Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem: DŻWIĘK 5.1 BEZ dodatkowgo bracketa. Nie moge uzyskac dźwięku 5.1 mimo ustaienia w panelu nForce 6 kanałów!!! wejścia line-out/niebieskie/ i mic-in /różowe/ nie chcą działać jako pozostałe 4 kanały - cisza. W manualu (wersja A0) pisze że bez problemu w/w wejścia powinny się przełączyć. Na płycie zworki ustawione domyślnie w audio panelu. tj short na 5-6 i 9-10. Co jest grane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2+0 ;-) stereo - tylko sprawdzam czy 5.1 dziala. Przelączyłem do trybu 4ch i 6ch i sprawdzałem czy dzwięk będzie 2(glosniki)+2(sluchawki). Ale sluchawki nie dzialaly a chyba powinny wiec sadze ze glosniki (4.1 lub 5.1) tez nie beda. U ciebie dziala jakikolwiek inny tryb niz stereo??

 

btw. mozesz zmierzyc u siebie ten CPU Fan ile ma Volt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede plyte odpalal nowa bo kupilem kumplowi z volcanem i zobacze jak sie bedzie krecil. A co do glosnikow 5.1 to musza byc takie, co ty wogole za cyrki z sluchawkami wyprawiasz to nie jest to samo podlaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2+0 ;-) stereo - tylko sprawdzam czy 5.1 dziala. Przelączyłem do trybu 4ch i 6ch i sprawdzałem czy dzwięk będzie 2(glosniki)+2(sluchawki). Ale sluchawki nie dzialaly a chyba powinny wiec sadze ze glosniki (4.1 lub 5.1) tez nie beda. U ciebie dziala jakikolwiek inny tryb niz stereo??

 

btw. mozesz zmierzyc u siebie ten CPU Fan ile ma Volt??

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tego napięcia na CPU FANA Support Center fica odpowiedziało mi tak:

 

"Your AU13 mainboard question ,

AU13 CPU FAN speed is control by RT5 thermistor .

( RT5 is in inside of CPU socket .)

If high temperature then higher voltage with fan speed to cool .

If temperatures not high enough then voltage might drop to what you has

measured ( 7V ) .

AU13 Chip Fan and System Fan are in same design ( CPU fan is NOT ) .

If possible, Please has your original supplier ( where you has purchased )

for your assistance .

Either with another heatsink-fan to verify or from really temperatures (

RT5 ) to measure with .

To find which is defective .

 

Web tech. Support"

 

To znaczy że napięcie na CPU FANA jest regulowane przez rezystor RT5 umieszczony pod prockiem. Im większa temperatura tym mniejsza rezystancja czyli większe obroty wiatrzaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do dźwięku, sound na płycie powinien się przełączyć na 5.1 bez względu na to czy głośniki są podłączone czy nie, powinno się przełączyć i JUŻ. więc jeżeli mam tylko 2 głośniki to po przełączeniu wtyczek z front na na tył powinieniem mieć dziwięk również na tyle, jeżeli jest cisza tzn że coś jest nie tak. albo coś jest źle na zworkach (jeżeli mają znaczenie) lub podłączam to tam gdzie nie trzeba (ale nie ma innej możliwości) albo jest coś uwalone.

 

ps. oczywiście słuchawki nie mają takiego wzmocnienie ale coś tam powinno być słychać. tak czy inaczej mam problem z odpaleniem tego dźwieku i oczekuje konstruktywnej rady co z tym zrobić.

ps. nie trzeba mieć głośników 5.1 aby sprawdzić czy karta potrafi generować dźwięk 6kanałowy (chyba jest to oczywiste)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz glosnikow to nie sprawdzisz no niby jak... zazwyczaj jest 2 wtyczki od subwofera do karty a do satelitek ida od subwofera a ze sluchawkami to to sie smieszne wydaje co piszesz moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz przecież dźwięk jest rozdzielany na wyjściu - więc czy sobie podłączę dwa głośniki od samochodu jeden od starego radia dziadka, a do ostatnich wyjść żarówki to i tak powinno grać... A to czy wzmacniasz masz w subwoferze czy w piwnicy nie ma już znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz glosnikow to nie sprawdzisz no niby jak... zazwyczaj jest 2 wtyczki od subwofera do karty a do satelitek ida od subwofera a ze sluchawkami to to sie smieszne wydaje co piszesz moje zdanie

nie wiem czy wogóle widziałeś na oczy tą plyte. Nie ma tam wyjść digital. Są po prostu 3 wyjścia : zielone, niebieskie i różowe. Dwa ostatnie to dopowiednio line-in i microphone. Same analogowe. Więc gry ustawisz w panelu soundstorma 6 kanałów to te niebieskie i różowe przełączą się na pozostale 4 kanały. Dalej - jeżeli podłącze tam np. słuchawki to powinienem usłyszeć w nich jakiś dźwięk. Jeżeli nie usłysze to jest jakaś awaria. Mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watcher nie moge juz czytac tego co piszesz o tych glosniczkach, przestan bo podetne sobie zyly. A co do napiecia to u kumpla wiatrak tez chodzil slabo, wiec to napiecie dla cpufan moze byc prawdopodobnie regulowane przez ten termistor choc wolalem podlaczyc go do innego zasilania zeby sie obracal z pelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia co do fic au13 a 8rda+

