Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Samsung GALAXY-S i9000

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest klopot z SGSem. Naszla mnie mysl, aby wgrac 2.2 Odinem bo w Orange to sie nie doczekam aby udostepnili ale do rzeczy:

 

 

KIES w ogole nie chce importowac ani eksportowac kontaktow. Obojetnie jakbym nie podlaczyl telefonu to ch uj - KIES martwy i nie widzi ani jednego kontaktu. Jako, ze nie moge zrobic backupa kontaktow to cala operacja update'u do nowszego androida stanela. Mam synchronizacje na google ale wcielo mi login i haslo i nie da rady odzyskac. Eksport kontaktow na karte pamieci tez cos nie dziala bo mimo opcji Eksportuj wszystkie eksportuje tylko jeden kontakt. Czy jest jakis alternatywny soft synchronizujacy SGS procz KIES albo jakas appka backupujaca kontakty tak aby po wipe i update moglbym je na 100% przywrocic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest klopot z SGSem. Naszla mnie mysl, aby wgrac 2.2 Odinem bo w Orange to sie nie doczekam aby udostepnili ale do rzeczy:

 

 

KIES w ogole nie chce importowac ani eksportowac kontaktow. Obojetnie jakbym nie podlaczyl telefonu to ch uj - KIES martwy i nie widzi ani jednego kontaktu. Jako, ze nie moge zrobic backupa kontaktow to cala operacja update'u do nowszego androida stanela. Mam synchronizacje na google ale wcielo mi login i haslo i nie da rady odzyskac. Eksport kontaktow na karte pamieci tez cos nie dziala bo mimo opcji Eksportuj wszystkie eksportuje tylko jeden kontakt. Czy jest jakis alternatywny soft synchronizujacy SGS procz KIES albo jakas appka backupujaca kontakty tak aby po wipe i update moglbym je na 100% przywrocic ?

 

 

Do kopii kontaktów polecam synchronizację z kotem Google, pięknie działa na iP4 jak i SGS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest klopot z SGSem. Naszla mnie mysl, aby wgrac 2.2 Odinem bo w Orange to sie nie doczekam aby udostepnili ale do rzeczy:

 

 

KIES w ogole nie chce importowac ani eksportowac kontaktow. Obojetnie jakbym nie podlaczyl telefonu to ch uj - KIES martwy i nie widzi ani jednego kontaktu. Jako, ze nie moge zrobic backupa kontaktow to cala operacja update'u do nowszego androida stanela. Mam synchronizacje na google ale wcielo mi login i haslo i nie da rady odzyskac. Eksport kontaktow na karte pamieci tez cos nie dziala bo mimo opcji Eksportuj wszystkie eksportuje tylko jeden kontakt. Czy jest jakis alternatywny soft synchronizujacy SGS procz KIES albo jakas appka backupujaca kontakty tak aby po wipe i update moglbym je na 100% przywrocic ?

 

 

Do kopii kontaktów polecam synchronizację z kotem Google, pięknie działa na iP4 jak i SGS ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, czy ktoś mógłby podać link bądź zbiór linków, o ile posiada, do rożnych wersji interfejsu oraz innych przydatnych rzeczy np. tutoriali dla całkowitego noobka jeśli chodzi o system Android?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najprostszy sposób instalowania aplikacji nie z android marketu? myslalem, ze do tego służy KIES, tak jak to jest z narzędziami do telefonów np. SE, ale coś nie widzę nigdzie takiej opcji.

 

chcialbym sobie zainstalować np. Pro Evolution Soccer ale to jest więcej niż tylko plik apk i strona apkinstall.org nie daje rady

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Mam wybor miedzy N8 a SGS. Jednakze SGS przynajmniej jak dla mnie jest poprostu za duzy! Owszem kazdy ma swoj gust ale dla mnie optymalny rozmiar sluchawki to 3.5" 3.7". Posiadacze SGS zapewne nosicie go tylko na smyczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wybor miedzy N8 a SGS. Jednakze SGS przynajmniej jak dla mnie jest poprostu za duzy! Owszem kazdy ma swoj gust ale dla mnie optymalny rozmiar sluchawki to 3.5" 3.7". Posiadacze SGS zapewne nosicie go tylko na smyczy?

