Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja i tak kupie Gigabyte-a 7NNXP (chyba tak to leciało :D, to ta najlepsza wersja na nf2)) z DPS czy Dual Power System czyli z zasilaniem 6 fazowym (o/c o/c o/c ...... :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zmienie swojego stareńkiego Epoxa 761 na tego FIC'a

W Actionie AU13 (SATA+IEE1349+3Com) kosztuje z 360zł brutto :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak kupie Gigabyte-a 7NNXP (chyba tak to leciało :D, to ta najlepsza wersja na nf2)) z DPS czy Dual Power System czyli z zasilaniem 6 fazowym (o/c o/c o/c ...... :wink:)

To zasilanie posiada ten FIC jak i Abit NF7 wiec nie wiem o co chodzi, ale fakt niektorzy jak nie beda mieli jakiejs drogiej plyty to juz uwazaja sie za gorszych. Jedyne co mi sie w tym Gigabyte podoba to umieszczenie socketa i odwrocenie go o 90 stopni. A cena tego gigabyte bedzie wysoka na 100% bo ma duzo bajerow nawet agp pro jeszcze walneli, 4xddr, raid na zwykle ide i ta plyta o korej mowisz ma dodatkowo VRM_CONN i jedna sieciowke dodatkowo. Z tego co widzialem nie bedzie wersji bez raida na zwykle ide, wiec zapomnij o niskiej cenie.

 

Jesli ktos nie ma zasilacza z wtyczka +12V to mu sie system nie zbootuje :lol: Bez kitu.

Dołączona grafikaZeby bylo smieszniej zmartwie wszystkich overclockerow, plyta jest poprostu denna pod wtym wzgledem. FSB mozna ustawic tylko iw ylacznie wartosci 100/133/166 (moze jeszcze 200 ale nie bylo tego w instrukcji). Napiecie na procu od 1,1V do 1,85V, Memory Frequency mozna ustawic tylko na By SPD lub Auto. Nie ma ustawiania recznie timingow. Reszta w normie ram do 2,9V agp takze. Rzeczywiscie jest na co czekac :lol: I jeszcze jedno nie ma Soundstorma (na pasku zadan nie widnieje ikonka odpwiadajaca za soundstorma natomiast jest AC97 taka ikonka Sound Effect)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jaki ma ta plytka max mnoznik? Bo musze szybko kupic plyte i wybieram pomiedzy nią a ECS l7s7a2. A jakby miala 5 bitowy mnoznik to biore jeszcze dzis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam plytke. Jak zwykle w Polsce musi byc wielki przekret, plyta ta za 380zl nie ma s-ata ani firewire. Na szczescie jest mostek C1 na NB i A3 na SB. Radiatory sa przyklejone jakims rozowym glutem. Schodzi metoda krecenia :) Zaraz biore sie za testowanie potrwa to pewnie do wieczora. Co do wyposazenia to daja instrukcje po POlsku i po Angielsku, kabel fdd i hdd, tylni panel, naklejka ze zdjeciem plyty i roznymi zworkami i karta rejestracyjna. Mam nadzieje ze bedzie soundstorm zaraz sie przekonamy, nie widze zadnego innego codeca dzwieku na plycie wiec badzmy dobrej mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam plytke. Jak zwykle w Polsce musi byc wielki przekret, plyta ta za 380zl nie ma s-ata ani firewire. Na szczescie jest mostek C1 na NB i A3 na SB. Radiatory sa przyklejone jakims rozowym glutem. Schodzi metoda krecenia :) Zaraz biore sie za testowanie potrwa to pewnie do wieczora. Co do wyposazenia to daja instrukcje po POlsku i po Angielsku, kabel fdd i hdd, tylni panel, naklejka ze zdjeciem plyty i roznymi zworkami i karta rejestracyjna. Mam nadzieje ze bedzie soundstorm zaraz sie przekonamy, nie widze zadnego innego codeca dzwieku na plycie wiec badzmy dobrej mysli.

