Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

rzeczywiście dużo chyba na tym forum młodych którzy swoją przygodę z komputerem zaczeli od Athlona XP

 

FIC istnieje od 23 lat i to że ktoś z was o nie nie słyszał tylko nie najlepiej świadczy o was

 

wystarczy spojrzeć tutaj

 

http://www.fic.com.tw/aboutfic/reviews_awa...px?model_id=116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fic ekstra plyta, jak kupowalem k6-2 (stare lata) to wybieralem sposrod Asus P6B a wlasnie Fic, ostatecznie wzialem asus`a bo akurat fic`a nie bylo, ale mojemu kuzynowi zlozylem juz pozniej na fic`u i do dzisiaj smiga juz kilka dobrych lat bez zadnych wad, a asus`a wymienialem dwa razy :). Co do nowych rozwiazan na Nforce2 moze to byc wielki come back na rynek polski spojrzcie :

 

Dołączona grafika

STANDARDOWE ROZMIESZCZENIE GNIAZDA ZASILANIA PO TEJ STRONIE CO NIE TRZEBA

 

Dołączona grafika

REWELACYJNE ROZPLANOWANIE NAJLEPSZE MOIM ZDANIEM WSZYSTKO PO PRAWEJ STRONIE

 

Chyba zaczne polowac na ta plytke, mam nadzieje ze soundstorm jest na pokladzie i OC bedzie eleganckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sciagam manuale bo jestem ciekaw, moze byscie zamiescili adresy sklepow internetwocyh gdzie mozna ta plyte zamowic ?? Jestem juz po pierwszej lekturze, AU11 to jest 8RDA+ zarowno w budowie jak i ma takie samo chlodzenie na NB tylko bez zielonego znaczka epox`a, no i bios jest identyczny. AU13 ma dodatkowo serial ata (silicon) a takze karte sieciowa 3com`a (niestety nie giga lecz 10/100). Ma troszke zmieniony bios ale nieduzo, nie ma podnoszenia napiecia na chipset, reszta jest. Plytka w wersji rev.1.2 ma 3coma natomiast wczesniejsze realtek`a.

 

A oto Au11 w calej okazalosci :

 

Dołączona grafika

 

Do tego wyszedl tez klon 8k9A2/+ na KT400 o nazwie AN19E:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest dobra i zła wiadomosc :?

 

zacznijmy od dobr_YCH_

 

1) Płyta posiada SS (pewnie nie w pelni) ale jest na NB nforce2-ST I"n terms of performance the AU13 did very well for itself, it kept up with Epox's 8RDA+ easily in terms of stock performance".

2) Plyta jest nieco wydajnjsza niz 8RDA+

 

złA:

V-cor do 1.85 :((((

 

zapraszam do lektury: http://www.pcstats.com/articleview.cfm?art...eid=1369&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli można tę płytę kupić 100zł taniej niż epoxa który jest właściwie tą samą płytą to IMO bardzo się opłaca. jest strona, są biosy, są dobre opinie na zachodzie. jak ktoś ma kupić za 300-320 zł jakiegoś asrocka, albatrona czy jakąkolwiek płytę na KT333 to nie można wybrać lepiej niż ten FIC. za 360zł nForce2 to abita czy epoxa się nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest dobra i zła wiadomosc :?

 

zacznijmy od dobr_YCH_

 

1) Płyta posiada SS (pewnie nie w pelni) ale jest na NB nforce2-ST I"n terms of performance the AU13 did very well for itself, it kept up with Epox's 8RDA+ easily in terms of stock performance".

2) Plyta jest nieco wydajnjsza niz 8RDA+

 

złA:

V-cor do 1.85 :((((

 

zapraszam do lektury:http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=1369&page=1

Z tym napieciem to nie prawda :

 

CPU Voltage Control

This item allows you to set the CPU Vcore voltage.

Options: 1.100V to 1.925V in 0.025V increments. We recommend that you

leave this at the default value. ====>> To dla AU13. (AU11 ma do 2.2V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest dobra i zła wiadomosc :?

 

zacznijmy od dobr_YCH_

 

1) Płyta posiada SS (pewnie nie w pelni) ale jest na NB nforce2-ST I"n terms of performance the AU13 did very well for itself, it kept up with Epox's 8RDA+ easily in terms of stock performance".

2) Plyta jest nieco wydajnjsza niz 8RDA+

 

złA:

V-cor do 1.85 :((((

 

zapraszam do lektury:http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=1369&page=1

Z tym napieciem to nie prawda :

 

CPU Voltage Control

This item allows you to set the CPU Vcore voltage.

Options: 1.100V to 1.925V in 0.025V increments. We recommend that you

leave this at the default value.

