdif w kompie?

do tysiaka masz albo logitech albo uzywany wzmacniacz stereo z marnymi kolumnami....

5.1 z sensem zaczyna się od 2500 pln....

 

NIe bardzo rozumiem...wiem, że do tysiaka mam logitecha a nawet kilka zestawów ale najlepszy z nich z-5500 to koszt ok 1200 pln a to już nieco ponad mój budżet, brałem pod uwagę G51 ale nie są już za bardzo dostępne. Co do SPDIF i łączenia to nie zastanawiałem się nawet nad tym -jestem laikiem w tej dziedzinie.

 

Używany wzmacniacz z kolumnami stereo tak jak napisałem w pierwszym poście już mam i chciałbym zmienić na coś przestrzennego ze wzgledu na gry i filmy oraz na muze (słucham hip hop-u), która ze wzgledu na sub-a zagra niżej niż obecne stereo.

 

Poczytałem o geniusach 6000 i trochę odpychaja mnie jego wady -brak pamieci ustawień i swiecacy wyswitlacz w stand by ale jak na razie nie znalazłem lepszego rozwiązania w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa a po co mu karta jeśli prawdopodobnie posiada spdif na płycie?do połączeń cyfrowych nie potrzeba obecnie żadnej karty bo znacząca ilośc płyt głównych na rynku posiada spdif przez co puszczasz sobie spokojnie na logitechy DTS i DD

 

najlepszy wybór w tej cenie - bierz i sie nie zastanawiaj

 

sprawdź tylko czy masz spdif na płycie głównej

 

kyle no cos z sensem to używki - ostatnio poszły na allegro event tr8 za 1200 pln w super stanie (8 cali woofer)

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...