Właśnie się tego obawiałem że ta wersja za 380zł nie bedzie sata ani firewire. Wydawało się to zbyt tanio.

 

adnet czy jesteś pewien że ta AU13 co kosztuje u Ciebie 360zł ma sata i firewire?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wyczytalem na amerykanskiej stronie ze ta plyta w ver.1.2 supportuje w pelni FSB200. Takze jest luz, ja i tak jestem zadowolony bo na s-ata nie mialem zamiaru sie przenosic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wyczytalem na amerykanskiej stronie ze ta plyta w ver.1.2 supportuje w pelni FSB200. Takze jest luz, ja i tak jestem zadowolony bo na s-ata nie mialem zamiaru sie przenosic.

Rozumiem że masz rev 1.2. Podziel się z innymi swoimi pierwszymi odczuciami po założeniu nowej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak kupie Gigabyte-a 7NNXP (chyba tak to leciało :D, to ta najlepsza wersja na nf2)) z DPS czy Dual Power System czyli z zasilaniem 6 fazowym (o/c o/c o/c ...... :wink:)

to ta plytka bedzie kosztowac z 1000pln bo ta tansza wersja kosztuje 585zl (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7112) i nie jest konkurencyna wobez kazdej plyty na nforce2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem plytke bedzie za jakies dwa dni, oj bedziemy testowac :D

Druss, to poprosze o jakiś komentarz do tej płytki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS and overclocking features

As with the MSI K7N2, the AU11 has some very nice BIOS features for overclockers, however FIC overshoots past many of MSI's initial mistakes and has a much more robust set of Vcore settings.

http://ptys.wis.pk.edu.pl/~adam/1/2.bmp

http://ptys.wis.pk.edu.pl/~adam/1/1.bmp

Overclocking Features Overview 

RAM: Up to 3GB, DDR266, DDR333, DDR400 

Memory Frequency By SPD or set relative to FSB: 50%, 60%, 66%, 75%, 70%, 83%, Sync, 120%, 125%, 133%, 150%, 166%, 200% of FSB speed. 

FSB Settings 100-200Mhz in 1Mhz increments, plus 204, 207, and 211 Mhz 

Clock Multiplier Auto, or 3x, 4x, in 0.5X increments from 5-14 in 0.5X, 15X, 16X, 16.5X, 17-24 in 1x increments. 

PCI Divider: AGP/PCI clock speed is set synchronously by user in 1Mhz increments from 66-87Mhz, and in 3Mhz increments from 90-100Mhz.

CPU Vcore: Auto, manual from 1.400-2.200 in 0.025V increments

DIMM Vcore: Auto, manual from 2.50V, 2.63V, 2.77V, 2.90V

AGP voltage: Auto, manual from 1.5-1.8V in 0.1V increments

 

 

As you can see from the above table, FIC's BIOS features a much broader range of CPU Vcore settings. We're particularly impressed with the fact that the BIOS allows up to 2.2000V in 0.025V increments - many boards, if they even allow you to go above 1.8 or 2.0V, start to increment in 0.050V once they go into the 2.00V range. FIC also includes more aggressive (if esoteric) DIMM voltage settings, though most manufacturers (Corsair and OCZ included) do NOT recommend using more than 2.8V with their products. One factor that's strange in this board is the weird CPU clock multiplier settings. We would have just preferred to see 0.5X increments all the way up to 17X, instead of the strange supported multiplier patterns.

 

Test System Setup

Our test systems for this review were setup as below:

 

AMD XP2100+ (T-bred A)

AMD XP2700+ (T-bred B)

Thermaltake Volcano 9 "CoolMod"

512MB Corsair XMS3200 Memory/512MB OCZ PC3200 Memory

2x256MB Corsair TWINX3200LL DualChannel Memory

2x256MB OCZ PC3200EL Dual Channel Memory

Seagate 120GB ATA133 Barracuda ST3100

WinXP with SP1

 

In single channel mode, memory was set to 2-2-2 timings. For Dual Channel we set to the optimal settings for the modules, which is 2-2-5-2T for the Corsair TWINX3200LL set.

