Skocz do zawartości
stivo

krzaczki na karcie pamięci microSD

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam się z kolejnym problemem.

Mam sobie ja kartę pamięci microSD 4GB. Bodajże od Kingstona, ale nie chce mi się teraz szukać blistra. Kupiłem ją jakiś czas temu do nawigacji, z myślą wzięcia jakiejś muzyki, filmu, czy wrzucenia w pamięć urządzenia nowych punktów POI.

Co się okazuje, to po wrzuceniu plików w niektórych katalogach tworzą się różne pliki i foldery z krzaczkami zamiast nazw. Przykład:

Dołączona grafika

 

W katalogu powinny być 4 exeki.. W katalogu wyżej wszystko jest niby ok, ale już katalogu Programy 64 bit nie można usunąć przez PPM -> Usuń, bo nic się nie dzieje.

 

Czy jest jakiś program, który by naprawił ten problem? Czy może karta jest walnięta?

 

PS. Usuwałem już partycję, tworzyłem na nowo, jak i formatowałem kilka razy..


EDIT: Po formacie pod XP tymczasowo wszystko jest ok, ale jeśli ktoś zna jakieś inne rozwiązania to chętnie o nich przeczytam.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie na dwóch Kingstonach MicroSD parę lat temu. Jak widać do teraz nie naprawili sytuacji. Tymczasowo pomagał format, ale po czasie mi znowu sie robiły krzaki i znikały pliki...

Dlatego nigdy więcej kart pamięci od Kingstona, bo to po prostu tragedia jest. Nie dziwne, że najtańsze na rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna karta od Kingstona miała u mnie identyczny problem, później kasowały się z niej pliki. Pod koniec padła. Kolejna karta jaką dostałem z wymiany ma ten sam problem, ale działa i pliki nie znikają :P. Co jakiś czas się robią takie krzaki, ale mam kopie karty zawsze na PC więc wrzucam pliki od nowa i dalej jazda ;]. Nie polecam Kingstona, np. nasze polskie karty Goodram są jednak o niebo lepsze od tego cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny format z czyszczeniem komórek powinien pomóc. Miałem kiedyś coś podobnego na miniSD Kingstona. Takie buby powstają, jak system dalej grzebie w pliku, a ty wyciągniesz kartę. Albo wtedy, gdy karta źle stykała się przez ten dziadowski adapter. One najczęściej są przyczyną problemów. Mam od kilku lat microSD SanDiska i sobie chwalę. Bardzo szybka (mobile Ultra), jak na tamte czasy gdy kupowałem wcale nie była taka droga. Od tamtego czasu staram się unikać Kingstonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem przypadek Samsunga S760. Zaczęło się od krzaków i uszkodzeń zdjęć, później przy próbie uruchomienia krzyczał błąd karty i się wyłączał. Pomogło wyczyszczenie pamięci aparatu (bez karty), sformatowanie karty w aparacie i przywrócenie ustawień fabrycznych aparatu. Karta to jakiś stary tani kingston 1Gb, w tej chwili wszystko działa ok.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...