Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Samsung GALAXY-S i9000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako użytkownik WM (toshiba g500, spv m3100), iOS 3.12 (iPhone 3G) wraz z kończącą się umową w PLAY postanowiłem sprawić sobie nowy telefon. Czytałem przeglądałem. Wybór padł na Samsung Wave i wtedy pojawił się "On" GALAXY-S. Czyli to samo co Wave + 4.0 wyświetlacz oraz Android 2.1 zamiast BADA OS. Po pewnych komplikacjach (szał pizd... pojawił się na ten fon + play ciął ostro w ch...) telefon wylądował na moim biurku.

 

PUDEŁECZKO

Hmmm chyba mam już takie – pierwsza myśl i spojrzenie na pudełko iPhona 3G. Faktycznie, pudełko samsunga było troszkę większe ale niemal w identycznym stylu. Czyli w sumie świetnie zrobione. Małe zgrabne, zawierało wszystko ładnie upakowane bez zbędnych woreczków i innych śmieci (dzięki temu z iPka wytrzymało 2 lata na regale i nadal wygląda ładnie i przydaje się na trzymanie w nim jakiś pierdół ;)

 

Ok. telefon wyjęty, kabelek, ładowarka, bateria, słuchawki i „skrócona instrukcja”. Czyli w sumie pakiet podstawowy do przetrwania

 

OGLĘDZINY

 

Przede mną leży iPhone 3G i GALAXY-S. Oba stylistycznie do siebie podobne (paru znajomych gdy go zobaczyło spytało się czy kupiłem sobie nowego iPhona tak więc nie ma co komentować wyglądu)

Jest duży…ale tylko pozornie, po 2 dniach jego rozmiary były już dla mnie zupełnie „naturalne” (za to iPhone wydaje mi się teraz taki malutki Pomogła w tym waga która w porównaniu do moich poprzednich telefonu jest po prostu śmiesznie mała (czasami jest to wadą, lekki telefon wymaga pewniejszego chwytu, w iPhonie czułem że go trzymam)

 

ODPALAMY

 

Ok. Karta sim PLAY włożona, bateria podłączona, karta microSD – brak. Odpalam…chwila moment i widzę androida. Krótki kurs samoobsługowy znaną metodą prób i błędów – android w stopniu podstawowym opanowany.

Jest naprawdę fajny. Prostota iOS oraz możliwość konfiguracji z MW. Ładne ikonki, widgety, kolorowe animowane tapety. Dzięki wsparciu hardware – ma niezłego kopa. Ale…na dzień dobry 3x załapał zwiechę:

- Podczas oglądania filmu

- zmienianiu programu przez MT

- przy robieniu zdjęć.

…soft - pomyślałem.

Play niby dodał tylko trochę tapet i widget do kontroli zasięgu. Wersja to JF4. Może stary soft, może ingerencja PLAY powodowała te wiechy. No to forum o androidzie-> tutorial-> mam nowy soft I9000xwjm2 (aktualnie xwjm5 + lagfix)

Chwila zabawy i jedyne myśl w głowie…..teraz to on zapierd….Odpalam program, włączam gre, przełączam się między nimi. Wszystko śmiga bez problemu, zawsze dla mnie iOS był wyznacznikiem prędkości…..był

 

EKRAN

4.0 cala to sporo, naprawdę sporo, a kiedy zobaczyłem ekran i9000 byłem zadowolony. Wiedziałem już że pozytywne recenzje i zachwyty internetowe były prawdziwe. Ekran jest wielki, przesycony kolorami o rozdzielczość 480 x 800 spisuję się idealnie. Tapety, zdjęcia, filmy, nawet gry wyglądają świetnie (przypomniały mi się różne testy ekranu samsunga w których to na powiększeniach pokazywano ziarno. Nic z tych rzeczy. Ekran jest ostry jak żyleta nawet z bliska (z bliska widać pixele ale nawet z moją wadą wzroku nie przykładam go AŻ tak blisko ;).

