Skocz do zawartości
ryba

Gigabyte HD5670 na zimno

Rekomendowane odpowiedzi

No to cóż panowie, koniec wakacyjnej przerwy i trzeba na nowo zacząć kręcić poważnie. Na początek przyszedł czas na Gigabyte HD5670. Taki low-end, ale bardzo fajna okazja do prawdziwego o/c jako o/c, a nie marketingowe bełkoty o WRkach dla sadomasochistów :rolleyes: Jak zapewne niektórzy widzieli moje poczynania z HD5770 na zimno, to wiedzą, że te grafy mnie kochają ostatnio ;]

 

Dołączona grafika

 

Platforma testowa:

Intel Core i7 980X ES

Gigabyte X58 UD7

OCZ Blade PC17000 CL9 6GB

Enermax Revolution 1050W

ryba/SF3D Inflection Point pot + slim gpu

elen2, a co by innego ;]

 

Dołączona grafika

 

Karta pomimo niskiej klasy w aktualnej hierarchii radzi sobie całkiem nieźle. Potrzebny jest jedynie jeden mod do zmiany napięcia dla rdzenia, dla pamięci nie jest potrzebny. Ot, koniec tego wszystkiego, czas na wyniki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tak, tak, wiem że procek nisko, ale on tak tylko spontanicznie ;) chodziło bardziej o kartę i jej MHz. Pozatym procek nie za wiele daje przy takich kartach.

 

Ogólnie ta sztuka miała spory potencjał na +1600MHz na rdzeniu, lecz wymagałoby to dodania małego conieco do sekcji zasilania... a na to nie było czasu i chęci. 1500MHz cieczy również.

 

Już niedługo pojawi się nowy temacik z nowym sprzętem... ale to nie ostatnia wiadomość ;) Możliwe, że pojawi się również mały up z Tajwanu. Wyjeżdżam tam na 3 tygodnie, to prócz imprezowania trzeba pokręcić małe conieco :wink:

 

Dołączona grafika

 

Duże podziękowania dla firmy Gigabyte za dostarczenie sprzętu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie. Tu przynajmniej widać ile kto ma skilla, a nie jaki dostęp do procków B-) Z takich kart jest jeszcze jeden fajny model, którego za bardzo nikt porządnie nie wykręcił - HD4770. Mam w tej chwili jakiegoś Asusa, to po wgraniu biosu z napięciem 1.2v zamiast 1.0v karta robi niecałe 1050MHz @ core na Accelero S2 z wentylem. Tu też jest szansa na fajny wynik. Męczyć jej nie męczę, bo nie mam na czym, ale to też kandydat na 1300-1400MHz @ core na ln2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...