Skocz do zawartości
silver_pl

DFI LanParty UT X48- T2R i kod 88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wczoraj grałem spokojnie aż nagle zwis kompa, no to machnąłem restart i komp już niewstał a na wyswietlaczu kod 88. Próbowałem odpalać kompa w róznych konfiguracjach RAMu i nic. Robiłem miliony CLRCmos, wyciagałem na całą noc baterie i nic. Gdy chce odpalić kompa to na wyświetlaczu pojawia się kod 88 i dalej nic się nie dzieje :/ Czy to definitywnie koniec płyty? Czytałem, przypadek na zagranicznym forum, gdzie przy kodzie 88 był spalony NB :/

Czy jeszcze mogę coś zrobić?

 

PS. gwara wyszła 10 dni temu xD

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury miałeś na NB/PWM? Jakie napięcie na NB? Odłącz PC od prądu, i spróbuj safe boota a później wyczyść CMOS. Jeśli to nie pomoże to musisz rozłożyć PC (wyjąć cepa, ram, itd) i spróbować ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury miałeś na NB/PWM? Jakie napięcie na NB? Odłącz PC od prądu, i spróbuj safe boota a później wyczyść CMOS. Jeśli to nie pomoże to musisz rozłożyć PC (wyjąć cepa, ram, itd) i spróbować ponownie.

 

safe boota już tez próbowałem. Zostaje jedynie całkowite rozłożenie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrałem caly komputer na CPU i jedna GPU załozyłem org chłodzenia i normalnie komp na safe boocie wystartował. Odrazu sflashowałem BIOSa i odpaliłem kompa już normalnie. Odziwo wszystko działa xD. Naprawdę niewiem co to było. Zostawie tak MOBO na wierzchu z tydzień i potestuje wszystko przed włożeniem do budy znowu.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...