No to super, wiecej niż 1.9V dla Tbred-a to już za dużo, natomiast jeszcze bardziej mnie cieszy możliwość usatwienia napięcia 1.1V. Może mi jeszcze ktoś wyjaśnić co oznacza PCB? Chyba kupie to AU13. Dziwi mnie dlaczego ja moge ja kupic w sklepie chociaż mieszkam na zadupiu a inni nie moga tej płytki dostać. Czekam aż kumpel odda mi kase i kupuje tą płytke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ta AU13 do kupienia to sprawdz jaki rev. maja i dokaldnie jaka cene , bo rev.1.2 ma 3com`a na pokladzie. Ja sie juz strasznie napalilem na ta plyte i biore ja odrazu jak bedzie dostepna u mnie albo gdzies do sciagniecia, zapytaj sie w tym swoim sklepie czy sprzedaja wysylkowo. PCB to wersja jakas tam plyty, to zalezy juz od dalszej literki jaka jest przyporzadkowana. Tylko odrazu kup sobie zalamana na NB bo to chlodzenie co jest na za duzo ci nie pozwoli. Oczywiscie jak bedziesz mial mozliwosc to zajzyj pod maske czy NB jest w wersji C1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma komputer, który ma prawie 4 lata i jest w nim płyta FIC pod AMD K6-III. Do internetu wsytarcza i jak dotąd zero problemów z tym sprzętem. Podsumowując FIC ma większe tradycje w robieniu sprzętu komputerowego niż jakiś tam EPOX  :lol:.

nie komentujcie w ten sposob jesli nie posiadacie zadnej wiedzy na ten temat.

I FIC i EPoX sa firmami z tradycjami. Roznica jest taka ze FIC zawsze produkowal plyty na rynek low end a EPoX robil plyty drozsze ale lepiej zaprojektowane.

W przeciwienstwie do wiekszosci z Was posiadalem plyty obu firm - jestem troszke starszy niz wiekszosc tu obecnych 'ekspertow komputerowych'. Moge powiedziec tyle, ze FIC jest (moze tylko byl) zawsze bardziej awaryjny w przypadku overclockingu - mial zastosowane slabsze podzespoly - slabiej trzymal napiecie przez co znacznie gorzej sie na nim podkrecalo procki (stad miedzy innymi legenda o niepodkrecalnosci AMD), padal przy wiekszym obciazeniu (wielu pamieta padniecia FICow po wlozeniu TNT2 Pro).

Po kupieniu plyty EPoX juz nigdy nie wrocilem do FICa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może czas wrócić ?

ja biorę ECS L7S7A2 bo po sprzedaży cztnika flash wyjdzie mnie poniżej 200zł ale jakbym miał 350zł na nową płytę to brałbym bez zastanowiena tego FIC-a. opłacalność lepsza niż epox, a w cale nie gorsza.

niech ktoś zda recenzję z wrażeń o tej płycie, z ciekawości. jakie chłodzenie (czy nie jakiś glut pod radiatorem), jak się instaluje, jakie wyposażenie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma komputer, który ma prawie 4 lata i jest w nim płyta FIC pod AMD K6-III. Do internetu wsytarcza i jak dotąd zero problemów z tym sprzętem. Podsumowując FIC ma większe tradycje w robieniu sprzętu komputerowego niż jakiś tam EPOX  :lol:.

nie komentujcie w ten sposob jesli nie posiadacie zadnej wiedzy na ten temat.

I FIC i EPoX sa firmami z tradycjami. Roznica jest taka ze FIC zawsze produkowal plyty na rynek low end a EPoX robil plyty drozsze ale lepiej zaprojektowane.

W przeciwienstwie do wiekszosci z Was posiadalem plyty obu firm - jestem troszke starszy niz wiekszosc tu obecnych 'ekspertow komputerowych'. Moge powiedziec tyle, ze FIC jest (moze tylko byl) zawsze bardziej awaryjny w przypadku overclockingu - mial zastosowane slabsze podzespoly - slabiej trzymal napiecie przez co znacznie gorzej sie na nim podkrecalo procki (stad miedzy innymi legenda o niepodkrecalnosci AMD), padal przy wiekszym obciazeniu (wielu pamieta padniecia FICow po wlozeniu TNT2 Pro).

