Skocz do zawartości
bolko

Jak się kreci P4 2,4Ghz HT na szynie 800Mhz ??

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam sprzet :-) a jako ze jestem zwolennikiem Intela (bez urazy AMD-kowcy) postanowiłem taki sobie zestawik złozyc:

 

Asus P4P800 Intel 865PE Deluxe

Procesor P4 2,4Ghz FSB 800Mhz z HT

2 dyski twarde Seagate 7200.7 z 2MB cache(bedzie RAID 0)

Pamieć Twin Mos 2x256MB PC 3700 (466Mhz)

Zasilacz Chieftec 360W - 180zł

grafa zostaje taka jaką mam czyli GF4Ti 128(wogóle nie gram to komp do pracy!!)

 

i teraz pytanie ile daje sie podciagnac P4 2,4 na szynie 800Mhz ?? Marzy mi sie 3Ghz przy szynie 1000:) pamieci wtedy bedą miały 500Mhz(TwinMosy 466 powiny to wytrzymac).

Czy jest na to sznasa i jak ktos zna linki do testow proców HT to bede wdzieczny.

Dodam ze mam zestaw wodny wiec nie powinno byc problemow z przegrzewaniem sie proca.

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzetu jaki podałeś to nie mam zastrzeżeń, no może poza pamięciami...osobiście brałbym GEIL PC3500 Ultra Platinium albo Kingston HyperX PC3500.

P4 na steppingu C1 kręci się super :!: 3Ghz bez zmiany napięcia wyciągniesz spokojnie. Najlepiej szukaj serii sl6wf z Malezji. One potrafią ponad 3,6 :twisted:

 

Co do 500mhz na pamiątkach to zapomnij :( Zadne z dostepnych na rynku pamieci tyle nie wyciagna....Pozostaje dzielnik 5:4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili "duzym piwem" pozostaja tylko pamieci... (bo zmienia chlodzenia NB jest zmiana kosmetyczna...). Co do plyty to OK! 250mhz FSB raczej bez problemu... proc tez do 3.4Ghz powinien dotoczyc na lajcie. Zostaja wlasnie te pamieci. TwinMOS 466mhz wcale nie sa takie dobre wiele osob na nie najezdza (patrz forum overclockers.com dzial memory). Mr. Ice swoj rekord ustanowil na 3.0Ghz HT 800 i HyperX 3500... Ja bym mimo wszytsko poszukal lepszych pamieci bo watpie zebys pogonil na przyzwoitych timmingach je na 500mhz... baa mysle ze 480mhz z srednimi timmingami z nich nie wycisniesz... Wiesz zawsze mozesz je ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i ustawic asynchro do proca... ale ja bym jednak mimo wsyztsko skusil sie na 2.8Ghz HT 800... 3000mhz z C1 to duzy niedosyt a wiecej bedzie cie blokowac chipset i memorki , z 2.8Ghz w domowych warunkach wyzylujesz mozna powiedziec do granic mozliwosci wzgeldem chlodzenia bo 250mhz FSB jest realne i 14x250mhz = 3500mhz tez jest mozliwe...

Co do barracud to B4 nie chcialy w RAID0 wspolpracowac z predkoscia wyzsza jak jest z 7?? (warto sprawdzic...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 2,4C bez problemu podkręca się nawet na zwykłym BOXowanym coolerku na FSB1000 bez zmiany napięcia. Testowany na EPOX 4PCA3+ na 875P + SAMSUNG DDR 256/400.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam P4 2,8 z Asusem P4C800. Kreci sie ponizej moich oczekiwan. Doszedlem do 3,5GHz a mialem nadzieje na 3,6-3,7. Memki Corsairy PC3500 w dualu chodza max na 223MHz. Dalej juz sypia sie. Wez to pod uwage. W singlu zawsze dzialaja na wiecej FSB niz w dualu.

