Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Karta graficzna a płyta głona to dwie różne rzeczy.

 

PS. Ty miałeś pł. gł FIC'a ???

ja mam plyte FIC

FIC PA 2013 to najlepsza plyta na socket7

FIC robil plyty glowne jak epox jeszcze nie istnial ,wiec troche szacunku,to jedna z najstarszych firm na rynku

na stronie producenta sa dostepne wszystkie biosy do wszystkich plyt od kiedy dalo sie zmieniac bios normalnie,czyli od 486

 

FIC to bardzo solidna firma ,na swoja plyte mam wieczna gwarancje (co prawda na Tajwanie ,ale zawsze) to o czyms swiadczy

ten model moze nie podkrecac sie tak dobrze jak 8rda,ale tego nie wiadomo,zwlaszcza ze

jest na tym samym PCB co 8rda,bo teraz FIC wspolpracuje z Epoxem :P

CO z tego że FIC robił płyty przed Epoxem, dla mnie nie ma to znaczenia. Teraz o tej firmie się nie słyszy, czyli onzacza to że nie jest najlepszje jakości. Dla mnie Epox mogl zaczac robic plyty w styczniu tego roku :lol: jesli bedzie robil tak fajniutkie jak do tej pory to mi to osobiscie zwisa :D
nie umiesz czytac tego co jest tlustym drukiem??

to ze w Polsce FIC zaprzestal dystrybucji to nie znaczy ze przestal byc dobry,na jakim ty swiecie zyjesz,po prostu wtedy byl za drogi

plyta FICa na kt133 miala mniej funkcji w biosie niz Abit i tylko Abit,bo za Abitem to FIC wprowadzil zmiane fsb co 1 MHz

 

jak by Epox robil plyty od stycznia tego roku to by tylko goowniane 8rda zrobil ,a ma w dorobku wiele lepszych plyt ignorancie

zgodnie z twoim mysleniem to Epox jest do doopy,bo do stycznia tego roku nie mozna bylo w W-wie kupic zadnej plyty Epoxa ,bo do sklepow tego brac nie chcieli ze wzgledu na goowniany servis

produkt ten sam ,a ze ktos dystrybutora nie ma to nie znaczy ze jest do doopy

popatrz na takiego Iwila ,jedne z lepszych plyt,a w Polsce nie kupisz

NIe zrozumiałeś mnie... przez moj post chciałem powiedzieć że nie liczy się to jak długo ktoś jest na rynku tylko jakie ten ktoś robi wyroby. Była to aluzja do tej tradycji.

Swoją drogą dlaczego FIC używa PCB Epoxa ? Ktoś z szanownych wielbicieli firmy FIC moze mi wyjaśnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego NMC mialo tekie same PCB??

widac Epox sam nie wypuscil zadnego PCB ostatnio

powodem sa zapewne pieniadze ,opracowanie projektu kosztuje i jak wczesniej Epox dzielil sie z NMC tak teraz z FICem

firmy wspolnie opracowuja projekt,a pozniej dziela sie owocami pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ale dlaczego FIC nie podbija światowego rynku ?

 

a Epox podbija?

 

 

podbijac to moze ECS ktory ma sprzedaz 10x wieksza niz epox a to tylko dlatego ze jest tani i jest zywany do zestawow , kiedys m.in w optimusach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIC jest jedna z pierwszych firm wykupionych przez VIA, i generalnie to wlasnie podbija swiat plytami glownym z segmentu VALUE. FIC dzisiaj nalezy teraz do najwiekszego producenta plyt jakims jest ECS. Do ECS'a nalezy rowniez ASUS i kilka innych firm. Sam ECS ma okolo 30% swiatowej produkcji plyt glownych, we wszystkich swoich firmach oczywiscie. Ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FiC = Bardzo dobra firma , w moim przekonaniu lepsza od Epoxa oczywiscie to tylko moje subiektywne zdanie bo mialem tylko plyty na k6 na FIc i byly bardzo dobre K6-3 bodajze 550@700

to chyba musiales miec K6-III+ ,bo K6-III zatrzymal sie na 500MHz i nie poszedlby nigdy 700MHz ,za to K6-2+ i K6-III+ byly w 0.18 i mogly tyle wycisnac

 

mozliwe , teraz nie wiem napewno wiem ze krecil sie bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ale dlaczego FIC nie podbija światowego rynku ?

