Skocz do zawartości
Bistol

Grafika do 600zł / PROCESOR DO 400zł !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar kupić jakąś karte graficzną do ok.600zł lecz pada podstawowe pytanie jaką.?? Zastanawiałem się nad Radeon HD 5770 bo to podobno jedna z lepszych kart w tym przedziale cenowym, lecz mam uprzedzenie do kart ATI i dużo osób mi go odradza. Dlatego wolałbym jednak coś z rodziny GeForce chyba że ma ktoś jakieś przkonujące argumenty co do Radków. Myśle nad GTX 260. Aktualny sprzęt taki jak widać.;) Pozdrawiam!!

Edytowane przez Bistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wykluczasz używek, to jasne, że GTX 260, choć najlepszym rozwiązaniem byłoby uzbieranie jeszcze 100 zł i kupno GTXa 460 768MB.

 

Jeśli jednak nie musi być nówka i do 600 zł, to nie masz wyjścia - HD5770. Miałem 3 karty ATi z rzędu, teraz mam GTXa 470 i powiem Ci tyle, że nie ma zauważalnych różnic w użytkowaniu, drobiazgi typu nie działa wymuszanie AA w sterach w grze XXY wkurzają tylko bardziej zaawansowanych/czepialskich osobników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Jeśli chodzi o grafike to zdecydowałem się na GTX 460 a jeszcze jaki procek do max 400zł pod płytke ASUSA P5QL-E (aktualny to PDC E5200@3,5 GHZ). Pozdrawiwam!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, po mocnym OC mógłby nie dać rady...

 

BTW nie wiem, czy jest sens zmieniać procesor... Kojarzę problem z tą płytą, że robiła tylko 420-430MHz na FSB... Zostań na tym, co masz, tylko mocniej podkręć (kup jakieś chłodzenie, jeśli jedziesz na boxie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem właśnie na quada z 2-rdzeniowca, nawet na taktowaniu 3ghz jest o niebo lepiej niż było na starym 3,6ghz, dużo gier wspiera już wielordzeniowość, więc warto się zaopatrzyć w 4 jaja.

Chłodzenie sporo kosztuje a więcej jak dodatkowe 200mhz pewnie nie wyciągniesz. Mój quad na 3ghz działa na obniżonym napięciu, zjada podobną ilość co stary procek wykręcony do granic możliwości, więc przemyśl to do końca. :]

Rewizja G0 jest bardzo często spotykana, zobacz na allegro, trafić starą - B3 to sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałem spytać jaki zasilacz polecacie do tego zestawu bo obawiam się, że na większe OC aktualny nie wystarczy...

 

Przy jakim napięciu masz te 3,8ghz ? Nawet jak dobijesz do 4ghz to ile zwiększy się pobór mocy, max 10W ?

Ja bym sugerował najpierw sprawdzić dalsze o/c procka i przetestować stabilność w programie linx, może się okazać, że nawet nie dobijesz do tych 4ghz i po co w ogóle wymiana zasilacza, skoro na tym powinno wszystko śmigać.

 

A co do taniego i mocnego zasilacza to ten fortron - FORTRON 700W / 4 linie 12V-18A / 2x PCI-E / FV.GW (1199725554) - Aukcje internetowe Allegro

 

4x18A uciągnie nawet wykręconego quada i gtx460 w sli. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej rozdzielczości używasz ? Zdajesz sobie sprawę, że nawet na "stock" ta grafika będzie ograniczona przez taki procesor ? :] On by się dobrze czuł w towarzystwie co najmniej i5 albo dowolnego quada, więc dalej się dziwie, że dobrałeś taką wydajną kartę do dosyć słabej, jak na te czasy platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. W czesci gier byloby znacznie lepiej majac 4 rdzenie a nie 2 ale to nie znaczy ze ta grafika tam sie bedzie nudzic.. Na pewno wypadnie lepiej niz jakas z nizszej polki i o to chyba chodzi. W 97% gier dwa rdzenie sa ok a tutaj mamy je wysoko wykrecone. Wprawdzie to PDC ale daje rade ;) Zmiana na x4 bylaby raczej podyktowana pragnieniem ogolnego wzrostu wydajnosci wszedzie a nie spowalnianiem karty w grach. Karta robi swoje i robi to dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1080 ;)

 

Właśnie co do OC grafy to mam pewien problem, ponieważ w rivie tuner nie widać opcji do kręcenia :( jeszcze nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło ;/

post-178886-075804500 1283156872_thumb.jpg

Edytowane przez Bistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już przeinstalowałem wcześniej i nic...

 

Użyj MSI Afterburner.

 

fajny programik ;) thx

 

@800/1600/1950 narazie mi styka ;) zobaczymy czy będzie wszystko ok ;)

Edytowane przez Bistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, po mocnym OC mógłby nie dać rady...

 

BTW nie wiem, czy jest sens zmieniać procesor... Kojarzę problem z tą płytą, że robiła tylko 420-430MHz na FSB... Zostań na tym, co masz, tylko mocniej podkręć (kup jakieś chłodzenie, jeśli jedziesz na boxie).

 

W temacie GTX 460 chłopak na E5200 miał bardzo słabe wyniki. Proc zdecydowanie hamował kartę.

Ja miałem to samo póki nie zamontowałem dodatkowego fanderów i nie odblokowałem dodatkowych rdzeni phenoma. Miałem 15400 3dm06 a teraz mam 18540 3dm06. Różnica tak wyraźna, że aż zauważalna w grach. Tak więc procesor ewidentnie do wymiany. Q6600 słabo trochę cieńszy niż phenom, w smarkach kolega na tej samej nie kręconej karcie osiągnął 1000 marków mniej z q6600, ale od biedy może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli on gra w 1920 to tym bardziej nie ma potrzeby by wymieniac procek , im wieksza rozdzielczosc tym mniej on hamuje grafe.

Zreszta od kiedy glupi 3dmark jest wyznacznikiem wydajnosci w grach ? Bo z tego co mi sie wydaje to nigdy nie bym , bo bierze on pod uwage testy procka.

Jest tylko kilka gierek ktore korzystaja z 4 rdzeni i nie oplaca sie go wymieniac dla tych kilku gier. Jedyna sensowna opcja to jest kupienie q9550 lub q9450 by zyskac sporo na wydajnosci albo lepiej juz cala przesiadka na inna platforme am3 lub lga 1156. Gdzie nawet gdy sa wykorzystywane tylko 2 rdzenie to takze ma przyrost wydajnosci , czyli w wiekszosci przypadkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...