Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem na Support Center FIC'a maila z zapytaniem kiedy będzie nowy bios i nic nie odpowiedzieli od 5 dni. Ciekawe czy wogóle będzie. Orientowałem na ich inne płyty i powiem wam że szybko ZAPOMINAJA o swoich produktach...

moze ich BIOSY sa takie dopracowane... ;) na cale zycie Ci wystarczy, a obsluzy wszystkie nowe proce, bo sie pewnie sam programuje... 8) 8) 8)
Jak tak dalej pójdzie to wyciągam z szafy stare kt400 epoxa 8k9a2+ przynajmniej ma serial ata i raida (do niczego mi niepotrzebne ale ma) i ten świecący na niebiesko wiatraczek... i na stronce epoxa bios z 05/08/2003 ;-) Ale z drugiej strony taki np. soltek wydaje nowe biosy w których prawie nic nie poprawia. Może po prostu FIC nie chce się zbłaźnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem na Support Center FIC'a maila z zapytaniem kiedy będzie nowy bios i nic nie odpowiedzieli od 5 dni. Ciekawe czy wogóle będzie. Orientowałem na ich inne płyty i powiem wam że szybko ZAPOMINAJA o swoich produktach...

moze ich BIOSY sa takie dopracowane... ;) na cale zycie Ci wystarczy, a obsluzy wszystkie nowe proce, bo sie pewnie sam programuje... 8) 8) 8)
Jak tak dalej pójdzie to wyciągam z szafy stare kt400 epoxa 8k9a2+ przynajmniej ma serial ata i raida (do niczego mi niepotrzebne ale ma) i ten świecący na niebiesko wiatraczek... i na stronce epoxa bios z 05/08/2003 ;-) Ale z drugiej strony taki np. soltek wydaje nowe biosy w których prawie nic nie poprawia. Może po prostu FIC nie chce się zbłaźnić?
I tu cie mam Watcher, jak widzisz obie firmy odwalają kaszankę, a mówiłeś jaka ta firma superancka...a tu masz nie chcą odpisać nawet na pytanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma chlopak pecha ze nie chca odpisac, wczesniej ktos sie pytal o zwolnione obroty wiatraka i mu odpowiedzieli bez problemu. Pewnie lamal tak angielski ze koles nie wiedzial o co chodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma chlopak pecha ze nie chca odpisac, wczesniej ktos sie pytal o zwolnione obroty wiatraka i mu odpowiedzieli bez problemu. Pewnie lamal tak angielski ze koles nie wiedzial o co chodzi  :lol:

tylko że to ja pisałem o tym wiatraczku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojego maila od FIC Support Center o treści:

 

---------------------------------------------------------------------

Dear support center

 

When would be new bios released for AU13 Mainboard? My suggestions. There

should be included as fixes as:

-RPM CPU Control by rezistor: on/off !!!!!!!! A lot of users complain about

that. Less CPU Fan RPM causes a cpu temperature to increase.

-AC97 speaker beep in POST: on/off

-CPU WARNING/SHUTDOWN temperature: set value

-VDD Control

 

only suggestions...

 

regards

-----------------------------------------------------------------------

Odpowiedzieli tak:

 

Thanks for contact FIC Technical Support .

Your AU13 mainboard question ,

 

RPM CPU Control by rezistor: on/off .

If you has reference AU-13 user's manual Pages 3-17 .

PC Health Status has printed,

It's NOT User-Configurable .

For heatsink-fan .

Please reference AMD Athlon⢠XP Thermal Solutions Heatsinks .

At

http://www.amd.com/gb-uk/protected/Process...1,,30_2252_869_

4348^4356,00.html?1057129747

 

AC97 speaker beep in POST: on/off .

Thanks for your suggestion ;

But this can not be done ONLY from BIOS .

This also has to support from hardware with it's design .

How to has AC97 code driver to support beep code from BIOS ?

 

CPU WARNING/SHUTDOWN temperature: set value

Which value ?

For AMD CPU has follow AMD specification as above web address to support .

 

-VDD Control

Which VDD Control ?

If for CPU or?

Is for CPU voltage Control at user's manual page 3-19 ?

 

Web Tech. Support

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Nie ma odpowiedzi na temat aktualizacji biosu! A niektóre inne moje sugestie są chyba niezrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watcher: czy AU13 ma funcje "CPU WARNING/SHUTDOWN temperature" ??

Ma, w intrukcji pisze, że po osiągnięciu 90 stopni C wyłączy kompa :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jeżeli chce żeby wyłączyło się przy 60 stopnich? To sie nie wyłączy a przy 90 to sie athlon już sfajczy ;-) To jest w prawie każdej płycie i powinno być w tej.

 

btw. Męcze dalej ten ich support center

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jeżeli chce żeby wyłączyło się przy 60 stopnich? To sie nie wyłączy a przy 90 to sie athlon już sfajczy ;-) To jest w prawie każdej płycie i powinno być w tej. 

 

btw. Męcze dalej ten ich support center

w tej sprawie tez do nich napisalem niedawno, ale jakos brak odzewu... hmm a przy 90 nie sfajczy sie. moj pracowal przy 83 stabilnie przez pol godziny :lol: i nic mu sie nei stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jeżeli chce żeby wyłączyło się przy 60 stopnich? To sie nie wyłączy a przy 90 to sie athlon już sfajczy ;-) To jest w prawie każdej płycie i powinno być w tej. 