 

a Epox podbija?

 

 

podbijac to moze ECS ktory ma sprzedaz 10x wieksza niz epox a to tylko dlatego ze jest tani i jest zywany do zestawow , kiedys m.in w optimusach.

Niewiem, wiem tylko że wiecej się słyszy o ASUS'ie Epoxie, MSI na nforce2 niz FIC... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ale dlaczego FIC nie podbija światowego rynku ?

dlaczego Epox nie podbija swiatowego rynku :?

FIC sprzedaje wiecej niz sobie wyobrazasz,myslisz ze z kiepska sprzedaza moglby oferowac plyty w takich cenach?

to jak z ECS: wyprodukowanie plyty Epoxa,czy Abita kosztuje moze 10-15% wiecej niz ECS ,a roznica w cenach jest ok.100% ,a to tylko dlatego ze ECS jest najwiekszym po Asusie producentem "laminatow" na swiecie,a duze firmy to duze moce produkcyjne,a to z kolei duze kontrakty i duze pieniadze

Abit czy Epox musza sie skupic na odbiorcach indywidualnych,zeby istniec

Asus,ECS,FIC,Shuttle moga nawet olac rynek indywidualny ,a zyja dzieki dostawom OEM

prosty przyklad:ATI juz by nie zylo przez ekspansje NV ,tak jak zginely 3dfx ,S3

ale ze to ATI jest najwiekszym producentem OEM i ze nawet dla NV produkowalo swego czasu gf2MX (lub GO) to zyje dobrze i w koncu przebilo sie na rynku indywidualnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w końcu z tym dźwiękiem? Ten Fic ma SoundStorma czy nie? Wprawdzie nie jest to dla mnie takie ważne ale jestem ciekawy.

Witam.

Z manuala do tej plyty, dostepnego na stronie FIC'a wynika, że ma soundstorma.

 

Pozdrawiam Aciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie niech tworca tego tematu kupi FIC'a i przedstawi nam małą recke jeśłi to możliwe. Chciałbym zobaczyć potęciał tej MOBO.

 

 

myślę ze ta płyta ma podobne możliwosci (_NApewno nie lepsze_) chodzi mi o overclocking , czytajac recenzje z zachodnich serwisow wynika ze to bardzo dobra plyta , jaczesciej dostaje rekomendacje , jednak ma slabe chlodzeni na NB przesto moze miec troszke slabszy o/c bo myslze ze NB jest to same byc moze nawet C1 gdyz jest to plyta nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa AIDA32 v3.60 tak rozpoznaje moja plyte(mam epoxa) ;)

 

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 05/07/2003-nVidia-nForce-6A61BPAAC-00

Nazwa płyty głównej Epox EP-8RDA+ / FIC AU11 Chameleon

 

Pozdrawiam Aciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde z tego co czytam to bym ja lykna tylko gdzie ja ja znajde ..do kraka sie nei wybiore za plyta ...a na komputronik nie licze bo to lipa ...... a do tej sprzeczki ze o FIC-u nie slychac ..a o DFI slychac ?? tez skromnie a w USA ma caly rynek i co ?? nie wszytskim sie oplac sprowadzac towar do wszystkich krajow po to zeby na polskim zacofanym rynku mozna ja bylo kupic ..tam gdzi ejest od zawsze jest jej dobrz i tam siedzi ........ jesli bede mial dostep do tej plyty to kupie od zaraz nawet jutro tyle ze nie mam jak i to jest bol .....chcialbym zobaczyc porownanie epoxa z fic ..napisze meila do jakis specow nich mi wyjasnia co i jak z ta firma i kto dl akogo robi plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha, ROTFL !

 

Prosze osoby ktore pisza tekst w stylu "a co to wogule jest ten FIC?" itp. o niewypowiadanie sie na temat o ktory nie maja pojecia...

Ja mam plyte FIC VA-503+ i jest to jedna z najmocniejszych plyt glownych (o ile nie najmocniejsza) na chipsecie VIA Apollo MVP3...

