Skocz do zawartości
Snoopy

Linux Mandrake 9.0 czy 9.1??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie bo zamiatzam instalowac linuxa i sciagnalem ostatnio z netu Mandrake 9.1 ale czytalem znowu ze zawiera wiecej bledow niz 9.0 i chcialem sie zapytac ktorego byscie mi radzili abym zainstalowal 9.0 czy 9.1??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok rozumiem,to zobacze tego mandrake 9.0

Btw.

zabawe z linuxem w sumie dopiero zaczalem i chcialbym sobie kupic jakas ksiazke na temat tego,zeby sie poduczyc,moglibyscie moze jakas polecic????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zabawe z linuxem w sumie dopiero zaczalem i chcialbym sobie kupic jakas ksiazke na temat tego,zeby sie poduczyc,moglibyscie moze jakas polecic????? :)

chyba zostaniesz zywcem zjedzony za chwile :P

a dlaczego poszukaj podobnego (ksiazka do linuxa) tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie działa mi praktycznie cały sprzęt za wyjątkiem karty sieciowej z Epoxa 8rda+. Nad tym faktem ubolewam przede wszystkim.

 

Ktoś juz sobie z tym poradził ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oryginalnie działa mi praktycznie cały sprzęt za wyjątkiem karty sieciowej z Epoxa 8rda+. Nad tym faktem ubolewam przede wszystkim.

 

Ktoś juz sobie z tym poradził ??

jakim probelemem ... przeciez na stronie nvidii sa stery dal linuksa dla nforce2, na razie sa stery do netu, audio i usb, nic o sata i fwire nie widzialem ... odpalilem to ustrojstwo dzis i dziala OK

 

jesli masz system z PRM to sciagasz sobie rpm'a i instalujesz bez problemu

 

ja u siebie pod debiana sciagalem tar.gz i jedyne czego to potrzebujesz to gcc i zrodla kernela 2.4 pozniej tylko #make i #make install i wpisy do /etc/modules.conf i wsio gra

 

respekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam epoxa 8rda+ i dziala mi sieciowka z mobo. Po prostu sciagazs zrodlo a nie RPM`a insalujesz i wzsystko gra. Generalnie 9.1 mnie sie bardzo podoba. Wyglada calkiem przyzwoicie i roowniez powazniejszych problemow ze sprzetem nie mam. Jeden taki, owszem...:) jak zainstalowac karte ATI na XFree86 4.3. Bo do 4.2 as oficjalne stery a do 4.3 chyba trzeba kompilowac kernela z jakims paczem...ale nie wnikalem nie umiem znalzc info :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprcauj troche nad cytowaniem ;)

 

a jesli chodzi o te wpisy to maja wygladac tak:

 

alias eth0 nvnet

alias sound-slot-0 nvaudio

 

byl jeszcze trzeci wpis do usb chyba ale ja nie instaluje u siebie usb bo nie korzystam i nie pamietam jak mial wygladac, ale wszystko jest w readme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawiesza hm... a nie wywala zadnych bledow na ekran ??? a w moze cos w logach pisze ... najlepiej bedzie jesli przeczytasz dokladnie README i/lub INSTALL bo moze masz jadro 2.2 ... zgaduje

 

co do sieciowki ... modul laduje sie bez bledow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...