Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

jedno mnie bradzo ciekawi czy tego fic mozna by było potraktować biosikiem od epox8rda+

Jezeli tak to kupuje odrazu nie patrzac na cene  :twisted:

Zauważyłem że bardzo dużo osób myli AU11 z AU13. AU11 to ta identyczna płyta co 8RDA+ ale ona nie jest dostepna w Polsce!!! AU13 jest skonstruowana całkiem inaczej i do niej napewno nie podejdzie bios od 8rda+.

A ktoś może próbował ???

jeżeli by dało rade :lol

i nie myle tych dwóch płyt skąd ten pomysł????

Wątpie żeby ktoś próbował. To nie ma sensu, płyty bardzo się różnią. Np AU11 i 8RDA+ mają wyswietlacz LCD, który wyswietla kody błędów. Au13 tego nie posiada. A na pewno w Biosie zaprogramowana jest obsługa tego wyświetlacza. To tylko jeden z przykładów potwierdzajacych ze bios od 8rda+ nie podejdzie do Au13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie bradzo ciekawi czy tego fic mozna by było potraktować biosikiem od epox8rda+

Jezeli tak to kupuje odrazu nie patrzac na cene  :twisted:

Zauważyłem że bardzo dużo osób myli AU11 z AU13. AU11 to ta identyczna płyta co 8RDA+ ale ona nie jest dostepna w Polsce!!! AU13 jest skonstruowana całkiem inaczej i do niej napewno nie podejdzie bios od 8rda+.

A ktoś może próbował ???

jeżeli by dało rade :lol

i nie myle tych dwóch płyt skąd ten pomysł????

Wątpie żeby ktoś próbował. To nie ma sensu, płyty bardzo się różnią. Np AU11 i 8RDA+ mają wyswietlacz LCD, który wyswietla kody błędów. Au13 tego nie posiada. A na pewno w Biosie zaprogramowana jest obsługa tego wyświetlacza. To tylko jeden z przykładów potwierdzajacych ze bios od 8rda+ nie podejdzie do Au13.

ale au11 nie ma wyswietlacza a biosik ten sam co w 8rda tak czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i prosze nie odpowiadaj bo i tak mnie nie przekonasz :lol:

i dalej

Zamiast się sprzeczać to może doradź cos sensownego, przekonaj 

:) to jak ma byc z tym przekonywaniem :twisted:

 

P.s. Tabazagt napisz gdzie w wawie mają te płyty. please :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale au11 nie ma wyswietlacza a biosik ten sam co w 8rda tak czytałem

Rzuć okiem na to zdjęcie http://www.fica.com/Upload/Content/Product...highquality.jpg. Jak widzisz AU11 ma wyświetlacz. Ta płyta jest dokładnie taka sama jak Epox 8rda+. Ja widze tylko inne naklejki na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale au11 nie ma wyswietlacza a biosik ten sam co w 8rda tak czytałem

Rzuć okiem na to zdjęcie http://www.fica.com/Upload/Content/Product...highquality.jpg. Jak widzisz AU11 ma wyświetlacz. Ta płyta jest dokładnie taka sama jak Epox 8rda+. Ja widze tylko inne naklejki na płycie.

zobacz ten link fic au11 nie ma radiatorka ani wyswietlacza ten twoj fix wyglada jak jak epox z zaklejona :lol:

http://www.fic.com.tw/product/motherboard/...ard_detail.aspx?

model_id=116

 

moze to fic au11+ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i prosze nie odpowiadaj bo i tak mnie nie przekonasz :lol:

i dalej

Zamiast się sprzeczać to może doradź cos sensownego, przekonaj 

:) to jak ma byc z tym przekonywaniem :twisted:

 

P.s. Tabazagt napisz gdzie w wawie mają te płyty. please :wink:

i dalej napisalem:

 

I wcale cie nie przekonuje do FIC`a bo nie musze, nie placa mi za to wiec po co mam kogokolwiek przekonywac.