Ktos ma jeszce pytania? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS and overclocking features

As with the MSI K7N2, the AU11 has some very nice BIOS features for overclockers, however FIC overshoots past many of MSI's initial mistakes and has a much more robust set of Vcore settings.

http://ptys.wis.pk.edu.pl/~adam/1/2.bmp

http://ptys.wis.pk.edu.pl/~adam/1/1.bmp

Overclocking Features Overview 

RAM: Up to 3GB, DDR266, DDR333, DDR400 

Memory Frequency By SPD or set relative to FSB: 50%, 60%, 66%, 75%, 70%, 83%, Sync, 120%, 125%, 133%, 150%, 166%, 200% of FSB speed. 

FSB Settings 100-200Mhz in 1Mhz increments, plus 204, 207, and 211 Mhz 

Clock Multiplier Auto, or 3x, 4x, in 0.5X increments from 5-14 in 0.5X, 15X, 16X, 16.5X, 17-24 in 1x increments. 

PCI Divider: AGP/PCI clock speed is set synchronously by user in 1Mhz increments from 66-87Mhz, and in 3Mhz increments from 90-100Mhz.

CPU Vcore: Auto, manual from 1.400-2.200 in 0.025V increments

DIMM Vcore: Auto, manual from 2.50V, 2.63V, 2.77V, 2.90V

AGP voltage: Auto, manual from 1.5-1.8V in 0.1V increments

 

 

As you can see from the above table, FIC's BIOS features a much broader range of CPU Vcore settings. We're particularly impressed with the fact that the BIOS allows up to 2.2000V in 0.025V increments - many boards, if they even allow you to go above 1.8 or 2.0V, start to increment in 0.050V once they go into the 2.00V range. FIC also includes more aggressive (if esoteric) DIMM voltage settings, though most manufacturers (Corsair and OCZ included) do NOT recommend using more than 2.8V with their products. One factor that's strange in this board is the weird CPU clock multiplier settings. We would have just preferred to see 0.5X increments all the way up to 17X, instead of the strange supported multiplier patterns.

 

Test System Setup

Our test systems for this review were setup as below:

 

AMD XP2100+ (T-bred A)

AMD XP2700+ (T-bred B)

Thermaltake Volcano 9 "CoolMod"

512MB Corsair XMS3200 Memory/512MB OCZ PC3200 Memory

2x256MB Corsair TWINX3200LL DualChannel Memory

2x256MB OCZ PC3200EL Dual Channel Memory

Seagate 120GB ATA133 Barracuda ST3100

WinXP with SP1

 

In single channel mode, memory was set to 2-2-2 timings. For Dual Channel we set to the optimal settings for the modules, which is 2-2-5-2T for the Corsair TWINX3200LL set.

Ktos ma jeszce pytania? 8)

ja nie mam pytania , za to mam uwagę:

 

my mowimy o Au13 nie AU11 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AU 13 ma dodatkowo SATA+Firewire+Lan

A biosy i możliwości OC te same.

Płyty bardzo się różnią. BIOS wygląda nieco inaczej. Wszsytkie opcje do zwiekszania FSB czy do podnoszenia napiec są nawet w innej sekcji. Jest inny zakres zmian napiecia na procesor. A SATA i Firewire są montowane opcjonalnie więc pewnie są wersje z i bez. Szczerze mówiąc to od poczatku nie wierzyłem żeby za 380zł płytka miała SATA i Firewire. Wybierz się do sklepu w kórym Ci mówili za nią 360zł i dopytaj się czy rzeczywiście ma SATA i Firewire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Karta graficzna a płyta głona to dwie różne rzeczy.