Po kupieniu plyty EPoX juz nigdy nie wrocilem do FICa.

co ty gadasz

Epox jeszcze 3 lata temu byl niczym,razem z NMC rzadnego wyrozniania sie

FIC 503+ moze nie byl zbyt mocna konstrukcja do o/c ,ale to byla plyta za 370pln i w formacie babyAT

uwazasz TNT2 pro za mocniejsze obciazenie ,to ci powiem ze 503+ dzwigal V3 3500 przez rok w parze z K6-2 333@380 jakos nic mu nie jest

 

chyba nigdy nie widziales FIC PA-2013 ,to byla najlepsza plyta na socket7 ,obsluzy kazdy proc na tej platformie,ma lepiej rozwiazane zasilanie niz 503+/A ,wystepowala w wersji 2mb cache L2

kumpel mial taka z 1mb cache z K6-2 333 miala takie osiagi jak moja 503+ z K6-2 400

a juz 503+ byla szybka

2013 byla ATX i kosztowala ~500pln ,wiec nie porownoj jakiegos epoxa ,czy asusa ATX z 503+ ,bo 2013 byla wolna od glopich wad 503+ i jednoczesnie jest najlepsza plyta s7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem plytke bedzie za jakies dwa dni, oj bedziemy testowac :D

gdzie?, za ile?

Dorwalem ja u mnie w miescie, za 380 brutto, wplacilem juz dzisiaj 100zl zaliczki. Bedzie jutro po 14 :D Oczywiscie AU13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie dzis wypad na miacho i pytam o ta plyte ..musialbym doplacic do do neij cos kolo 30 zł jak bym oddal to co mam ...to by byl dobry interes co ? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem plytke bedzie za jakies dwa dni, oj bedziemy testowac :D

gdzie?, za ile?

Dorwalem ja u mnie w miescie, za 380 brutto, wplacilem juz dzisiaj 100zl zaliczki. Bedzie jutro po 14 :D Oczywiscie AU13

to czekam na rzetelna recenzje (bez emocji :) ) moze i ja za niewielka doplata bym sie przesiadal na nforce2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde z tego co czytam to bym ja lykna tylko gdzie ja ja znajde ..do kraka sie nei wybiore za plyta ...a na komputronik nie licze bo to lipa ...... a do tej sprzeczki ze o FIC-u nie slychac ..a o DFI slychac ?? tez skromnie a w USA ma caly rynek i co ?? nie wszytskim sie oplac sprowadzac towar do wszystkich krajow po to zeby na polskim zacofanym rynku mozna ja bylo kupic ..tam gdzi ejest od zawsze jest jej dobrz i tam siedzi ........ jesli bede mial dostep do tej plyty to kupie od zaraz nawet jutro tyle ze nie mam jak i to jest bol .....chcialbym zobaczyc porownanie epoxa z fic ..napisze meila do jakis specow nich mi wyjasnia co i jak z ta firma i kto dl akogo robi plyty

Ah DFI ;-)

 

Ja zaryzykowałem (no może nie całkowicie bo widziałem testy internetowe płyty jaka mnie interesowała (choć dziwne bo żadne nie było w języku angielskim ...) i kupiłem DFI AD77pro.

pamiętam wszyscy się dziwili , DFI ? A co to ? Jakiś szajs ala procomp ?

A ja kupiłem :)

Jestem z tej płyty zachwycony , świetne możliwości OC , super stabilność i wyposażenie i niska cene ...

A to że w Polsce firma DFI jest mało popularna , to już nie moja sprawa :)

Najważniejsze że DFI jest jednym z największch producentów płyt głównych (chyba 7 miejsce wsród najwiecej sprzedajcych producentów).

Marka mało znana w Polsce bo firam głównie dostraczała płyty dla HP , Compaqa , Della i innych prawdziwych markowych komputerów (zasady OEM).

I myślę że moja następna płyta to także będzie ... DFI ...

 

A co do FIC to także podobnie jak DFI to bardzo znana marka (oczywiście na zachodzie , w Polsce mało znana ...) Firma podobnie jak DFI dużą część produkcji sprzedaje na zasadach OEM dla producentów markowych komputerów ...

 

A to że w Polsce firma non stop sie nie ogłasza i nie wykupuje "sponsorowanych" recenzji wcale nie znaczy że jest złą firmą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DFI to mialem DFI na MVP3 super płytka chulał na niej Pentek MMX233. Miala AGP2, USB, czujniki temperatury itd. Naprawde jedna z lepszych płyt na S7. Potem kupilem MOBO HIS pod S370 totalna kaszana jak te słynne karty graficzne HIS są też tak wykonane jak ta płyta to ja już wole swoje 2MX. A co do FIC to tak jak wszyscy mówią płyty świetne tylko niestety nie sprzedawana w polsce na szeroką skale. Do tego FIC jest jednym z nie licznych producentów robących płyty na układach wszystkich producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.....za 390-400zl mozna juz kupic Soltek'a FRN2-L

Nie skorzystam, poniewaz soltek nie ma soundstorma, a tutaj bede mial jeszcze do tego serial ata, firewire i sieciowke 3com`a. Jak zamawialem wczora tego fica to juz mi wciskali MSI, ale sie nie dalem i juz nie moge sie dzisiaj doczekac plytki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...