 

Pozatym przekonywanie do jakiegokolwiek produktu mija sie z celem, albo kupisz i sprawdzisz czy jest dobre albo kupisz i przekonasz sie ze kupiles gowno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i prosze nie odpowiadaj bo i tak mnie nie przekonasz :lol:

i dalej

Zamiast się sprzeczać to może doradź cos sensownego, przekonaj 

:) to jak ma byc z tym przekonywaniem :twisted:

 

P.s. Tabazagt napisz gdzie w wawie mają te płyty. please :wink:

i dalej napisalem:

 

I wcale cie nie przekonuje do FIC`a bo nie musze, nie placa mi za to wiec po co mam kogokolwiek przekonywac.

 

Pozatym przekonywanie do jakiegokolwiek produktu mija sie z celem, albo kupisz i sprawdzisz czy jest dobre albo kupisz i przekonasz sie ze kupiles gowno.

Masz racje zobaczcie panowie nasz temacik zaraz za przyklejonymi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i prosze nie odpowiadaj bo i tak mnie nie przekonasz :lol:

i dalej

Zamiast się sprzeczać to może doradź cos sensownego, przekonaj 

:) to jak ma byc z tym przekonywaniem :twisted:

 

P.s. Tabazagt napisz gdzie w wawie mają te płyty. please :wink:

i dalej napisalem:

 

I wcale cie nie przekonuje do FIC`a bo nie musze, nie placa mi za to wiec po co mam kogokolwiek przekonywac.

 

Pozatym przekonywanie do jakiegokolwiek produktu mija sie z celem, albo kupisz i sprawdzisz czy jest dobre albo kupisz i przekonasz sie ze kupiles gowno.

:D wiem co napisales, chcialem zwrocic uwage na niezdecydowanie kolegi tabazagta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i prosze nie odpowiadaj bo i tak mnie nie przekonasz :lol:

i dalej

Zamiast się sprzeczać to może doradź cos sensownego, przekonaj 

:) to jak ma byc z tym przekonywaniem :twisted:

 

P.s. Tabazagt napisz gdzie w wawie mają te płyty. please :wink:

i dalej napisalem:

 

I wcale cie nie przekonuje do FIC`a bo nie musze, nie placa mi za to wiec po co mam kogokolwiek przekonywac.

 

Pozatym przekonywanie do jakiegokolwiek produktu mija sie z celem, albo kupisz i sprawdzisz czy jest dobre albo kupisz i przekonasz sie ze kupiles gowno.

Masz racje zobaczcie panowie nasz temacik zaraz za przyklejonymi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale au11 nie ma wyswietlacza a biosik ten sam co w 8rda tak czytałem

Rzuć okiem na to zdjęcie http://www.fica.com/Upload/Content/Product...highquality.jpg. Jak widzisz AU11 ma wyświetlacz. Ta płyta jest dokładnie taka sama jak Epox 8rda+. Ja widze tylko inne naklejki na płycie.

zobacz ten link fic au11 nie ma radiatorka ani wyswietlacza ten twoj fix wyglada jak jak epox z zaklejona :lol:

http://www.fic.com.tw/product/motherboard/...ard_detail.aspx?

model_id=116

 

moze to fic au11+ :lol:

A ten twój Au11 wygląda jak jakaś wersja beta. :lol: Tak wyglądająca płytka napewno nie trafi do klienta. nforce2 nie wytrzyma bez radiatora. To już kolejna rozbieżność między tajwańską a amerykańską stroną Fic-a. Według mnie finalna wersja AU11 ma ten wyświetlacz. Ja jednak będe obstawiał dalej przy swoim i nadal twierdze że bios od Epox 8rda+ nie podejdzie do Au13. Jednak różne cuda się dzieje. Najlepiej będzie jak kupisz płyte i spróbujesz wgrać bios od Epoxa inaczej sie chyba nie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fic.com.tw/product/motherboard/...px?model_id=116