Wadą jak dla mnie jest kiepska jakość w słoneczny dzień. Tak – według mnie świeci kiepsko. Ip3G rozjaśniony na maxa pozwala widzieć co nieco na ekranie. Na SGS przez rewelacyjną głębię kolorów…widziałem mniej (w pełnym słońcu, w lekkim cieniu i9000 nie ma porównania)

 

 

MULTIMEDIA

Muzyka filmy radio i gry. Wszystko śmiga pięknie i ładnie. Filmiki odtwarzane i nagrywane w 720p jak każdy wie wyglądają rewelacyjnie, mimo iż ekran ma tylko 4 cale. Telefon idealnie się nada na wyjazdy służbowe na których nie mam ani TV ani radia. Tu jednak mam żal do Samsunga że nie dali programu który wspiera napisy w filmach. W końcu nie tylko Polska korzysta z napisów w filmach ;/ Mimo iż na androida są programy które to potrafią to jednak nie znalazłem żadnego godnego polecenia . Za dużo kombinowania z nimi a wtapianie ich i konwertowanie filmów…to nie wyjście. Za to SGS ma minus (a raczej Android).

Mała ciekawostka. Odpaliłem asphalt 5, grałem w nią dosyć namiętnie na iP3G. Na SGS wygląda niby tak samo ale widać rozdzielczość oraz nasycenie kolorów + większy ekran. Przejdę ją znów

Szkoda że telefon nie ma jak na razie takiego wsparcia jak iOS jeżeli chodzi o gry. Oby sytuacja się poprawiła. Wyjściem są oczywiście emulatory ale wiadomo nie zawsze działa na nich co chcemy i jak chcemy.

 

Radio działa poprawnie. Szkoda że trzeba mieć podłączone słuchawki aby je odpalić ale da rade to przeboleć. Co do samych słuchawek to taki standard według mnie. Nie jest źle ale bez rewelacji. Po podłączeniu EP630 dopiero byłem naprawdę zadowolony (tak wiem te słuchawki też nie są jakieś supernowe ale dla MNIE grają zadowalająco (muzyka metalowo-rockowa).

 

Aparat – zasłużył na osobne zdanie. Jak na razie najlepszy jaki miałem w telefonie, 5Mpix o dobrej ostrości. Jak na telefon – baaaardzo ładnie. Opcja kamery = mmmm rewelacja. Filmiki są w świetnej jakości po wyświetleniu ich na laptopie bądź 42 calowej plazmie. Kilka opcji dostępnych dla aparatu też daje małe pole do popisu. Na minus można dać opcje takie jak:

- robienie zoomu przyciskami do ciszej/głośniej powoduje słyszalne "CLICK" w nagranych filmach. Psuje to efekt ;/

- świetna opcji robienia zdjęć w panoramie .... w 0,3mpix :(

- przeglądanie zrobionych zdjęć w poziomu aparatu (nie galerii) jest o kant du.. Działa słabo i zoomowanie/przesuwanie zdjęcia nie jest płynne (w galerii działa bez problemu ta sama czynność)

 

FUNKCJE

Ciężko będzie mi coś o nich napisać – z kalendarza nie korzystam zbytnio. Notatki robię okazyjnie, pogodę nie sprawdzam (nie ma Słupska w spisie widgeta…) Portale społecznościowe mnie nie interesują. Office na tel też mi się nie przydaje.

Ale spodobało mi łatwość synchronizacji z gmailem oraz pocztą na wp.pl

Mapy – miałem to samo w iOS więc nic szczególnego. Działa poprawnie i tyle.

Jak na razie skorzystałem z jednej opcji której wymagam od telefonu – funkcji modemu do Internetu. Na iPku łączyłem się kablem (wiadomo – bateria nie znika w tempie ekstremalnym) i udostępniałem jednym przyciskiem

W SGS liczyłem na to samo ale...nie poradziłem sobie z tą opcją. Zrobiłem to jednak poprzez stworzenie z SGS routera wifi i udostępnienia Internetu. Działało to świetnie i bez problemu. Opcja przydatna jak dla mnie i fajna bo mogę zawsze komuś dać neta jak będzie potrzebować. Duży plus +

(testowałem ostatnio SGS jako router bez dostępu neta, chciałem pograć z kumplem na lanie a nie chcieliśmy robić sieci ad-hoc. Jedno kliknięcie i LAN już był :)

 

WADY

Ogólnie ciężko pisać o wadach. Większość jest do usunięcia programowa, każdy ma też inne upodobania. Android na szczęście pozwala dostosować sobie telefon praktycznie jak chcemy. A tak to według mnie:

- aparat (opisane zdjęcia w panoramie w 0.3mpix oraz słabe przeglądanie zdjęć, dźwięk klikania przy zoomie)

- oficjalne romy są w wersjach dosyć starych - a te działają naprawdę kiepsko w porównaniu do nowszych

- wymuszenie podłączenia słuchawek aby odpalić radio

- bateria - jeśli nie wyłączysz wszelkich synchronizacji i innych usług (dla niektórych wręcz wymaganych...) bateria pada po jednym dniu.

