Skocz do zawartości
KitKat

Znika obraz w trakcie gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Około 2 miesięcy temu robiłem formata. Zainstalowałem poprawnie najnowsze stabilne sterowniki(Żadne bety). Wrzuciłem grę Napoleon: Total War i przez pierwszy miesiąc nie było żadnych problemów. Później nagle w trakcie gry wyłączał się obraz, dźwięk przeważnie słychać było nadal, a na ekranie pojawiało się tylko "No Signal". Ktoś miał z Napoleonem ten sam problem, więc odpuściłem sobie szukanie odpowiedzi, zmęczyłem grę na ok. 5-7 zwisach. Dziś zainstalowałem świeżo zakupione GTA: Episodes From Liberty City i po ok. 2 minutach gry problem wystąpił ponownie, także sprawa jest poważniejsza. Z monitorem nie ma problemów. Winny jest ewidentnie podzespół komputera, najprawdopodobniej karta graficzna, która na mój gust... przestaje pracować. Sprzęt jak z podpisu. Podejrzewam sobie delikatnie też zasilacz i płytę główną. Co ciekawe, napięcia są w porządku, więc w pewnym sensie zostawiam PSU w spokoju(Niestety nie mam od kogo pożyczyć, koledzy jadą na no-name'owskich 400-500 W).

Karta graficzna chodzi na defaultowych taktach, wcześniej podwyższałem je bardzo delikatnie, ale dawało mi to może 1 FPSa i kilkaset punktów, dlatego szybko przywróciłem standardowe częstotliwości.

CPU podkręcany z 2,8 do 3,6 GHz, temp. na rdzeniach są dość wysokie latem, ale w rozsądnych wartościach.

W dzienniku zdarzeń Windowsa nie ma żadnej wzmianki na temat jakiegoś błędu. Jest tylko notka, że system Windows nieoczekiwanie zakończył pracę(Muszę wykonać oczywiście Reset za każdym razem).

Czy ktoś miał może podobny problem z taką jak moja, albo inną kartą graficzną, ew. jakimś podzespołem/systemem?

 

Z góry dzięki za pomoc,

KitKat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzęt 1,5 roku i nie było takich problemów. Obciążałem zasiłkę nawet mocniej i nie było problemów. Sugerujesz, że z czasem zasilacz już może nie wyrabiać? Trzeba to będzie wziąć pod uwagę.

Chłodzenie nie było zmieniane.

Pożyczyłbym Radeona, ale mam do wyboru staruszka Radka, albo GeForce'a 9xxx, a wolałbym nie bawić się z inną firmą na razie.

Chwilowo pogram z włączonym zapisywaniem temperatur do loga w GPU-Z i dam znać, czy się nie grzeje karta.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...