 

 

http://www.fica.com/site/html/products/mb/...&C_ID=240000519

 

zobaczcie te dwie stronki i poruwnajcie to jest ciekawostka ktora to fic

a moze sie posuneli dalej i sprzedaja epox jako fic

ta ze stronki z taiwanu nie ma wyswietlacza ani radaitorka ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal doplacic i kupic plyte za ktora bede pewne ze bedzie stabilna i dobra do o/c jek wyciagniesz na niej fsb 240 jak na solreku to pogadamy predzej kupilbym epoxa niz jakiegos tam fic-a

soltek rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal doplacic i kupic plyte za ktora bede pewne ze bedzie stabilna i dobra do o/c  jek wyciagniesz na niej fsb 240 jak na solreku to pogadamy predzej kupilbym epoxa niz jakiegos tam fic-a

soltek rulez

jak cos piszesz w watku to przynajmniej przeczytaj pierwsze posty

to nie jest jakis tam fic ,tylko FIC,Soltek mu moze plyty pakowac do pudelek (jako firma ,a nie jako porownanie AU13 i FRN...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal doplacic i kupic plyte za ktora bede pewne ze bedzie stabilna i dobra do o/c  jek wyciagniesz na niej fsb 240 jak na solreku to pogadamy predzej kupilbym epoxa niz jakiegos tam fic-a

soltek rulez

Na FIC-u można spokojnie jechać z fsb 220. AU13 to naprawde super stabilna płytka o bardzo dużej wydajności i dobrym wyposażeniu za przystępną cene i to w kilku wersjach do wyboru. Dla tych którzy nie chcą extremalnie podkręcać jest to idealna płytka.A jeżeli ktoś będzie chciał podkręcać to i tak nie weźmie tego Solteka tylko wybierze Epoxa albo Abita. Ja dziele właśnie płyty na dwie kategorie:

1. Płytki stabilne o dobrym stosunku ceny do możliwości

2. Płyty dobre do podkręcania

3. Reszta.

W kategorii pierwszej na pierwszym miejscu stoi FIC AU13. W drugiej Epox 8RDA+ i Abit NF7-S. Soltek jest OK ale ja bym go przyporządkował do tej 3 grupy. Zgodze się z tym że na Solteku można wyciągać duże FSB ale np napięcie można ustawić max 1.85V. A ma ten Soltek chociaż dziury wokół socketa?

Sorki że odbiegłem troche od tematu.

 

UPDATE:

Doczytałem że ten Soltek ma dziury wokół Socketa, gdyby jeszcze regulacja vcore była do 2.2V to mógłby konkurować o pierwsze miejsce w drugiej kategorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal doplacic i kupic plyte za ktora bede pewne ze bedzie stabilna i dobra do o/c  jek wyciagniesz na niej fsb 240 jak na solreku to pogadamy predzej kupilbym epoxa niz jakiegos tam fic-a

soltek rulez

Na FIC-u można spokojnie jechać z fsb 220. AU13 to naprawde super stabilna płytka o bardzo dużej wydajności i dobrym wyposażeniu za przystępną cene i to w kilku wersjach do wyboru. Dla tych którzy nie chcą extremalnie podkręcać jest to idealna płytka.A jeżeli ktoś będzie chciał podkręcać to i tak nie weźmie tego Solteka tylko wybierze Epoxa albo Abita. Ja dziele właśnie płyty na dwie kategorie:

1. Płytki stabilne o dobrym stosunku ceny do możliwości

2. Płyty dobre do podkręcania

3. Reszta.

W kategorii pierwszej na pierwszym miejscu stoi FIC AU13. W drugiej Epox 8RDA+ i Abit NF7-S. Soltek jest OK ale ja bym go przyporządkował

do tej 3 grupy. Zgodze się z tym że na Solteku można wyciągać duże FSB ale np napięcie można ustawić max 1.85V. A ma ten Soltek chociaż dziury wokół socketa?