 

Wrecz przeciwnie: tylko w kieszeni w spodniach. Dokładnie to samo napisałem już w innym temacie: telefon ma sporą przekątną, ale jest bardzo cieńki więc w ogóle (przynajmniej w moim przypadku) się go nie odczuwa. Dla mnie 3,5" to zdecydowanie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze SGS zapewne nosicie go tylko na smyczy?

 

Nie wiem jak bardzo musiałbym być głupi, żeby nosić taki telefon na smyczy w tym kraju...

Piszesz, że optymalny rozmiar ekranu dla ciebie to 3.7". Weź do ręki HTC Desire i SGSa i zobaczysz że SGS wcale nie jest dużo większy. Nie ładowałbym się teraz w N8, zwłaszcza po komunikacie o współpracy Nokii z Microsoftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś dobry futerał/zbroje/obojętnie na plecy telefonu? Jest on tak cienki że gdy wciskam power by go odblokować czasami postanawia mi się wyślizgnąć z ręki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Nie wiem jak bardzo musiałbym być głupi, żeby nosić taki telefon na smyczy w tym kraju...

Piszesz, że optymalny rozmiar ekranu dla ciebie to 3.7". Weź do ręki HTC Desire i SGSa i zobaczysz że SGS wcale nie jest dużo większy. Nie ładowałbym się teraz w N8, zwłaszcza po komunikacie o współpracy Nokii z Microsoftem.

 

masz zapewne na mysli to ze Nokia przestanie wspierac S^3?

Mysle ze nie do konca tak sie stanie.

Poza tym ja nie jestem fanem miliarda aplikacji ktorych i tak nie uzywam.

Mnie wystarczy jakis odtwarzacz. Kilka gier. Jakis office. Moze cos do mierzenia przebytego dystansu itp. Wiecznie kazdy krzyczy o APpsy. A tak naprawde ile z nich efektywnie wykorzystuje?!

Mam jedynie nadzieje ze wypuszcza jeszcze kilka aktualizacji do tej sluchawki.

Pozatym z tego co czytalem to pierwszy telefon Nokiji i MS z WM7 ma wyjsc w 2012.

 

PS A z noszeniem telefonu na smyczy to sie zgodze. Chociaz zawsze mozna nosic go w welnianym itp kondomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś dobry futerał/zbroje/obojętnie na plecy telefonu? Jest on tak cienki że gdy wciskam power by go odblokować czasami postanawia mi się wyślizgnąć z ręki ;]

 

Taka sugestia, do odblokowania wciskaj home, poreczniejszy. Do blokowania z kolei polecam invisibile lock widget przez co power staje sie prawie ze zbyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki a mianowicie..

zeżarło mi dziś dane z karty pamięci (na szczęście mało ważne w zasadzie - jakieś fotki i takie tam). Zapisywałem plik pdf z internetu, opera zawiesiła mi telefon, zresetowałem, telefon nie chciał wstać. Wreszcie to zrobił i wyrzucił komunikat, że karta jest pusta i trzeba ją sformatować :(. PC jej nie widział dopóki tego nie zrobiłem, na szczęście bez wielkich strat, ale dało mi to do myślenia (nie miałem backupu kontaktów ;))

 

Testował ktoś nowe darky ? Zatrzymałem się na 8.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkość SGS jest dobra, no i ten wyświetlacz... ja go noszę w lewej kieszeni spodni i jest idealnie. nic nie przeszkadza jak siadam, prowadzę auto, itp. Ten 5" telefon od Della to już może być przegięcie. SGS jest OK.

 

Mam pytanie - czym Darky 9.2 się różni od standardowego 2.2 instalowanego na telefonach z plusa? jest szybszy? ma jakieś wbudowane appy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mam pytanie - czym Darky 9.2 się różni od standardowego 2.2 instalowanego na telefonach z plusa? jest szybszy? ma jakieś wbudowane appy ?