 

PS. Ty miałeś pł. gł FIC'a ???

ja mam plyte FIC

FIC PA 2013 to najlepsza plyta na socket7

FIC robil plyty glowne jak epox jeszcze nie istnial ,wiec troche szacunku,to jedna z najstarszych firm na rynku

na stronie producenta sa dostepne wszystkie biosy do wszystkich plyt od kiedy dalo sie zmieniac bios normalnie,czyli od 486

 

FIC to bardzo solidna firma ,na swoja plyte mam wieczna gwarancje (co prawda na Tajwanie ,ale zawsze) to o czyms swiadczy

ten model moze nie podkrecac sie tak dobrze jak 8rda,ale tego nie wiadomo,zwlaszcza ze

jest na tym samym PCB co 8rda,bo teraz FIC wspolpracuje z Epoxem :P

CO z tego że FIC robił płyty przed Epoxem, dla mnie nie ma to znaczenia. Teraz o tej firmie się nie słyszy, czyli onzacza to że nie jest najlepszje jakości. Dla mnie Epox mogl zaczac robic plyty w styczniu tego roku :lol: jesli bedzie robil tak fajniutkie jak do tej pory to mi to osobiscie zwisa :D

Co z tego, że nie słyszysz o tej firmie. A o ECS chyba słyszysz? i co? zaj****** firma. Jej produkty są megastabilne i to właśnie na nich bije się rekordy kręcenia hahaha. To, że nie słyszysz nic o tej firmie, nie znaczy, że jest marna. Na dodatek nie miałeś płyty FIC, więc nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ta plytka bedzie kosztowac z 1000pln bo ta tansza wersja kosztuje 585zl (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7112) i  nie jest konkurencyna wobez kazdej plyty na nforce2.

Taak ? A masz testy ? :P Jak zobacze testy to uwierze i może zmienie zdanie na Abita NF7-s :wink:

 

P.S. A tobie chodzi o wydajność czy o cene ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to ta plytka bedzie kosztowac z 1000pln bo ta tansza wersja kosztuje 585zl (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7112) i  nie jest konkurencyna wobez kazdej plyty na nforce2.

Taak ? A masz testy ? :P Jak zobacze testy to uwierze i może zmienie zdanie na Abita NF7-s :wink:

 

P.S. A tobie chodzi o wydajność czy o cene ? :wink:

Chłopcy chyba zchodzicie z tematu.

 

A wracając do tematu, AU11 ponoć jest dużo droższa od AU13. Czyli coś musi być obciete w tej AU13 skoro jest taka tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AU 13 ma dodatkowo SATA+Firewire+Lan

A biosy i możliwości OC te same.

 

w tym sęk że nie , przynajmniej tak mi sie wydaje przeciez Druss kupil Au13 bez Stala firwewire i lanu.

To fakt na taiwanie pokazuja tylko jedna wersje tej plyty. Natomiast na amerykanskiej sa 3 wersje. Pierwsza ta co ja mam o przydomku ultra, pozniej z dodatkowo firewire jest pro, a pozniej jest max z sata i firewire. Plyta jest zajebista poprostu. Mam teraz fsb200 bez zmiany chlodzenia na NB. Jest bardzo szybka, osiagi mam troche lepsze od 8rda+. Nie przeinstalowywalem windowsa a wszytsko chodzi gucio. Zaraz jade dalej :D Jest SOUNDSTORM i sieciowka 3COM`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to ta plytka bedzie kosztowac z 1000pln bo ta tansza wersja kosztuje 585zl (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7112) i  nie jest konkurencyna wobez kazdej plyty na nforce2.

Taak ? A masz testy ? :P Jak zobacze testy to uwierze i może zmienie zdanie na Abita NF7-s :wink:

 

P.S. A tobie chodzi o wydajność czy o cene ? :wink:

ostatni OT z mojej strony :)

 

chodzilo mi tylko i wylacznie o cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AU 13 ma dodatkowo SATA+Firewire+Lan

A biosy i możliwości OC te same.

 

w tym sęk że nie , przynajmniej tak mi sie wydaje przeciez Druss kupil Au13 bez Stala firwewire i lanu.