Wszystko jest ok. z ta płytą ,tylko panowie nie broniąc epoxa

BIOS WIELKI + EPOX( aktualizacja ) w fic jest najnowszy z maja a,

epox z czerwca.

Krzaczki w BIOS w au13: mnożnik, pamięci ( nie sprzyja to nam).

Wielkim plusem jest odblokowany mnożnik w fic ( ale można sobie jakoś poradzić :lol:

Brak w au13 vdd control .(w 8rda+ rev2.0 jest a pewnie są tego samego okresu

http://www.fic.com.tw/aboutfic/press/press...s.aspx?pr_id=94

Faktem jest ze firma fic jest z nami od 23 lat, ale może robi ona płyty które mają zapewnić

stabilną pracę a nie max przyjemności. :D

 

 

niech moc będzie z wami :twisted:

8rda+ rev 2,0 nadchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia co do fic au13 a 8rda+

Wszystko jest ok. z ta płytą ,tylko panowie nie broniąc epoxa

BIOS WIELKI + EPOX(  aktualizacja  ) w fic jest najnowszy z maja a,

epox z czerwca. 

Krzaczki w BIOS w au13: mnożnik, pamięci ( nie sprzyja to nam).

Wielkim plusem jest odblokowany mnożnik w fic ( ale można sobie jakoś poradzić :lol: 

  Brak w au13 vdd  control .(w 8rda+  rev2.0 jest a pewnie są tego samego okresu

http://www.fic.com.tw/aboutfic/press/press...s.aspx?pr_id=94

Faktem jest ze firma fic jest z nami od 23 lat, ale może robi ona płyty które mają zapewnić 

stabilną pracę a nie max przyjemności. :D 

 

 

niech moc będzie z wami  :twisted: 

8rda+ rev 2,0 nadchodzi

ale nikt nie mowi ze AU13 jest lepsza od 8rda+

zauwaz ze roznica w cenie to 70-80pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia co do fic au13 a 8rda+

Wszystko jest ok. z ta płytą ,tylko panowie nie broniąc epoxa

BIOS WIELKI + EPOX( aktualizacja ) w fic jest najnowszy z maja a,

epox z czerwca.

Krzaczki w BIOS w au13: mnożnik, pamięci ( nie sprzyja to nam).

Wielkim plusem jest odblokowany mnożnik w fic ( ale można sobie jakoś poradzić

Brak w au13 vdd control .(w 8rda+ rev2.0 jest a pewnie są tego samego okresu

http://www.fic.com.tw/aboutfic/press/press...s.aspx?pr_id=94

Faktem jest ze firma fic jest z nami od 23 lat, ale może robi ona płyty które mają zapewnić

stabilną pracę a nie max przyjemności.

 

 

niech moc będzie z wami

8rda+ rev 2,0 nadchodzi

 

ale nikt nie mowi ze AU13 jest lepsza od 8rda+

zauwaz ze roznica w cenie to 70-80pln

 

#w tej chwili nie ma roznicy ceny i wtym sęk

8rda+ rev 2,0 bedzie pewnie drozsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia co do fic au13 a 8rda+

Wszystko jest ok. z ta płytą ,tylko panowie nie broniąc epoxa

BIOS WIELKI + EPOX( aktualizacja ) w fic jest najnowszy z maja a,

epox z czerwca.

Krzaczki w BIOS w au13: mnożnik, pamięci ( nie sprzyja to nam).

Wielkim plusem jest odblokowany mnożnik w fic ( ale można sobie jakoś poradzić

Brak w au13 vdd control .(w 8rda+ rev2.0 jest a pewnie są tego samego okresu

http://www.fic.com.tw/aboutfic/press/press...s.aspx?pr_id=94

Faktem jest ze firma fic jest z nami od 23 lat, ale może robi ona płyty które mają zapewnić

stabilną pracę a nie max przyjemności.