 

Za czasow socket 7 FIC byl w czolowce najlepszych plyt glownych - niewiem jak jest teraz bo dopiero od niedawna wchodzi spowrotem na polski rynek (po przerwie jaka sobie zrobil).. Trzeba bedzie obczaic... Ale wkurzaja mnie posty typu: NIEZNANA FIRMA TO OD RAZU KICHA - a tu ladny zonk, bo FIC to firma z bardzo poteznym doswiadczeniem !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1stmainboard

 

Boze lezka sie w oku kreci, sporo latek minelo taka np. VA503+ do dzis smiga. Co do tego czy lepsza od Epoxa? Mysle ze napewno jesli nie lepsza to niewiele gorsza albo taka sama, sama tradycja i dawna opinia nie wystarczy, zreszta nie bez powodu nie ma jej w Polsce, pamietajcie jakby na zachodzie bila wiekszosc to i w Polsce predzej czy pozniej by sie wybila. Reasumujac, bardzo solidna podstawa pod kompa, cos jak MSI czy Gigabyte bo ani Abit ani Epox to to chyba nie jest (nie mowie o wygladzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Epoxa to nie ma co popadać w przesade i stawiać go na równi z ABITem przecież tak na dobrą sprawe to EPOX dopiero 8RDA się wybił a przedtem był tak samo jak MSI, FIC, DFI przy czym te dwie ostatnie są mocno nie doceniane w polsce i trudno mi to wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie ma w polsce ludzi ktorzy by sie zajeli promocja itp tych swietnych producentow..proponuje zalozyc jaka firme wypromowac co nei byloby trude DFI FIC i jeszcze kilka plytek sprowadzic zajac sie dystrybucja i zbijemy kase ..to tak zartem

 

w polsce panuje jakis stareotyp MSI GIGABYTE itp.. owszem dobre firym ale o ile wiem gigabyte nic ciekawego ostatnio nie zrobilo ... msi tez nic nadzwyczjenego o solteku nie wspomen no ta plytka na nfrose 2 troche przypomniala o tej firmie ale tez nie rewelacja ...swiat tych firm sie zmienia ..np. gigabyte i soltek teraz zostal zastapiont tz z tych 2 firm zrobili jedna albatron o ktorej tez nie wszyscy slyszeli a robi bardzo dobre plyty i karty gr...i co z tego jak w tak duzej hurtwoni jak komputronij jej sie dostac nie da ?? i kto mi to wytlumaczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Epoxa to nie ma co popadać w przesade i stawiać go na równi z ABITem przecież tak na dobrą sprawe to EPOX dopiero 8RDA się wybił a przedtem był tak samo jak MSI, FIC, DFI przy czym te dwie ostatnie są mocno nie doceniane w polsce i trudno mi to wytłumaczyć.

Epox to 8rda sie dobil nie wybil :P

najlepsze plyty socketA Epoxa to 8K7A+ , 8KHA+ i ta na kt133a (cholera nie moge zapamietac tych cyferek)

w kt133a byl ciut za Abitem ,w amd760 i kt266a ciut przed Abitem

teraz Abit sie troche odbil na kt333/400 i nf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Epoxa to nie ma co popadać w przesade i stawiać go na równi z ABITem przecież tak na dobrą sprawe to EPOX dopiero 8RDA się wybił a przedtem był tak samo jak MSI, FIC, DFI przy czym te dwie ostatnie są mocno nie doceniane w polsce i trudno mi to wytłumaczyć.

Epox wybil sie 8RDA(+) :?: Mial juz wczesniej sporo dobrych plytek :!: Porownuje go do Abita tylko ze wzgledu na stosunek do OC.

 

Swoja droga to czasem widuje takie ewenementy ze ktos kupuje droga plytke i tanszego proca, kreci to placac wiecej niz za tansza plytke i drozszego proca, osiagajac podobna wydajnosc. Ja wiem ze OC to sama radosc ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Epoxa to nie ma co popadać w przesade i stawiać go na równi z ABITem przecież tak na dobrą sprawe to EPOX dopiero 8RDA się wybił a przedtem był tak samo jak MSI, FIC, DFI przy czym te dwie ostatnie są mocno nie doceniane w polsce i trudno mi to wytłumaczyć.

Epox wybil sie 8RDA(+) :?: Mial juz wczesniej sporo dobrych plytek :!: Porownuje go do Abita tylko ze wzgledu na stosunek do OC.