Bede walczyl dalej. Zobacze jak wyjde na tym. Aha pamieci badam jak zawsze Memtestem. On mi juz po kilku chwilach pokaze czy pamiec wy3ma. Szybciej i pewniej sprawdzi niz testowanie godzinami 3DMarka i takimi tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sprzet tydzien temu taki jak napisalem działał idealnie na 3200Mhz na boxiku :) fajnie smigał. Do 3450 wchodzil do windy ale sie wieszał w testach przez 2 dni pracowałem na 3200Mhz i sie spaliła płyta :)))))))) Asusek padł buehehe. Czekam na nowego pewnie 1065Mhz na chipsecie mu zaszkodzilo. Aha 3200Mhz bez podnoszenia napiecia. Wogole nie podnosilem mu napiecia i wstawał na 3450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój qmpel wycisnął z 2,53 @ 2,9 na box'siku :).

Zrobił to 3 tyg temu i jeszcze nie mail zadnego zwisa :)

Ja mam 2000+ Palomino i mam średnio 2 zwisy na tydzien :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Też mam P4P800 Deluxe i pamięci GEIL DDR433 Ultra 2*512 MB, Jak podkręcam (recznie lub przez Ai Overclocking) to pamieci z 400MHz schodzą na 266MHz. Jak ustawić, żeby poszły na 433MHz??

 

Dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na asusie 3200 ale po dwóch tygodniach padła płyta i teraz się zastanawiam nad płytą Abita IC7-g

przeczytałem dwa ostatnie posty i nie wiem czy Abit to jest dobry pomysł, u mnie po trzech tygodniach padł IS7-G , (teraz leży w serwisie) chodził na nowym biosie, jest szybki ale i tak nie mogłem go odpalić na F1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Asus P4P800 Intel 865PE Deluxe 

Procesor P4 2,4Ghz FSB 800Mhz z HT

2 dyski twarde Seagate 7200.7 z 2MB cache(bedzie RAID 0)

Pamieć Twin Mos 2x256MB PC 3700 (466Mhz)

Zasilacz Chieftec 360W  -  180zł 

grafa zostaje taka jaką mam czyli GF4Ti 128(wogóle nie gram to komp do pracy!!) 

 

...

 

Dzieki i pozdrawiam

Do RAID'a raczej nie barracudy. Poszukaj testów, nie pamiętam gdzie czytałem, ale barracuda nie radzi sobie w raidzie jakoś ponadprzeciętnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba mi zostaje Gigabyte jeszcze nie miałem z nim problemów a miałem kilka płyt tej firmy ostatnia to SINX na SIS655 pracuje teraz na niej ale ma jedną wade maksymalne stabilne FSB to 184MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój qmpel wycisnął z 2,53 @ 2,9 na box'siku :).

Zrobił to 3 tyg temu i jeszcze nie mail zadnego zwisa :)

Ja mam 2000+ Palomino i mam średnio 2 zwisy na tydzien :(

Jakby to była wina procka.... 8O

Sprawdź temperatury. Poza tym najczęstsze zwisy to nie wina sprzętu tylko windy (dotyczy się to i intela i AMD) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem dwa ostatnie posty i nie wiem czy Abit to jest dobry pomysł, u mnie po trzech tygodniach padł IS7-G , (teraz leży w serwisie) chodził na nowym biosie, jest szybki ale i tak nie mogłem go odpalić na F1

F1 odpalisz tylko przy ramach chodzących synchro - ja odpaliłem i jest nieźle :D - szkoda że prockam mam na 533 a nie 800 bo byłoby jeszcze lepiej - poza tym F1 ustawia ostre timingi dla pamięci - u mnie ze standartowych 2.5-8-3-3 przestawił F1 na 2-5-2-2 - dlatego tylko niektóre pamieci wytrzymują :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RAID'a raczej nie barracudy. Poszukaj testów, nie pamiętam gdzie czytałem, ale barracuda nie radzi sobie w raidzie jakoś ponadprzeciętnie :?

