Jump to content
stivo

krzaczki na karcie pamięci microSD

Recommended Posts

Zgłaszam się z kolejnym problemem.

Mam sobie ja kartę pamięci microSD 4GB. Bodajże od Kingstona, ale nie chce mi się teraz szukać blistra. Kupiłem ją jakiś czas temu do nawigacji, z myślą wzięcia jakiejś muzyki, filmu, czy wrzucenia w pamięć urządzenia nowych punktów POI.

Co się okazuje, to po wrzuceniu plików w niektórych katalogach tworzą się różne pliki i foldery z krzaczkami zamiast nazw. Przykład:

Dołączona grafika

 

W katalogu powinny być 4 exeki.. W katalogu wyżej wszystko jest niby ok, ale już katalogu Programy 64 bit nie można usunąć przez PPM -> Usuń, bo nic się nie dzieje.

 

Czy jest jakiś program, który by naprawił ten problem? Czy może karta jest walnięta?

 

PS. Usuwałem już partycję, tworzyłem na nowo, jak i formatowałem kilka razy..


EDIT: Po formacie pod XP tymczasowo wszystko jest ok, ale jeśli ktoś zna jakieś inne rozwiązania to chętnie o nich przeczytam.

Edited by stivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem identycznie na dwóch Kingstonach MicroSD parę lat temu. Jak widać do teraz nie naprawili sytuacji. Tymczasowo pomagał format, ale po czasie mi znowu sie robiły krzaki i znikały pliki...

Dlatego nigdy więcej kart pamięci od Kingstona, bo to po prostu tragedia jest. Nie dziwne, że najtańsze na rynku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna karta od Kingstona miała u mnie identyczny problem, później kasowały się z niej pliki. Pod koniec padła. Kolejna karta jaką dostałem z wymiany ma ten sam problem, ale działa i pliki nie znikają :P. Co jakiś czas się robią takie krzaki, ale mam kopie karty zawsze na PC więc wrzucam pliki od nowa i dalej jazda ;]. Nie polecam Kingstona, np. nasze polskie karty Goodram są jednak o niebo lepsze od tego cuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładny format z czyszczeniem komórek powinien pomóc. Miałem kiedyś coś podobnego na miniSD Kingstona. Takie buby powstają, jak system dalej grzebie w pliku, a ty wyciągniesz kartę. Albo wtedy, gdy karta źle stykała się przez ten dziadowski adapter. One najczęściej są przyczyną problemów. Mam od kilku lat microSD SanDiska i sobie chwalę. Bardzo szybka (mobile Ultra), jak na tamte czasy gdy kupowałem wcale nie była taka droga. Od tamtego czasu staram się unikać Kingstonów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą miałem przypadek Samsunga S760. Zaczęło się od krzaków i uszkodzeń zdjęć, później przy próbie uruchomienia krzyczał błąd karty i się wyłączał. Pomogło wyczyszczenie pamięci aparatu (bez karty), sformatowanie karty w aparacie i przywrócenie ustawień fabrycznych aparatu. Karta to jakiś stary tani kingston 1Gb, w tej chwili wszystko działa ok.

Edited by BuMeL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.