Skocz do zawartości
tw_psycho

0x00000024 STOP, ntfs.sys... nie mozna nic zrobic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegos czasu przy uruchamianiu komputera, po logo startowym Windows XP, pojawiał sie czarny ekran (który trwał kilka sekund), a potem na ogół pojawial sie pulpit i wszystko bylo w porządku. Natomiast czasami pojawiał sie bluescreen 0x00000024 i restart. Z czasem pojawial sie coraz czesciej, trzeba bylo uruchamiac komputer po kilka razy. Az ostatnio, w ogole przestal sie uruchamiac.

 

Nie da sie naprawic przy pomocy płyty instalacyjnej Windows XP, nie da sie nawet zainstalowac systemu na nowo. Na dole paska (po wyborze instaluj albo naprawiaj) jest examining nvraid0, chwila zadumy i w/w bluescreen.

 

Początkowo myslalem, ze to software. Ale potem przykuły moją uwagę artefakty. Pojedyncze piksele, czerwony, zielony, czasem pojawia sie niebieski. Ale te artefakty widac tylko gdy zgłasza sie bios (tam gdzie wykrywa dyski ide, oferuje wejscie do setupu), oraz przy logo startowym windows xp.

Nie ma tych pikseli na pierwszym ekranie, gdy zglasza sie karta graficzna, na drugim są (ten z biosu), na trzecim znowu nie ma (gdy wykrywa macierz raid0).

Teraz zauwazylem, ze pikseli tworzy sie coraz wiecej (byly 3, teraz jest 11).

 

Czyli niby hardware, ale zeby bylo smieszniej, to system zainstalowany na starych dyskach twardych wstaje. Nawet udalo mi sie skopiowac dane z partycji systemowej. Przeskanowałem partycje systemową z parametrem /r i /f chkdiskiem, podmieniłem plik ntfs sys, ale nie pomogło.

 

Parametry: x2 3800+ s939, 2x512ddr, geforce7600gs, 2x samsung 640gb w raid 0 + 2 stare dyski samsung 200 i 160gb, chieftec 350w.

 

Sprawdzilem pamieci memtest86, sa w porządku. Napiecia na zasilaczu tez w porządku (ale mimo to dla pewnosci sprobowalem inny zasilacz, nie pomaga). Nie pomaga rowniez wymiana karty graficznej - tzn znikają badpixele, ale nadal nie moge uruchomic systemu.

 

W koncu sprobowalem (przy pomocy systemu postawionego na starych dyskach) sformatowac partycje systemową. Szybkie formatowanie szlo bez zarzutu, ale normalne na zerowym procencie i na pierwszym zwieszało sie godzinę - w koncu ukonczył formatowanie bez błędu. Przy probie przeskanowania scandiskiem partycji roboczej (1,13TB) wywala błąd.

 

Po podłączaniu kazdego z dyskow nie wywala zadnych bledow przed instalacją systemu, raport smart wygląda w porządku.

 

post-12856-051773500 1281718201_thumb.pngpost-12856-029414400 1281718206_thumb.pngpost-12856-000178100 1281718210_thumb.pngpost-12856-052169200 1281718213_thumb.png

 

Proszę o jakąś podpowiedz. Stawiam albo mimo wszystko na dyski, albo kontroler. Ale brakuje mi juz pomysłów jak sprawdzic i jak naprawic, a juz od kilku tygodni jestem uziemiony.

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD642JJ ma C5=10 ( 10 sektoró jako przygotowane do remapu )

 

Zarzuć mu MHDD i Scan 2xF4 ... zobaczymy co jest grane.... ( ogolnie wszystkim dyskom ) wyniki podaj na forum

 

P.s Wez sobie inna grafe na test Artefakty masz od sypiacej się grafiki ( moze to ona robi bałagan ? )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie mam jak sprawdzic... bo kto dzis ma s939...

 

Na innym zasilaczu sprawdziłem, płyty nie wytrzasnę, bede musiał w inny sposob zorientowac sie co nie działa - dyski czy płyta. Karte graficzna moge w ciemno kupować? Czy moze zastanowic sie czy nie bede musiał nowego zestawu kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był temat tez o chyba gigabyte na NF4 gdzie porty sata padły całkowicie.. ( tylko IDE działało )

 

CO ciekawe nie widze w smarcie błedów taśmy ( to moze również pokazac błedy kontrolera )

 

P.s Ram na bank sie nie sypie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, początek drugiego dysku jest uszkodzony... co piąty sektor martwy (stąd ten zawias przy formatowaniu).

Calosc jeszcze sie nie skonczyla, zrobilem jeden dysk, a drugi jest w trakcie.

 

screen z pierwszego - wyglada na ok

post-12856-077016000 1281962292_thumb.jpg

 

poczatek drugiego

post-12856-015592300 1281962248_thumb.jpg

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...