 

Jest dużo szybszy bo standardowe oprogramowanie Samsunga to jakieś wielkie nieporozumienie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Tak trochę OT - czy w kompie masz sprzętowy kontroler RAID czy fakeraiad z płyty, tj. jeśli tam jest fakeraid, bo widzę płytka ma złącza SAS?

 

[off_top]

Co do nazewnictwa to nie "fakeraiad" tylko programowy/software, i nie posiadam sprzętowego kontrolera i tak płyta ma dwa porty SAS do których mam podpięte dyski 2TB.

[/off_top]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Darky's 9.2... Ostatnio żaden ciekawy ROM sie nie pojawił, pozostaje czekać na CM7 i MIUI.

[...] czym Darky 9.2 się różni od standardowego 2.2 instalowanego na telefonach z plusa? jest szybszy? ma jakieś wbudowane appy ?

Nie lepiej wygenerować sobie samemu ROM w DocKitchen?

Galaxy S Generator @ DocKitchen

 

Darky mam wrażenie, że jest trochę ociężały (a właściwie to zastosowany w nim launcher z piernika).

CM7 przez może pół godziny zabawy zresetował mi się dwukrotnie, nie wspominając o niedziałającym aparacie.

MIUI nie sprawdzałem (nie podoba mi się ten ajfołnoidalizm), ale jak widziałem po komentarzach to zabójca baterii. No i nie można zakończyć rozmowy? - kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wygenerować sobie samemu ROM w DocKitchen?

Galaxy S Generator @ DocKitchen

 

Tak, znam ta opcje jaka jest rom kitchen. Problem polega na tym, ze jak wygenerowalem sobie taki rom jaki chcialem, to nie byl zoptymalizowany i baterie mi wciagal nosem. Dlatego juz wole przeczekac na romie Darky'sa. Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do konca tak. Moj telefon od samego poczatku mial jakies jazdy z bateria. Nawet teraz, na romie darky'sa podczas gdy u innych bateria starcza na 2-3 dni, ja musze ladowac codziennie. Np. jak kolo 8.00 odlacze telefon z ladowarki, to w okolicach 14.00 mam juz tylko 30% baterii. Nie wiem czy winny jest tu telefon czy bateria, ale coraz czesciej mysle zeby wrocic w codziennym uzytkowaniu do E75, bo o ile to tez nie jest telefon idealny, to bateria wytrzymuje wielokrotnie dluzej niz na SGS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze oddaj go na gwarancje...

Ja jak normalnie korzystam to bateria starcza mi na jakies 3 dni

Sprawa ma sie inaczej jak zaczne sie bawic w gierki, tylko na to trzeba miec czas...

 

Ja od 2 miechow zbieram sie by zmienic rom i jak zasiadam juz do kompa, to poprostu mi sie nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko. Zna z Was ktos programik, ktory wyzeruje wszystkie dane z tego telefonu? Znajomy sprzedaje swoja sztuke, ale jest to telefon firmowy. Musi miec 10000% gwarancji ze z tego telefonu nic sie juz nie da wygrzebac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły wipe nie wystarczy? Jak nie to zapełnić tel ponownie śmieciami i jeszcze raz wipe, powinno być ok.

 

A w temacie, zainstalowałem najnowszego Darky's Mod (wcześniej byłem na 8.0) i padaka, bateria mi nawet 20h nie trzyma! LOL (wcześniej przy niskiej eksploatacji to do 100h dobijala) Poza tym, jakieś wieśniackie bootloadery.. Wracam na 8.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Nie mozesz wziac jakiegos progsa do wypelniania HDD zerami? Tak zeby zapisac karte pamieci i pamiec wewnetrzna zerami? Pozniej jeszcze cos nagrac skasowac. Jezeli masz czas i ci zalezy. CHyba nikt nie odzyska zadnych zapiskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiekszosc programikow nie widzi urzadzenia jako dysk ;/

 

Kilak opcji: wlozyc karte do czytnika w kompie, laptopie, odpalic HD tune - porobic troche WRITE testow (ostrzezenie przed utrata danych). Metoda na "gloda" - zapelnij cala karte po brzegi filmami, mp3 na zmiane. Zrob pelne formatowanie w Win7, powtorz czynnosc - nikt nic nie odczyta z karty.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...