 

PODSUMOWANIE

Czy mimo wad wydałbym na niego 2tyś zł ? Zdecydowanie NIE. Gdybym miał zbędne 2tyś zł – zdecydowanie TAK Jednak w abonamencie swobodny Internet 59 (89zł miesięcznie) telefon kosztował mnie 399 zł. Wyśmienita oferta. Świetny telefon. Czytałem wiele postów właścicieli iPhonów 3G i 3GS o opcji zamiany na SGS. Według mnie warto – mamy wszystko ładniej lepiej i szybciej chyba że lubicie grać, android jeszcze nie ma takiego wsparcia jak iOS.

Oficjalny android 2.2 dobrze wróży i telefon może nawet dostanie 3.0 :P (kto wie)

 

UWAGA - NIE DODAŁEM ŻADNYCH ZDJĘĆ PONIEWAŻ NIE TERAZ APARATU. NA NECIE JEST TEGO PEŁNO ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ogólnie krótko, Samsung powinien wywalić swoich szpeców od supportu urządzeń i w ich miejsce zatrudnić ruskich, bo to co oni odwalają z modyfikowanymi ROMami to jakaś bajka jest normalnie. Soft JM2 jest błyski jak szybkawica, JM5 już gorzej i to odczuwalnie. Czekam teraz tylko na stabilny ROM z Froyo i olewam support Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam swojego Galaxy S. iPhone może się schować :) Miałem obawy, że pod względem usability może być problem, ale nie - telefon Samsunga wymiata. Mamy intuicyjność z Apple + znacznie większe możliwości konfiguracji. Jakość wykonania i design ok. Mam jedynie zastrzeżenia do tylnej klapki, plastik jest bardzo cienki. Ponadto, urządzenie jest niezwykle lekkie. Od Ery dostałem jeszcze prezent w postaci półrocznej licencji na NaviExpert.

 

Działa Wam DLNA? Nie widzi mi plików udostępnionych na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps - niestety nie mam jak się połączyć aby przetestować DLNA. Co do androida 2.1 - jak może nie mieć supportu dla połączeń ad-hoc ? nie każdy ma w domu router ;/ istnieje program do symulowania routera na takim połączeniu ale tak nakombinowałem że neta nie miałem wcale ;/

 

el_gringo_dado - miałem jm2 i teraz siedzę na jm5 z lagfixem. Dla mnie jest jeszcze szybciej (pewnie przez lag-fixa) Ja czekam na OFICJALNY update od samsunga na 2.2

Podobno (zasłyszane na innym forum) że samsung sam skopał oprogramowanie wprowadzając swoje 3grosze (dlatego telefon się "dławi" czasami) Ma to niby być naprawione w oficjalnym 2.2

 

Od siebie dodam że warto sobie wgrać darmowe programy z marketu np:

-Advanced Task Killer (jednym palcem wyłączamy cały "syf" działający w tel)

-mVideoPlayer (odtwarza napisy (srt zapisane w UTF-8 (best player->konwersja z txt na srt -> notatnik zapisz jako UTF-8)) pokazuje ilość % baterii podczas oglądania i ładnie rozciąga filmy do wielkości ekranu

-Meridian - to samo

-Barcode Scanner - skanuje kody kreskowe i zamienia w linki - przydatne wbrew pozorom ;)

-Background - baza danych fajnych tapet. Można poprzeglądać z nudów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi - dzięki za listę appów, już miałem pytać, co warto zainstalować, a tu proszę ;)

 

DLNA już działa i to bardzo sprawnie - świetny feature! Np. idziesz na "posiedzenie" i możesz kontynuować oglądanie swojego ulubionego serialu na kibelku :D

 

Tu jest opis, jakby ktoś potrzebował:

http://androidforums.com/samsung-captivate/150700-guide-little-guide-galaxy-s-latop-via-dlna.html

