Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

To plytka asusa cena 380 zl (nforce2)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7396

 

Nie ma jej dokladnego opisu wiec nie wiem czym rozni się od

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4849

 

Nie wiem czy to prawda ale slysalem, że plytki tem maja klopoty z poprawnyną obslugą dzwięku (kumpel mial klopoty z tym na jakims asusuie na nforce2) no i ponoc to czesta przypadlosc plytek na nforce2.

 

Czy ktos moze to zdementować albo potwierdzić??

TO JEST TOPIC O FIC AU13

na glownym masz topic o tym swoim asusie... ehhhhh

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Przeczytałem 2 pierwsze posty, gdzie pytano się czy warto kupić FIC-a bodajże za 370 zł, więc podałem linka do asusa, bo cena zbliżona, wiec warto chyba się zastanowić w takim wypadku nad Asus-em. Niestety nie zwrócilem uwagi na datę pierwszego postu.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Natomiast to pytanie nasuneło sięmi podczas pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASUS A7N8X-X jest taki tani ponieważ jes oparty na chipsecie nForce 2 400, a nie nForce 2 400 Ultra, co prowadzi do prostego wniosku że płyta ta pozbawiona jest trybu DUAL DDR !!! Czyli wydajnościowo jest to po prostu kt400!!! nie trącać kijem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o FIC'u sie nie slyszy w polsce bo ta firma jest szerzej znana w USA a plytki produkuje bardzo dobre (tak jak i inne sprzety typu karty graficzne, ale nie mikrofalowki :]).

Najpierw przetestujcie plyte a potem mowcie ze jest lepsza/gorsza od asusa/epoxa czy innych , bo inaczej taka gadka niema sensu, BTW fic daje 100 lat gwarancji na plyty ;) czy siakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najlepiej ustawić te funkcje w biosie i po co ona jest :) ? CPU THRM-Throtting 12,5%, 25%,37,5%,50%,62,5%,75.0%,87,5% jest ona w adwanced chipset features i Memory Freqency By SPD, 50%, 60%, 66%, 75%, 80%, 85%, Sync, 120%, 125%, 133%, 150%, 166%, 200%. oczywiście te funkcje są w biosie płyty AU13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytalem ze do tej plyty sie podlacza dodatkowe zasilanie.Mam zasilacz Codegena 300W i nie wiem czy on posiada takie cos....

 

po drugie jak jest z tym gniazdkiem cpu fan, podobno ma on jakas kontrole obrotow wiatraczka w zaleznosci od temperatury.Z zwiazku z tym mam pytanie przy jakiej temparaturze on wlacza wiatrak na maxa...MAm cooler Falcon Rock 2.

 

Chcialbym podkrecic swoj proc na 12,5x166 albo na 10x200 i jesli on by dobrze trzymal temperature (okolo 50 stopni) to nie widze problemu jak by jeszcze zmiejszyl obroty wentylatora.Gorzej jakby temp.byla kolo 70 stopni a on nadal by sie wolno krecil ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytalem ze do tej plyty sie podlacza dodatkowe zasilanie.Mam zasilacz Codegena 300W i nie wiem czy on posiada takie cos.... 

 

po drugie jak jest z tym gniazdkiem cpu fan, podobno ma on jakas kontrole obrotow wiatraczka w zaleznosci od temperatury.Z zwiazku z tym mam pytanie przy jakiej temparaturze on wlacza wiatrak na maxa...MAm cooler Falcon Rock 2. 

 

Chcialbym podkrecic swoj proc na 12,5x166 albo na 10x200 i jesli on by dobrze trzymal temperature (okolo 50 stopni) to nie widze problemu jak by jeszcze zmiejszyl obroty wentylatora.Gorzej jakby temp.byla kolo 70 stopni a on nadal by sie wolno krecil ...

1. otworz obudowe i sprawdz czy z zasilacza wychodza cztery kable razem polaczone i zakonczone kwadratowa wtyczka. jesli nie to i tak nie martw sie bo mozna te dodatkowe zasilanie podlaczyc z molexu. wczesniej o tym bylo jak.

2. lepiej podlaczyc go do zlacza przy AGP lub przez przejsciowke do molexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najlepiej ustawić te funkcje w biosie i po co ona jest :)  ?  CPU THRM-Throtting 12,5%, 25%,37,5%,50%,62,5%,75.0%,87,5% jest ona w adwanced chipset features i Memory Freqency By SPD, 50%, 60%, 66%, 75%, 80%, 85%, Sync, 120%, 125%, 133%, 150%, 166%, 200%. oczywiście te funkcje są w biosie płyty AU13

i jeszcze po przełączeniu na expert pojawiaja się takie funkcje

CPU interface: Optimal, Agresive.