Sorki że odbiegłem troche od tematu.

 

UPDATE:

Doczytałem że ten Soltek ma dziury wokół Socketa, gdyby jeszcze regulacja vcore była do 2.2V to mógłby konkurować o pierwsze miejsce w drugiej kategorii.

 

 

masz całkowita racje szukamy w w w-wa

zmienili hasełko do action ale jutro moze sie zadzwoni

cena hurtowa przekonuje mnie do konca

a jest jeszcze szansa ze wyjdzie jakis zajj..... biosik do niej

bo tak to mucha nie siada a dalej niz cooler nie zamierzam sie narazie posunac moj volcano musi dawac sobie jakos rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nigdzie w Warszawie nie ma tych płyt, obszedłem całą giełdę i mało kto wie nawet co to za płyta. W jednym sklepie moga sprowadzić, ale potrzebują wiecej zamowien(min 2). Jezeli ktos jeszcze chciałby kupic ja to walcie do mnie na PM (ceny powinny byc niskie, bede wiedzial dokladnie w poniedzialek). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie ją zakupiłem (AU13) w Krakowie, w jedynym sklepie który je sprzedaje - Reset www.reset.strefa.pl na ul Dietla 44 za 350zł

Dziś nie mam czasu na jej włożenie do budy, ale jutro zabieram się ostro do roboty.

Mam zpisane z Sandry wyniki (proc/ram/dysk itp) ze starego Epoxa na AMD 761 to zobaczymy jak wypadnie na tle NForce2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem sobie dziś AU13 bez sata i firewire (w A w Kraku) - rev 1.2 - i kupiłem sobie dodatkowo bracket z wyprowadzeniami do SS - razem dałem 352 zł :D

Zaraz sięzabieram za zmianępłyty i testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracket kosztuje koło 10zl (w Wieliczce 12 wiec pewnie dorwiesz w Kraku taniej).

Mam pytanie: Jak wylaczyc w AU13 kontrole predkosci wiatraka. Zmniejsza mi plyta obroty o 50%! Z domyslnych 2500 mam 1250 co mnie niepokoi. Gdy jest wiecej niz 55 to zaczynaja rosnac obroty ale minimalnie. Jak to obejsc by stale bylo 2500? Mam Spire Falcon Rocka II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze regulacja vcore była do 2.2V to mógłby konkurować o pierwsze miejsce w drugiej kategorii.

Do przyklejonego watku o Solteku ostatnio dalem linka do Vmod'a ,wiec Vcore do 1.85V nie jest juz przeszkoda nie do przejscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarak mozna obejść podpinając zasilanie z kabla do HDD. Dwa środkowe dadzą chyba +5V. Gdzieś na forum jest topic, w którym jest rozrysowane jakie kombinacje można wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarak mozna obejść podpinając zasilanie z kabla do HDD. Dwa środkowe dadzą chyba +5V. Gdzieś na forum jest topic, w którym jest rozrysowane jakie kombinacje można wyciągnąć.

dwa srodkowe to masy

czerwony i czarny to 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama pytanie - czy widzieliście jakąś wersję Vcoola działąjącą na nforce 2 ?? Ewentualnie czy możecie polecić jakiś mały programik do monitorowania temperatury ? [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalony.

Mam pytanie do ciebie Druss gdzie w Gdańsku kupiłeś tego FICa bo u mnie w Gdyni w większości sklepów nawet nie wiedzą o takiej firmie :P. do Gdańska daleko nie mam i bym sie po tego au13 ciachnął, tylko gdzie dokładnie, może być też nr telefonu do sklepu. Mój Ga7-VA stabilnie działa tylko do fsb 189 potem już lipa no i nie ma możliwości zabawy mnożnikiem :( a mój nowy xp1700[0313] aż się prosi o te kilka MHz więcej. Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...