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalcie te wszystkie task killery i wrzućcie sobie MinFreeManager. Tutaj opis jak ustawić, chociaż w zasadzie wystarcza opcje "Agressive" z menu programu. Wymaga roota jak dobrze pamiętam ;) Osobiście używam od ponad miesiąca i telefon działa o wiele lepiej niż kiedy używałem Task Killerów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzięki za radę, zostanę jednak przy tym czym działam. Wygodnie mi tak. Co do Marcin_gps i twojego problemu z mkv....ja nie mam żadnych. Wgrywałem na pamięć telefonu filmy o rozmiarach 170 mb do 2,2gb o rozdzielczości 720p i śmigały aż miło. Jednak co do oglądania na tel (niektórych do śmieszy - dla mnie wygodne) To 480p nadaje się idealnie i WIDAĆ jakość w porównaniu do standardowego divX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdzałem .MKV miałem pare odcinków naruto oraz wyspę tajemnic i batmana w tym formacie ;) proponuję ci pościągać jakieś małe sample filmów albo trailery z różnych źródeł aby obadać temat dokładnie. Na playowskim brandzie, jm2 i jm5 tez działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to masz coś ewidentnie nie tak z telefonem/komputerem. Jeśli przy próbie kopiowania pliku ci zawiesza explo to niedobrze. Dodam że nie posiadam jak na razie karty SD więc wszystko pakuję na pamięć telefonu

 

Podłączam telefon kablem, wybieram KIES i wtedy w explo widzę i9000. Może spróbuj z kartą microSD, wgraj film przez adapter. Mimo wszystko nie powinno się nic wieszać. Czy po zmianie romu robiłeś czyszczenie fabryczne telefonu kodem *2767*3855# ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie dołączam do grona posiadaczy SGS.

 

Troszkę rozejrzałem się i może przyda się komuś

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ;] zapewne każdy amator androida w końcu trafi na XDA ;)

na razie siedzę na nowej wersji JM1 + root + lagfix (w .apk) i mimo krytycznych uwag na początku zaczyna działać całkiem znośnie (ale i tak mam wrażenie że gorzej niż JM5 z lagfixem

 

JM6 nie sprawdzałem, czytałem zbyt skrajne opinie o tym romie. Zresztą zanim pojawi sie froyo to pewnie JM7 albo JM8 się pojawi ;)

ps. zauważyłem że czym sprawniejszy rom (JM2,5 i nowy 1 ) używanie task killera mija się z celem. Może to moje odczucie ale czasami po jego użyciu telefon musi chwilkę pomyśleć (czasami mam pusty ekran, dopiero po 1-2sec odświeży mi ikonki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Task Killery tylko baterię zjadają (bo cały czas są aktywne w tle, reszta programów które task killer zabija i tak nie zjada prądu, bo po prostu nie są używane) i nic dobrego nie robią.

Wszędzie gdzie się czyta artykuły o taskkillerach ludzie odradzają ich uzywania...

FAQ: Why You Shouldnt Be Using a Task Killer with Android (geekfor.me) - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiądź się na Androida 2.2 - już wyszła trzecia (I9000XXJP3) wersja tego f/w.

 

Te wszystkie odmulacze nie zdają się na wiele. Jak lagfix a2ds nie pomaga, to warto spróbować f/w Samset 1.9f - kernel od razu jest doszykowany dla uzyskania najlepszej wydajności.

 

Ja po wrzuceniu Samset 1.9a zauwazylem ze mi baterie zjada znacznie szybciej dlatego wrocilem so zwyklego JM2. IMO na razie najlepszy soft jaki wyszedl. Czekam ma tego oficialnego Froyo bo te bety jakos do mnie nie przemawiaja, skrajne opinie tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu ze lepiej poczekac na oficialny update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wrzuceniu Samset 1.9a zauwazylem ze mi baterie zjada znacznie szybciej dlatego wrocilem so zwyklego JM2.

[...]

 

Jakie to ma znaczenie, jak przy intensywnym użytkowaniu, i tak trzeba codziennie ładować. :wink:

 

@down

Nawet bym nie pomyślałem, że można wyczerpać baterię w 12h :blink:

Edytowane przez wysokocukrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkim polecić nowy (V4) ROM od doktorka:

(Rom) JPM/JPA barebone + Stock android goodies (21/10-2010) - xda-developers

Tak stabilnie i szybko to nie działało mi jeszcze żadne Froyo.

Lagfix (Universal Lagfix Kernel 0.2) wbudowany.

Wg niektórych bateria lepiej trzyma - ja nie stwierdziłem takowej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...