Memory Frequency: Auto, 1:1, 5:6,4:5,3:4,2:3,3:5,1:2

 

FSP spread spectrum: Disabled, Enabled

Agp Spread spectrum: Disabled, Enabled

 

Jak najlepiej poustawiać te funkcje aby komp był jak najwydajniejszy? za wyjaśnienie stawiam browca 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam ten watek od poczatku i po pierwszyach 2 stronach mam dosc.....

najpierw koles jedzie po calosci na temat FIC'a nie wiedzac co to za firma, po chwili ten sam koles jednak juz chialby posiadac taka plytke.....

 

nastepny wywyzsza EPOXA ponad MSI, czy Gigabyte :lol: :lol: wolne żarty.... gdyby tak chociaz EPOX sprzedawal rocznie polowe plyt co MSI czy Gigabyte to bym to moze i zrozumial ale nie sprzedaje nawet 1/10 tego..... MSI i GIGABYTE sa na tym forum nie doceniane i prawde mowiac nie wiem czemu :?: Bo biorac pod uwage wyposazenie, cene, stabilnosc i mozliwosci OC sa to czolowe produkty.

Owszem moze i Abit ma najbardziej rozudowany bios ale co z tego, wyzyłowany na maxa proc to nie dla mnie tak samo jak dla i wiekszosci ludzi...

 

ostatnio bylem zmuszony zmienic plyte i poraz 3 pod rzad wybrałem MSI i nie załuje. Poprzednio miałem KT7PRO a nastepnie KT7PRO2. Obecnie mam nowa wersje KT7N2 na NFORCE400ULTRA, Razem z XP1800+@2600+ (i to na 1.5V) i wiem ze spokojnie idzie jeszcze iwecej... zatem po co jakies EPOXY i ABITY..... MSI ma przynajmniej doskonaly serwis w polsce i bardzo dobre wsparcie poprzez oficjalna strone ze tez o biosach nie wspomne...

 

FIC pamietam jeszcze z czasów K6 miał kiedys kumpel, spisywała sie bez zarzutu. Swego czasu jedna z najszybszych wtedy.

sadze ze wprzypadku NFORCE bedzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny wywyzsza EPOXA ponad MSI, czy Gigabyte  :lol:  :lol: wolne żarty.... gdyby tak chociaz EPOX sprzedawal rocznie polowe plyt co MSI czy Gigabyte to bym to moze i zrozumial ale nie sprzedaje nawet 1/10 tego.....  

nie masz racji

 

fiat tez sprzedaje wiecej samochodów niz np. saab -to znaczy ze jest lepszy????

 

miałem w swoim zyciu 3 płyty msi , 2 gb i złego słowa nie powiem ale

 

1. na dzien dzisiejszy msi juz pomalutku przestaje sie liczyc dla swiadomego uzytkownika (po prostu nic specjalnego od dłuzszego czasu nie zaproponował zarówno pod amd jak i pod intela)

 

2.gb -fajne płytki ale nie do mocnego o/c , za to z reguły doskonałe wyposazenie

 

3.jak juz raz zakpuisz epoxa albo abita -nigdy nie wrócisz do msi -mówie to jako uzytkownik wszystkich w/w płyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bylem zmuszony zmienic plyte i poraz 3 pod rzad wybrałem MSI i nie załuje. Poprzednio miałem KT7PRO a nastepnie KT7PRO2. Obecnie mam nowa wersje KT7N2 na NFORCE400ULTRA, Razem z XP1800+@2600+ (i to na 1.5V) i wiem ze spokojnie idzie jeszcze iwecej... zatem po co jakies EPOXY i ABITY..... MSI ma przynajmniej doskonaly serwis w polsce i bardzo dobre wsparcie poprzez oficjalna strone ze tez o biosach nie wspomne...

stary-nie gniewaj sie ale to naprawdę zaden wyczyn

 

po co epoxy i abity??- nigdy sie tego nie dowiesz uzytkujac msi

 

rozumiem ze biosy do msi są publikowane przynajmniej 2 razy w tygodniu tak??? a serwis przyjezdza do ciebie pod drzwi, tak??

