Skocz do zawartości
Groom

Plyta + proc + ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialby zmodernizowac troche mojego obecnego pcta i postanowilem na pierwszy ogien kupic w/w czesci. Kwota jaka dysponuje to 1000 zl i nie mam zamiaru jej przekraczac. Komputer bedzie tylko i wylacznie do gier. Planuje oc do ostatniego Mhz wiec prosze miec to na uwadze. Dzialam na xp wiec wiecej ramu jak 2 gb nie potrzebuje.

 

Myslalem troche nad czesciami i wyszlo mi cos takiego:

AMD Phenom II X4 945 C3

GoodRam 2GB 1333MHZ

plyta głowna ? - wazne, zeby nie ograniczala proca i miala wolny slot pci-e 1x. Nie wiem czy istnieje cos takiego jak "przyszlosciowa plyta glowna" w przypadku AMD ale fajnie by bylo jakby dalo sie wymienic kiedys tego proca na cos lepszego.

 

Prosze o rady jaki zestaw bedzie najwydajniejszy w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens podawac wszystko skoro chce zmienic najwazniejsze czesci a grafike dokupie za miesiac, pewnie bedzie to GTX 460 1 gb. Teraz chce sie skupic tylko na tych 3 czesciach.

 

Zasilacz to Corsair HX650 wiec co bys nie wymyslil i tak pociagnie ;)

Edytowane przez Groom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta może być M3A770DE.

 

Nie wiem czy istnieje cos takiego jak "przyszlosciowa plyta glowna" w przypadku AMD ale fajnie by bylo jakby dalo sie wymienic kiedys tego proca na cos lepszego.

 

To raczej u Intela. Co nie kupisz to i tak nowe procki na to nie wyjdą. Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Chcesz wycisnąć proca do ostatniego MHz'a i tak działać na stałe? Życzę długiej żywotności.

Po 2. W przypadku AMD mobasy są dużo bardziej przyszłościowe niż u intela.

Po 3. Napisz co masz teraz w kompie, bo może bardziej opłaca się wymienić coś innego.

 

Po 4. Polecam Asusa M4A785TDV-EVO. Ma bardzo dobrą sekcję zasilania proca i dobrze daje radę z OC. Wiem z autopsji ;) Albo jakiegoś Gigabyte'a na 770.

 

Edit: ale się was wpakowało przede mnie, kiedy pisałem ;). Jak chcesz tak kręcić to kup chłodzenie. Z boxowym wiele nie zdziałasz...

Ja miałem A770DE+, czyli to samo co M3A770DE tylko na am2+ i oc było przeciętne. Ale może kiepski egzemplarz trafiłem.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ostaniego stabilnego Mhz, czemu nie ? 4ghz przy dobrym napieciu i niezlej wentylacji nic procowi nie zrobi. Myslalem ,ze jak napisze ,ze chce robic oc to oczywistym bedzie, ze nie bede uzywac do tego boxa tylko jakiegos przyzwoitego chlodzenia.

 

Moj obecny sprzet to:

PDC 5200 4 ghz

Asus P5B Premium

4 giga ramu

8800 gt od gigabyte

Corsair hx650

Samsung 500 GB F3

CM 690 II + 7 x fander selekta :D

 

Jak juz mowilem, szukam plyty na ktorej spokojnie bede mogl przy odrobinie szczescia uzyskac 4 ghz. Jak proc bedzie za slaby, trudno. Wazne zeby plyta nie byla ograniczeniem. Jak widac trzeba zmienic 4 czesci, 3 chce zmienic teraz, grafike za miesiac,dwa.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj obecny sprzet to:

PDC 5200 4 ghz

Asus P5B Premium

4 giga ramu

8800 gt od gigabyte

Corsair hx650

Samsung 500 GB F3

CM 690 II + 7 x fander selekta :D

 

Ja na Twoim miejscu pomęczyłbym się z tydzień lub dwa, tzn. sprzedał graty (proc+mobo+ram - z tego, co mi wychodzi, to za 550-600 zł) i za zgromadzoną kasę kupił coś na S1156, np. i5 760 + GB P55-USB3 + Goodram 2x2GB DDR3. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny pomysl :) co prawda zrobie troche inaczej, sprzedam graty, nawet niech to bedzie 500zl i kupie to co chcialem kupic + polecanego asrocka. Chlodzenie przewale ze starego kompa i za 400 zl mam pelne 4 rdzenie ktore nie sa takie zle. A ja glupi chcialem wrzucic te czesci do szafy i o nich zapomniec. Do tego gtx 460 i znowu mam spokoj na chwile a nie lubie duzo kasy wydawac na kompa. Dzieki jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...