Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem w jednym sklepie komputerowym i pytałem się o jakieś płytki na nforce2. Sprzedawca powiedział że pojawiła się płyta firmy FIC. Wcześniej nie słyszałem o takiej firmie wiec pewnie bym szybko zapomniał o tej płycie ale cena tej płyty jest bardzo niska w porównaniu do innych na nForce2. W tym sklepie chcieli za tą płyte jakieś 380zł czyli taniej o 30zł niż za 8RDA. A w porównaniu do Epoxa ten FIC ma zintegrowaną sieciówke. Niestety nic wiecej nie wiem o tej płycie. Płyty oczywiście nie mieli na stanie wiec nie mogłem zobaczyć jak to wygląda. Pytałem się czy ktoś zamawiał tą płyte a oni mówili że ona w cenniku pojawiła się dopiero wczoraj. Może ktoś z was wie coś więcej o tej płycie głównej. Jaki ma dźwięk, ile ma portów USB i itp? A może to pierwsza płyta na nforce2 bez dualDDR. Ciekawią mnie również możliwości o/c tej płyty. Jeżeli ktoś by znalazł jakiś link do artykułu o tej płycie byłbym bardzo wdzieczny gdyby go podał. Niestety nawet nie wiem jak dokładnie nazywa się model tej płyty. Słyszałem też że ten Fic wydał jakiegoś taniego Radeona 9800 i ludzie sobie go chwalą. Jeżeli ta płyta na nforce2 jest dobrze wykonana to pewnie ja kupie. Chyba nie ma drugiej takiej taniej płyty na chipie NVIDII z zintegrowaną sieciówką za tak niską cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o taka płytę: http://www.fic.com.tw/product/motherboard/...px?model_id=118

lub taką http://www.fic.com.tw/product/motherboard/...px?model_id=116.

Płytki całkiem do rzeczy za taką cenę jaką podałeś. Ogólnie FIC to bardzo dobra firma. Starsze AMD-K6 to chodziły przeważnie na płytach FIC. Teraz jakoś ucichło o tej firmie, ale może tylko u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grinch a skad wiesz ze ten fic nie ebdzie lepszy od tego epoxa, moze lepszy to nie ale moze na podobnym poziomie, ja np po recenzji radka 9700pro przekonalem sie do tej firmy chodz jej nie znam... 

a tutaj link do plyt http://www.fic.com.tw/product/motherboard/...d.aspx?type=ska

Tego niewiem bo nigdy nie miałem płyt tej firmy, mam za to Epox'a i wiem że to bardzo dobry produkt, a co za tym idzie warto dopłacić do płyt tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Karta graficzna a płyta głona to dwie różne rzeczy.

 

PS. Ty miałeś pł. gł FIC'a ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma komputer, który ma prawie 4 lata i jest w nim płyta FIC pod AMD K6-III. Do internetu wsytarcza i jak dotąd zero problemów z tym sprzętem. Podsumowując FIC ma większe tradycje w robieniu sprzętu komputerowego niż jakiś tam EPOX :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma komputer, który ma prawie 4 lata i jest w nim płyta FIC pod AMD K6-III. Do internetu wsytarcza i jak dotąd zero problemów z tym sprzętem. Podsumowując FIC ma większe tradycje w robieniu sprzętu komputerowego niż jakiś tam EPOX  :lol:.

Tradycje w sprzęcie komputerowym 8O jak dla mnie BIG LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem mobo FIC na chipsecie TX bodajże. I nie miałem z nią problemów, sprzedałem ją kumplowi który używa jej do dziś :D

NO to fajnie :), ja nadal uwazam ze Epox jest wart tych 30zł wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem mobo FIC na chipsecie TX bodajże. I nie miałem z nią problemów, sprzedałem ją kumplowi który używa jej do dziś :D

NO to fajnie :), ja nadal uwazam ze Epox jest wart tych 30zł wiecej.
Epox 8RDA + jest chyba droższy o 100zł, przynajmniej w tym sklepie. A 8RDA w porównaniu do tego Fica nie Firewire i LAN, a to włąsnie 8rda bez plusa jest drozsza o te 30zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Karta graficzna a płyta głona to dwie różne rzeczy.