Problem dotyczyl Barracudy ATA IV. W V i 7200.7 podobno juz nie ma go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem dwa ostatnie posty i nie wiem czy Abit to jest dobry pomysł, u mnie po trzech tygodniach padł IS7-G , (teraz leży w serwisie) chodził na nowym biosie, jest szybki ale i tak nie mogłem go odpalić na F1

F1 odpalisz tylko przy ramach chodzących synchro - ja odpaliłem i jest nieźle :D - szkoda że prockam mam na 533 a nie 800 bo byłoby jeszcze lepiej - poza tym F1 ustawia ostre timingi dla pamięci - u mnie ze standartowych 2.5-8-3-3 przestawił F1 na 2-5-2-2 - dlatego tylko niektóre pamieci wytrzymują :|

Nie koniecznie. Pierwsza plyta jaka dostalem do testo (IS7-G) nie chodzila nawet na Turbo. Byly odrazu restary. Na drugiej sztuce problemu nie ma. PAT nie zawsze dobrze dziala w i865PE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer ale PAT z założenia działał tylko w trybie synchronicznym - przy FSB800 i DDR400 - to że abit i inni umożliwiają włączenie go przy innych ustawieniach powoduje czasami różne problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem dwa ostatnie posty i nie wiem czy Abit to jest dobry pomysł, u mnie po trzech tygodniach padł IS7-G , (teraz leży w serwisie) chodził na nowym biosie, jest szybki ale i tak nie mogłem go odpalić na F1

F1 odpalisz tylko przy ramach chodzących synchro - ja odpaliłem i jest nieźle :D - szkoda że prockam mam na 533 a nie 800 bo byłoby jeszcze lepiej - poza tym F1 ustawia ostre timingi dla pamięci - u mnie ze standartowych 2.5-8-3-3 przestawił F1 na 2-5-2-2 - dlatego tylko niektóre pamieci wytrzymują :|

pamiątki mam dobre, jak płyta będzie w domciu to ją pomęcze, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. barracudy działają w raid 0 (stripping) - i całkiem nieźle :D

2. jak nasz zajawki na taki sprzęt to raczej CHIEFTEC 420 W :)

3. z pamięciami to nigdy NIC NIE WIADOMO

4. Proc i mobo SUPER - ale może nowy ABIT ?

 

pozdro.

 

Ps. miałem kiedyś P4 2.4 Ghz fsb 533 (stepping C1) @3.1 Ghz (box cooler) 1.8 V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]...osobiście brałbym GEIL PC3500 Ultra Platinium[...]

Wziąłem sobie Geile PC 3200 Ultra Platinum

 

[...]P4 na steppingu C1 kręci się super :!:  3Ghz bez zmiany napięcia wyciągniesz spokojnie. [...]

Oj idzie spokojnie :D .

 

[...]Najlepiej szukaj serii sl6wf z Malezji. One potrafią ponad 3,6 :twisted: [...]

Qrde proc który do mnie dzis dotarł jest własnie tej serii!!! To stepping D1! Oj może być ciekawie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Też mam P4P800 Deluxe i pamięci GEIL DDR433 Ultra 2*512 MB, Jak podkręcam (recznie lub przez Ai Overclocking) to pamieci z 400MHz schodzą na 266MHz. Jak ustawić, żeby poszły na 433MHz??

 

Dlaczego tak się dzieje?

Po pamięci nie wytrzymują takiego samego taktowania jakie idzie na FSB. Przecież DDR 433 to jest fizycznie ok 216 Mhz. czyli daje to magisralę QPB max 864 Mhz. Jeżeli chesz synchronicznie taktować i pamięci i procka. No jescze jest pytanie ile pamięci wytrzymają więcej poza specyfikację :wink:

 

Póki co dostępnych nie ma pamiątek DDR 500, 560 czy 600. Dlatego nie ma w zasadzie pamiątek które są w stanie współparcować z podkręconą magistralą QPB

Dlatego wszystkie płyty na chipsetach INTELA i865PE i875P oferują dzielniki magistrali pamięci. 1:1 , 3:2, 5:4 i płyta zmienia Ci dzielnik

 

żeby na przykład osiągnąć 280MHz -> QPB 280x4 =1120 i mieć dzielnik 1:1 potrzebujesz pamięci DDR560!!!, dla 5:4 DDR448, a dla 3:2 DDR373

 

Wiec aby osiągnąc duże QPB nie trzeba jakichś super hiper pamięci zresztą na DDR 600 trochę poczekamy :wink: ale kosztem zastosowania dzielnika starczą słabsze pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...