 

Swoja droga to czasem widuje takie ewenementy ze ktos kupuje droga plytke i tanszego proca, kreci to placac wiecej niz za tansza plytke i drozszego proca, osiagajac podobna wydajnosc. Ja wiem ze OC to sama radosc ale bez przesady.

to zalezy ile sie podkreci

jak kupilem droga plyte (naprawde droga 600pln,za solteka na kt133a dalbym 500pln) i najtanszy proc

wykrecilem tak ,ze nie bylo do kupienia takiego durona nawet ,a roznica ceny ceny do Athlona 700 byla wieksza niz do najtanszego mobo (ecs 400pln,na ktorym nie dalo sie krecic wcale)

 

update:

no i plyta droga,ale teraz przynajmniej XP 0.13 smiga na niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale weźcie pod uwagę to, że dla zwykłych zjadaczy chleba czyli zwykłch użytkowników, którzy nie podkręcają ile wlezie, a takich jest więcej niż overclokerów liczy się przede wszystkim cena, stabilność a potem marka płyty - i tak większość użytkowników nie zna jaką mają płytę w kompie. Dlatego też największą sprzedaż mają firmy, które sprzedają płyty najtańsze, np. ECS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale weźcie pod uwagę to, że dla zwykłych zjadaczy chleba czyli zwykłch użytkowników, którzy nie podkręcają ile wlezie, a takich jest więcej niż overclokerów liczy się przede wszystkim cena, stabilność a potem marka płyty - i tak większość użytkowników nie zna jaką mają płytę w kompie. Dlatego też największą sprzedaż mają firmy, które sprzedają płyty najtańsze, np. ECS.

No i to jest niestety smutna prawda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to racja ja tez wole miec dobra plyte i wykrecic se proca niz na odwrot bo dla mnie to satysfakcja.

 

Ale mozna tak i tak.

Plytka 700zl + proc 250zl = 950zl

Plytka 350zl + proc 600zl =950zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze moze byc tak

 

plyta za 350 + proc 250 =po oc 2600xp

plyta za 550 +proc 250 = po oc 2600xp

 

i co wtedy lepeij sie oplaca ?? zawze zostanie troche kasy na lepsza grafe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez tak jak ostatni moj zakup

plyta 250pln + proc 260pln = 2600+ (no i jeszcze ddr 320pln)

i zaluje bo moglo byc na stale :

plyta 0 pln (dwa lata temu 600pln) + proc 260pln = 2200MHz ( i odpadaja ddr)

 

ale nie o to chodzipoprostu jak kupowalem dwa lata temu to byla inna relacja cenowa ,teraz bym nigdy nie wydal 600pln na plyte,a wtedy to byl najtanszy Abit (a najt, mobo 400pln)

teraz Abit jest za 400pln (a ecs 250pln)

wtedy sie roznily wlasciwosciami i teraz sie roznia

 

wole jednak dac te 100pln wiecej (do 450pln) i miec pewnosc ze najtanszego proca wykrece maksymalnie ,co na tanszej nie musi sie udac

no i ta drozsza sie zwroci z czasem bo na dluzej starczy (dotyczy glownie Abita i Epoxa)

w tym przypadku FIC na PCB takim jak Epox (choc i w przeszlosci bez Epoxa sobie radzili 8) ) ma duze szanse stac sie dlugodystansowcem za niwielkie pieniadze (to tak wracajac do tematu watku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego ten komp jest potrzebny jak dużo ten ktoś ma kasy. Dajmy na to ten ECS co go mam kupłem tanie mobo taniego proca stare pamięci ale rok temu nie był to całkiem szmelc. POtem wymieniłem ram a jak staniały DDR to znów wymiana. Proca nie kręce bo mam małą bude i słaby zasilacz ale nie mam potrzeby bo tak na prawde to ile procen moczy obliczeniowej jest wykorzystywane inaczej niż na granie ? z regóły chyba nie za wiele a w sumie to koszt CPU+MOBO+RAM nie przekroczył mnie 500zł. Tak więc jak by policzyć osiągicenastabilność to pewnie było by ciężko osiąnąć lepszy wynik. A wracająć teraz do FIC to mam nadzieje że wróci ta firma na polski rynek bo im więcej producentów to lepiej zwłaszcza że FIC produkuje bardzo szeroki wachlarz płytek i ma do nich świetne wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...