Skocz do zawartości
ehh

mały upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

4 letni ISO450 odmówił posłuszeństwa więc szukam czegoś nowego do swojego komputera.

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że i tak chciałem go zmienić na jesieni, a to dlatego, że chciałbym wtedy zmienić grafikę wraz z monitorem.

 

Zasilacz:

Wymiana jeszcze w tym tygodniu

powinien być taki by udźwignął cały zestaw i miał troszkę zapasu na powiedzmy dysk i jakiś OC - tego ostatniego nie jestem jakimś wielkim fanem, ale jeżeli jest możliwość przedłużenie użytkowania jakiegoś komponentu jeszcze przez jakiś czas to czemu nie.

 

Grafika + monitor

plan jest taki by zaopatrzyć się w nie na jesieni - październik. Co by w długie zimowe wieczory móc rozkoszować się graniem :)

 

Troszkę o moim sprzęcie.

Komputer używany przeważnie do gier, filmów, muzyki i internetu. Czyli normalnego domowego użytkowania. Potrafię grać na low detalach to też nie przerażają mnie kanciaste postacie czy brzydka woda.

Monitor to chyba taki co by się na biurku zmieścił. zastanawiałem się nad telewizorem, ale nie wiem czy bym finansowo czemuś takiemu podołał. Poza tym nie wiem czy mam miejsce w pokoju na tak duży mebel. Nie mniej jestem otwarty na sugestie, szczególnie że nie myślałem o tym dużo - myślałem że to daleka przyszłość dla mnie, że mam jeszcze miesiąc na główkowanie.

 

Procek : e8400

Płyta : gigabyte ep45t-ds3r

Ram : Kingston ddr3 2x2gb

Grafika: gigabyte gf 7600gt 128ram

Dysk : sp2504c (samsung 250gb 7200 sata 2)

 

teraz najważniejsze - budżet... chciałbym się zamknąć w granicach 2k, może do jesieni przybędzie troszkę grosza(do 2.5k) i być może ceny spadną ;)

 

Pozdrawiam i gorąco zapraszam do swoich typów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz już ram ddr3 i pewnie obudowę z nagrywarką...

 

Dołączona grafika

zestaw za 1860zł + chłodzenie, czyli zostaje ~500 na LCD

 

ewentualnie możesz dołożyć na zasilacz 600W +50zł, ale 500W powinien wystarczyć.

 

lub jeszcze ewentualniej :D możesz kręcić proca, dokupić samą kartę z zasilaczem i wydać dużo mniej i nie wiem czy dużo lepszej karty nie będzie procesor ograniczać. Ale wtedy może starczyłoby na jakiś tv ;d

Edytowane przez mice.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procka jak i płyty nie bardzo chciałbym zmieniać, szczególnie że można jeszcze troszkę procka podkręcić - ale do tego przydałby się dobry zasilacz co by potrafił to pociągnąć ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz już ram ddr3 i pewnie obudowę z nagrywarką...

 

zestaw za 1860zł + chłodzenie, czyli zostaje ~500 na LCD

 

ewentualnie możesz dołożyć na zasilacz 600W +50zł, ale 500W powinien wystarczyć.

 

lub jeszcze ewentualniej :D możesz kręcić proca, dokupić samą kartę z zasilaczem i wydać dużo mniej i nie wiem czy dużo lepszej karty nie będzie procesor ograniczać. Ale wtedy może starczyłoby na jakiś tv ;d

 

NIE! Jak już brać GTX 460, to na pewno nie Palit! Brać Gainwarda 1GB w tańszej wersji (droższa jest podkęcona, co samemu łatwo zrobić)

 

 

Palit i Gainward to to samo. Lepiej kupić Gigabyte/MSI.

Nie cytuj obrazków.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odkopuję swój temat ze względu na to, że znowu pojawiam się z tym samym pytaniem. Co zakupić z małego upgrade`a.

a więc od początku, komputer używany na co dzień w domu czyli internet, muzyka i czasami jakaś gra - z braku czasu coraz mniej. niemniej diablo 3 jak i bf3 chciałbym zobaczyć. może nie koniecznie na full detalach, ale chociaż odpalić ;P

 

coś o komputerze

 

Procek : e8400

Płyta : gigabyte ep45t-ds3r

Ram : Kingston ddr3 1333 2x2gb

Grafika: brak, spalona :)

Dysk : sp2504c (samsung 250gb 7200 sata 2)

zasilacz: cft 650

 

jedyne co chciałbym zmieniać to grafika (spaliła się, szkoda bo nigdy nawet kręcona nie była) oraz monitor.

Budżet to niecałe 2k

 

Nad monitorem się zastanawiałem i doszedłem do wniosku że coś w okolicach 22-24 cale. Póki co ciekawie wygląda dell U2412 o którym całkiem sporo się pisze na forum.

 

z grafiki to pytanie czy GeForce GTX 560 1GB Ti nie jest zbytnią ekstrawagancją do posiadanego przeze mnie zestawu.

 

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...