To fakt na taiwanie pokazuja tylko jedna wersje tej plyty. Natomiast na amerykanskiej sa 3 wersje. Pierwsza ta co ja mam o przydomku ultra, pozniej z dodatkowo firewire jest pro, a pozniej jest max z sata i firewire. Plyta jest zajebista poprostu. Mam teraz fsb200 bez zmiany chlodzenia na NB. Jest bardzo szybka, osiagi mam troche lepsze od 8rda+. Nie przeinstalowywalem windowsa a wszytsko chodzi gucio. Zaraz jade dalej :D Jest SOUNDSTORM i sieciowka 3COM`a.

 

kurde ale mam na nia chętke teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wlasnie poszukalem troche testow tego FIC'a i to co zobaczylem mnie przerazilo 8O dlaczego tych plyt nie ma u nas na polkach sklepowych :?

no ale do rzeczy AU13 to plytka wypasiona wyposazeniem ale ubozsza w oc, natomiast AU11 ma lepszy oc (posiada mi.in dzuiry wokol socketu) ale gorsze wyposzenie, wydajnosc obie wersje maja wzorowa

wiecej o plytkach tutaj

 

Update

dopiero teraz zuwazylem ze ktos dal taki sam link do testow ich :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem takie cos na nforcershq.com:

 

AU13

TCCXX MOBO comes w/ A3 nforce2

TFAXX MOBO comes w/ A1 nforce2 ultra 400 chipset

 

tccxx i tfaxx to rozne wersje biosu dla tych plyt ,Druss jaka masz wersje biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TFA42 i costam jakies numery po tym nie chce mi sie juz budy otwierac wczoraj smarowalem wszytsko oddzielnie i zdjalem wszytskie gluty. Mam juz dosc dzisiaj wogole. Szkoda ze nie ma podnoszenia napiecia na NB moze zrobia to w nastepnym biosie. I mowilem ze mam mostek C1 czyli ten z koncowka A1 i rev plyty 1.2 , choc wincpuid pokazuje mi ze mam rev 1.x. Jedyne co jest zrabane w tym calym zestawie to plyta instalacyjna, rozsmieszyla mnie ona bardzo poniewaz nie rozpoznaje mojej plyty glownej :). Ale tak wsyztsko dziala naprawde elegancko, nie zawiodlem sie wkoncu moglem pierdzielnac na maxa moje twinmosy kochane, no i bardzo stesknilem sie za tym dzwiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkoncu ktora jest z nich lepsza?? AU 11 czy AU 13 ?? bo troszke sie juz zakrecilem a wlasnie mialem kupowac epoxa - ale skora tu wyszla taka perelka to moze jednak sie skusze :D

Nawet w jednym cenniku u mnie na miescie znalazlem ja po 380 i reaz sie wacham :D bo zawsze 200zl w kieszeni wiecej to jest cos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TFA42 i costam jakies numery po tym nie chce mi sie juz budy otwierac wczoraj smarowalem wszytsko oddzielnie i zdjalem wszytskie gluty. Mam juz dosc dzisiaj wogole. Szkoda ze nie ma podnoszenia napiecia na NB moze zrobia to w nastepnym biosie. I mowilem ze mam mostek C1 czyli ten z koncowka A1 i rev plyty 1.2 , choc wincpuid pokazuje mi ze mam rev 1.x. Jedyne co jest zrabane w tym calym zestawie to plyta instalacyjna, rozsmieszyla mnie ona bardzo poniewaz nie rozpoznaje mojej plyty glownej :). Ale tak wsyztsko dziala naprawde elegancko, nie zawiodlem sie wkoncu moglem pierdzielnac na maxa moje twinmosy kochane, no i bardzo stesknilem sie za tym dzwiekiem.

na plycie znajduje sie naklejka z wersja biosu ? czy gdzie indziej ? mam zamiar jechac na gielde i sie rozgladnac za ta plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...