 

PS. Ty miałeś pł. gł FIC'a ???

ja mam plyte FIC

FIC PA 2013 to najlepsza plyta na socket7

FIC robil plyty glowne jak epox jeszcze nie istnial ,wiec troche szacunku,to jedna z najstarszych firm na rynku

na stronie producenta sa dostepne wszystkie biosy do wszystkich plyt od kiedy dalo sie zmieniac bios normalnie,czyli od 486

 

FIC to bardzo solidna firma ,na swoja plyte mam wieczna gwarancje (co prawda na Tajwanie ,ale zawsze) to o czyms swiadczy

ten model moze nie podkrecac sie tak dobrze jak 8rda,ale tego nie wiadomo,zwlaszcza ze

jest na tym samym PCB co 8rda,bo teraz FIC wspolpracuje z Epoxem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma komputer, który ma prawie 4 lata i jest w nim płyta FIC pod AMD K6-III. Do internetu wsytarcza i jak dotąd zero problemów z tym sprzętem. Podsumowując FIC ma większe tradycje w robieniu sprzętu komputerowego niż jakiś tam EPOX  :lol:.

Tradycje w sprzęcie komputerowym 8O jak dla mnie BIG LOL
Chyba Big LOL for Ju :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Karta graficzna a płyta głona to dwie różne rzeczy.

 

PS. Ty miałeś pł. gł FIC'a ???

ja mam plyte FIC

FIC PA 2013 to najlepsza plyta na socket7

FIC robil plyty glowne jak epox jeszcze nie istnial ,wiec troche szacunku,to jedna z najstarszych firm na rynku

na stronie producenta sa dostepne wszystkie biosy do wszystkich plyt od kiedy dalo sie zmieniac bios normalnie,czyli od 486

 

FIC to bardzo solidna firma ,na swoja plyte mam wieczna gwarancje (co prawda na Tajwanie ,ale zawsze) to o czyms swiadczy

ten model moze nie podkrecac sie tak dobrze jak 8rda,ale tego nie wiadomo,zwlaszcza ze

jest na tym samym PCB co 8rda,bo teraz FIC wspolpracuje z Epoxem :P

CO z tego że FIC robił płyty przed Epoxem, dla mnie nie ma to znaczenia. Teraz o tej firmie się nie słyszy, czyli onzacza to że nie jest najlepszje jakości. Dla mnie Epox mogl zaczac robic plyty w styczniu tego roku :lol: jesli bedzie robil tak fajniutkie jak do tej pory to mi to osobiscie zwisa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma komputer, który ma prawie 4 lata i jest w nim płyta FIC pod AMD K6-III. Do internetu wsytarcza i jak dotąd zero problemów z tym sprzętem. Podsumowując FIC ma większe tradycje w robieniu sprzętu komputerowego niż jakiś tam EPOX  :lol:.

Tradycje w sprzęcie komputerowym 8O jak dla mnie BIG LOL
Chyba Big LOL for Ju :lol: .
Dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przecież ta płyta wygląda IDENTYCZNIE jak Epox... Sam szukam czegoś taniego na drugi komp... Zastanowię się nad tą płytą.

Megabyte, jak kupisz to opisz wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Karta graficzna a płyta głona to dwie różne rzeczy.

 

PS. Ty miałeś pł. gł FIC'a ???

ja mam plyte FIC

FIC PA 2013 to najlepsza plyta na socket7

FIC robil plyty glowne jak epox jeszcze nie istnial ,wiec troche szacunku,to jedna z najstarszych firm na rynku

na stronie producenta sa dostepne wszystkie biosy do wszystkich plyt od kiedy dalo sie zmieniac bios normalnie,czyli od 486

 

FIC to bardzo solidna firma ,na swoja plyte mam wieczna gwarancje (co prawda na Tajwanie ,ale zawsze) to o czyms swiadczy

ten model moze nie podkrecac sie tak dobrze jak 8rda,ale tego nie wiadomo,zwlaszcza ze

jest na tym samym PCB co 8rda,bo teraz FIC wspolpracuje z Epoxem :P

CO z tego że FIC robił płyty przed Epoxem, dla mnie nie ma to znaczenia. Teraz o tej firmie się nie słyszy, czyli onzacza to że nie jest najlepszje jakości. Dla mnie Epox mogl zaczac robic plyty w styczniu tego roku :lol: jesli bedzie robil tak fajniutkie jak do tej pory to mi to osobiscie zwisa :D
nie umiesz czytac tego co jest tlustym drukiem??