 

btw. Męcze dalej ten ich support center

w tej sprawie tez do nich napisalem niedawno, ale jakos brak odzewu... hmm a przy 90 nie sfajczy sie. moj pracowal przy 83 stabilnie przez pol godziny :lol: i nic mu sie nei stalo.
po prostu olewają klientów. AU13 jest tania ale chyba w tej cenie nie ma wliczonego wsparcia technicznego niestety.

 

btw. 83 stopnie na ga7va (kt400) ta płyta zawyża temperatury spróbuj biosu w wersji F9.

 

//pokooy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 stopni C to jak dla mnie nieco za dużo, ale skoro w sprawie wentylatorów zasłaniają się stanowiskiem AMD to chyba z tym też jest podobnie i wiedzą co robią. BTW na moim starym epoxie wyłączenie kompa było już przy 65/70 stopni (do wyboru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jeżeli chce żeby wyłączyło się przy 60 stopnich? To sie nie wyłączy a przy 90 to sie athlon już sfajczy ;-) To jest w prawie każdej płycie i powinno być w tej. 

 

btw. Męcze dalej ten ich support center

w tej sprawie tez do nich napisalem niedawno, ale jakos brak odzewu... hmm a przy 90 nie sfajczy sie. moj pracowal przy 83 stabilnie przez pol godziny :lol: i nic mu sie nei stalo.
btw. 83 stopnie na ga7va (kt400) ta płyta zawyża temperatury spróbuj biosu w wersji F9.
mam ten bios. serio mialem 83 stopnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 stopni C to jak dla mnie nieco za dużo, ale skoro w sprawie wentylatorów zasłaniają się stanowiskiem AMD to chyba z tym też jest podobnie i wiedzą co robią. BTW na moim starym epoxie wyłączenie kompa było już przy 65/70 stopni (do wyboru).

heh 90 za duzo?? mobos Gigabyte'a maja na 110 na stale ustawienie. :lol: aha trwale uszkodzenie rdzenia nastpepuje w temp ok 130*C. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz problem watcher bez kitu. Wazne ze plyta chodzi stabilnie jak ci sie nie podoba to ja komus sprzedaj i kup sobie L7S7A2.

tylko mówie jak jest, żeby nie było niespodzianki jak ktoś kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzisiaj tą płyte i denerwuje mnie jedna rzecz a mianowicie mam wentylator Spire falcon rock 2 2400 obrotów a płyta pokazyje 1400 obrotów, teraz nie wiem czy naprawde jest tyle obrotów czy są to przeklamania płyty? może gdzieś jest jakaś regulacja predkości wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzisiaj tą płyte i denerwuje mnie jedna rzecz a mianowicie mam wentylator Spire falcon rock 2 2400 obrotów a płyta pokazyje 1400 obrotów, teraz nie wiem czy naprawde jest tyle obrotów czy są to przeklamania płyty? może gdzieś jest jakaś regulacja predkości wiatraka?

stary poczytaj ten topic dokladnie... :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzisiaj tą płyte i denerwuje mnie jedna rzecz a mianowicie mam wentylator Spire falcon rock 2 2400 obrotów a płyta pokazyje 1400 obrotów, teraz nie wiem czy naprawde jest tyle obrotów czy są to przeklamania płyty? może gdzieś jest jakaś regulacja predkości wiatraka?

W topicu ktory zalozyles godzine wczesniej chyba YrC odpowiedzial ci na to pytanie :?

przelacz ten wentylator na inne gniazdo (system fan albo chip fan) bo gniazdko cpu fan ma jakies udziwnienie w postaci doboru obrotow w zaleznosci od temperatury .

To nie jest żadne przekłamanie ta prędkość obrotowa i nie da się tego regulować :( Taka płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To plytka asusa cena 380 zl (nforce2)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7396

 

Nie ma jej dokladnego opisu wiec nie wiem czym rozni się od

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4849

 

Nie wiem czy to prawda ale slysalem, że plytki tem maja klopoty z poprawnyną obslugą dzwięku (kumpel mial klopoty z tym na jakims asusuie na nforce2) no i ponoc to czesta przypadlosc plytek na nforce2.

 

Czy ktos moze to zdementować albo potwierdzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To plytka asusa cena 380 zl (nforce2)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7396

 

Nie ma jej dokladnego opisu wiec nie wiem czym rozni się od

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4849

 

Nie wiem czy to prawda ale slysalem, że plytki tem maja klopoty z poprawnyną obslugą dzwięku (kumpel mial klopoty z tym na jakims asusuie na nforce2) no i ponoc to czesta przypadlosc plytek na nforce2.

 

Czy ktos moze to zdementować albo potwierdzić??

TO JEST TOPIC O FIC AU13

na glownym masz topic o tym swoim asusie... ehhhhh

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płytą FIC AU13 i prockiem 1800+ DLT3C. Procek jest nie kręcony(FSB 133n napięcie 1.5V), a jego temp w idle to 47C. Co mam zrobić. Czy użytkownicy tej płyty mogliby podać temperatury swoich procków wraz z zegarami. Będe bardzo wdzięczny, bo ja już nie wiem co mam robić. Wentylator jest już podłączony przez przejściówkę więc nie jest to wina wolno kręcącego się wentylatora. Please pomóżcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawopodobnie wadliwy jest czujnik pod procesorem. Jeśli możesz podać jeszcze temp w default to był bym wdzięczny bo zaraz jadę do sklepu i liczę że mi uwzględnią gwarancję. Jak myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...