 

 

niech moc będzie z wami

8rda+ rev 2,0 nadchodzi

 

ale nikt nie mowi ze AU13 jest lepsza od 8rda+

zauwaz ze roznica w cenie to 70-80pln

 

#w tej chwili nie ma roznicy ceny i wtym sęk 8rda+ rev 2,0 bedzie pewnie drozsza

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drust napisał

Skad on sie urwal, jak mi znajdziesz 8rda+ w cenie 365zl to jestes niezly, no chyba ze patrzysz na ceny bez vatu. Takich ludzi wiecej na forum

 

mowisz chyba o najtanszym fix au13 czytaj wyzej bez dodatkow

a ceny mam z hurtu i te poruwnuje. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drust napisał

Skad on sie urwal, jak mi znajdziesz 8rda+ w cenie 365zl to jestes niezly, no chyba ze patrzysz na ceny bez vatu. Takich ludzi wiecej na forum

 

mowisz chyba o najtanszym fix au13 czytaj wyzej bez dodatkow 

a ceny mam z hurtu i te poruwnuje. :lol:

Tak my tu caly czas mowimy o najtanszym fic`u bo w odroznieniu od najtanszego epox`a 8rda posiada zintegrowany soundstorm. Wiec jak juz sie dolaczasz do rozmowy to przeczytaj watek tematu chociaz z 2-3 strony w stecz i sie dowiesz ze nikt tutaj wcale nie ma zamiaru kupowac drozszej wersji z firewire, ktora to i tak jest tansza od 8rda+ i mowienie o cenach z hurtu ci nie pomoze bo w hurcie te roznice sa podobne jak w detalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie takowa kupie z fuul dodatkami, które wykorzystam bo oprócz kręcenia używam jeszcze kompa do innych rzeczy. 

A jeżeli cena jest jedynym wykładnikiem to są inne płyty np. ecs z ktorej byłem bardzo zadowolony

 

i prosze nie odpowiadaj bo i tak mnie nie przekonasz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zboczyles wlasnie z tematu, ja ci wytlumaczylem ze twoje stwierdzenie ze :

 

#w tej chwili nie ma roznicy ceny i wtym sęk

8rda+ rev 2,0 bedzie pewnie drozsza

 

-te oto twoje slowa sa oszczerstwem i sie z nim nie zgadzam i taki tez poglad wyrazilem, czy to w cenach hurtowych czy detalicznych ta roznica jest i to spora. I wcale cie nie przekonuje do FIC`a bo nie musze, nie placa mi za to wiec po co mam kogokolwiek przekonywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie bradzo ciekawi czy tego fic mozna by było potraktować biosikiem od epox8rda+

Jezeli tak to kupuje odrazu nie patrzac na cene  :twisted:

Raczej nie da rady, AU 13 ma juz zupelnie inne PCB. Moze w przypadku AU 11 by dało rade (te same PCB co 8RDA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie bradzo ciekawi czy tego fic mozna by było potraktować biosikiem od epox8rda+

Jezeli tak to kupuje odrazu nie patrzac na cene  :twisted:

Zauważyłem że bardzo dużo osób myli AU11 z AU13. AU11 to ta identyczna płyta co 8RDA+ ale ona nie jest dostepna w Polsce!!! AU13 jest skonstruowana całkiem inaczej i do niej napewno nie podejdzie bios od 8rda+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zboczyles wlasnie z tematu, ja ci wytlumaczylem ze twoje stwierdzenie ze :

 

#w tej chwili nie ma roznicy ceny i wtym sęk 

8rda+ rev 2,0 bedzie pewnie drozsza 

 

-te oto twoje slowa sa oszczerstwem i sie z nim nie zgadzam i taki tez poglad wyrazilem, czy to w cenach hurtowych czy detalicznych ta roznica jest i to spora. I wcale cie nie przekonuje do FIC`a bo nie musze, nie placa mi za to wiec po co mam kogokolwiek przekonywac.

Tak to widzę i nie zamierzam rzucać oszczerstw, ale co myślisz o tym biosiku???

Nasze poglądy się zapewne różnią dla mnie 78-80 złotych nie jest argumentem dużym.

Ja się cały czas zastanawiam, którą brać jak widzisz mam na mostku a3 swojego epoxa i jego granica w dualu po zrobieniu vdmoda to 418fsb w dualu na twinmosach, 400 które na abit idą spoko dalej.

Zamiast się sprzeczać to może doradź cos sensownego, przekonaj

:idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie bradzo ciekawi czy tego fic mozna by było potraktować biosikiem od epox8rda+

Jezeli tak to kupuje odrazu nie patrzac na cene  :twisted:

Zauważyłem że bardzo dużo osób myli AU11 z AU13. AU11 to ta identyczna płyta co 8RDA+ ale ona nie jest dostepna w Polsce!!! AU13 jest skonstruowana całkiem inaczej i do niej napewno nie podejdzie bios od 8rda+.

A ktoś może próbował ???

jeżeli by dało rade :lol

i nie myle tych dwóch płyt skąd ten pomysł????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...