to ze w Polsce FIC zaprzestal dystrybucji to nie znaczy ze przestal byc dobry,na jakim ty swiecie zyjesz,po prostu wtedy byl za drogi

plyta FICa na kt133 miala mniej funkcji w biosie niz Abit i tylko Abit,bo za Abitem to FIC wprowadzil zmiane fsb co 1 MHz

 

jak by Epox robil plyty od stycznia tego roku to by tylko goowniane 8rda zrobil ,a ma w dorobku wiele lepszych plyt ignorancie

zgodnie z twoim mysleniem to Epox jest do doopy,bo do stycznia tego roku nie mozna bylo w W-wie kupic zadnej plyty Epoxa ,bo do sklepow tego brac nie chcieli ze wzgledu na goowniany servis

produkt ten sam ,a ze ktos dystrybutora nie ma to nie znaczy ze jest do doopy

popatrz na takiego Iwila ,jedne z lepszych plyt,a w Polsce nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak czytam posty niektorych kolegow, mam wrazenie ze to bardzo mlodzi ludzie ktory jak narazie sie tylko wydaje ze sie znaja. Pomimo duzej ilosci postow czasami wypisuje glupoty. I tak firma FIC jest jedna z najstarszych i najlepszych jesli chodzi o plyty glowne. Produkuje plyty glowne od zawsze i jest jednym z tych producentow ktorzy od zawsze wygrywali w testach. Rzeczywisci od jakiegos czasu ucichlo u nas o tej firmie ale to glownie z powodu upadku dystrybutora (bodajze Tornado2000). Na zachodzie nadal zbieraja dobre opinie. Z drugiej manki firma Epox jest z pokroju tych mlodych w przemysle komputerowym (liczy okolo 10 lat ). To ze robia dobre produkty nie ulega watpliwosci, ale inni producenci nie spia i na pewno nie robia gorszych plyt. Tylko u nas w karu i na tym forum trwa Epoxomania. IMHO kupuj tego FIC'a, warto. Testowalem ja chwilke, wstaje na 212FSB, i mysle ze pojdzie wiecej, tylko nie mialem czasu, bo klient kompa odbierał no i trzeba bylo oddac. Jak kupisz mysle ze sie nie zawiedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem parametry płyty Fic AU11 i musze przyznać że jak za 380zł to opłaca sie ją kupować. Ma tyle samo portów USB i Firewire, ma zintegrowany LAN. Ale jak jest z tym dźwiękiem? Na stronie pisze że za to odpowiada "Realtek ALC650 5.1 Channel Codec". Czyli to nie jest ten sławny SoundStorm? Ale dla mnie dźwięk nie jest najważniejszy. Natomiast na zdjęciu tej płyty od razu wbija się brak radiatora na mostku północnym. Czy aby tutaj troche nie przesadzili? Natomiast na stronie w sekcji "Feature" jest coś takiego jak "Overclock Partner". Może więc ta płyta też będzie przyjazna dla podkręcaczy. Jeszcze jakby te aktualnie dostepne płyty miały NB w wersji C1 to może być niezła alternatywa do Epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem parametry płyty Fic AU11 i musze przyznać że jak za 380zł to opłaca sie ją kupować. Ma tyle samo portów USB i Firewire, ma zintegrowany LAN. Ale jak jest z tym dźwiękiem? Na stronie pisze że za to odpowiada "Realtek ALC650 5.1 Channel Codec". Czyli to nie jest ten sławny SoundStorm? Ale dla mnie dźwięk nie jest najważniejszy. Natomiast na zdjęciu tej płyty od razu wbija się brak radiatora na mostku północnym. Czy aby tutaj troche nie przesadzili? Natomiast na stronie w sekcji "Feature" jest coś takiego jak "Overclock Partner". Może więc ta płyta też będzie przyjazna dla podkręcaczy. Jeszcze jakby te aktualnie dostepne płyty miały NB w wersji C1 to może być niezła alternatywa do Epoxa.

musi miec radiator na NB ,to ze na zdjeciu nie ma to nic nie znaczy (nf2 bez chlodzenia by dlugo nie pociagnal)

FiC = Bardzo dobra firma , w moim przekonaniu lepsza od Epoxa oczywiscie to tylko moje subiektywne zdanie bo mialem tylko plyty na k6 na FIc i byly bardzo dobre K6-3 bodajze 550@700

to chyba musiales miec K6-III+ ,bo K6-III zatrzymal sie na 500MHz i nie poszedlby nigdy 700MHz ,za to K6-2+ i K6-III+ byly w 0.18 i mogly tyle wycisnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...