 

nie pitol-nie miałes ani epoxa ani abita to co mozesz wiedziec na temat serwisu i supportu producenta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

nastepny wywyzsza EPOXA ponad MSI, czy Gigabyte  :lol:  :lol: wolne żarty.... gdyby tak chociaz EPOX sprzedawal rocznie polowe plyt co MSI czy Gigabyte to bym to moze i zrozumial ale nie sprzedaje nawet 1/10 tego.....  

nie masz racji

 

fiat tez sprzedaje wiecej samochodów niz np. saab -to znaczy ze jest lepszy????

 

miałem w swoim zyciu 3 płyty msi , 2 gb i złego słowa nie powiem ale

 

1. na dzien dzisiejszy msi juz pomalutku przestaje sie liczyc dla swiadomego uzytkownika (po prostu nic specjalnego od dłuzszego czasu nie zaproponował zarówno pod amd jak i pod intela)

 

2.gb -fajne płytki ale nie do mocnego o/c , za to z reguły doskonałe wyposazenie

 

3.jak juz raz zakpuisz epoxa albo abita -nigdy nie wrócisz do msi -mówie to jako uzytkownik wszystkich w/w płyt

Ja mialem Epox`a i potem zmienilem na L7S7A2 i potem na FIC`a. Takze to 3. stwierdzenie jest niezbyt dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczje jest kwestia konkretnego egzemplarza.

Ale czy macie na MSI i FIC regulację napięcia w takim zakresie????

Dlaczego to właśnie na Abitach i Epoxach padają rekordy w OC proców i max FSB???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczje jest kwestia konkretnego egzemplarza.

Ale czy macie na MSI i FIC regulację napięcia w takim zakresie????

Dlaczego to właśnie na Abitach i Epoxach padają rekordy w OC proców i max FSB???

przepraszam ze sie wtrace ,ale max fsb padaje na Soltek'ach :P narazie mam max.246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIP - zgadzam sie-ten soltek jest naprawde niezły-zwłaszcza w fsb

 

ale przyznasz że o/c proca na abitach i epoxach wykreca się najlepsze

 

ps.przy jakim max mnozniku jestes w stanie wyciagnać np 220-225 fsb??

to raczej kwestia procesora.Moj nie chce przekroczyc 2.15GHz i kupa.Sprawdzalem na NF7-S gdzie byl katowany napieciem 2V i dalej koopa.

 

To prawda ze do pelni szczescia brakuje Soltekowi Vcore powyzej 1.85V co czasami bardzo pomaga,ale jest mozliwosc zrobienia Vmoda ,wiec to nie jest problem nie do pokonania.Za jakis czas bede kupowal jakiegos Bartona (mysle nad 2800+) wiec popracuje nad wysokim taktowaniem.Marzy mi sie 10x240 :wink:

 

UPDATE:

jak wpadniesz do mnie ze swoim prockiem to gwarantuje ze 10x240 byloby bez problemu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczje jest kwestia konkretnego egzemplarza.

Ale czy macie na MSI i FIC regulację napięcia w takim zakresie????

Dlaczego to właśnie na Abitach i Epoxach padają rekordy w OC proców i max FSB???

 

ale czy to oznacza ze najlepszym samochodem dla wszystkich jest Ferrari :?:

 

Oczywiscie ze nie.

Wiekszosc ludzi ceni sobie stabilnosc i wlasnie odpowiednie wspatcie werwisowe. A ekstremalne podkrecanie uprawia moze 0,5% ludzi.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj XP1800 bez podnoszenia napiecia (1.5V) chodzi na 2600 na MSI i wiem ze pewnie pojdzie jeszcze wyzej, tylko nie widze sensu tego...roznic a miedzy 270 a 300 klatkami w Q3 mnie smieszy... a w nowych grach najwazniejsza jest grafika.... zas w codziennej pracy to szcze powiedziawszy widze niewielka roznice w stosunku do dobrze skonfigurowanego Durona 1000...takiego mialem ostatnio, jedynie w photoshopie da sie zauwazyc znaczna poprawe... bynajmniej internet albo word szyciej mi nie chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupowac jakiegos FIC, skoro 30zl doplacisz i bedziesz mial epox

znów debilny postL) :) przeczytaj cały wątek o ficu a bedziesz wiedział więcej na temat tej firmy. i powiedz mi w czym ten epox jest lepszy :-) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta pokazuje przy starcie prace pamieci w trybie DUAL ?

q.r.w.a. a soltek pokazuje? - czy to ważne skoro dziala DUAL?

 

btw. mialem MSI KT4V na KT400 i regulacja napięcia CPU ograniczona była do 1.7V :oops: :oops: :oops: .... przez 2 tygodnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...