Skocz do zawartości
baxx

Podłączenie 3 monitorów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie napiszę, że szukałem po forum i google'ach, ale nie znalazłem odpowiedzi.

 

Można podłączyć 3 (te same) monitory pod jedną kartę graficzną?

Obraz na każdym monitorze ma być inny, obrazując to: 3 monitorki obok siebie. Przejeżdżając myszką w prawo, zaczynając od pierwszego monitorka od lewej wchodząc na drugi, kursor powinien przejść płynnie tak, jakby to była jedna matryca 5760x1200 (1920x1200 każdy monitor).

 

Karta graficzna:

Gainward GTS250, wyjścia: DVI,D-SUB,HDMI

 

Monitory:

Gateway, wejścia: DVI,D-Sub, HDMI (te same co wyjścia na karcie)

 

Jak podłączę każdy monitor pod inne wyjście na karcie, to będzie ok?

 

Btw. System operacyjny: win XP Pro.

 

 

Z góry dziękuję za udzielone informację i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna ilość monitorów bez żadnych dodatkowych technologii (typu vision surround czy eyefinity) na jednej karcie graficznej (nie wykorzystując CF czy SLI) to tylko dwie sztuki. W internecie nie natknąłem się na zdjęcia z podłączonymi trzema monitorami.

 

Triple Monitor on GTS 250? - Overclock.net - Overclocking.net - nie bardzo się da, jak wynika z tych postów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie zadziała - może być dowolna inna karta, nawet na PCI. Choć z góry zaznaczam, że tego nie praktykowałem i nie wiem, czy zadziała.

Możesz kupić dowolnego Radeona z serii 5xxx - eyefinity mają w standardzie (obsługę 3 monitorów - każda; 6 monitorów - dedykowane).

Edytowane przez zzizzy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Sapphire 5770 fleX ma obsługę 3 monitorów natywnie po DVI, a jak masz 4 monitor z DP to możesz i 4 podłączyć. Recenzja tej karty dzisiaj lub jutro na nvision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie zadziała - może być dowolna inna karta, nawet na PCI. Choć z góry zaznaczam, że tego nie praktykowałem i nie wiem, czy zadziała.

Możesz kupić dowolnego Radeona z serii 5xxx - eyefinity mają w standardzie (obsługę 3 monitorów - każda; 6 monitorów - dedykowane).

 

np. tu: GIGABYTE HD5670 1024MB DDR5 LARGE FAN OVERCLOCK ED (1193704437) - Aukcje internetowe Allegro

 

Radeonik z serii 5xxx, a obsługuje 2. Rozumiem, że poszukać jakiejkolwiek karty z eyefinity.

 

Żadna przejściówka nie załatwi sprawy?

 

SLI nie zadziała - może być dowolna inna karta, nawet na PCI.(...)

Masz na myśli drugą kartę? 2 monitory pod mojego GTS'a, a 3 pod jakąkolwiek inną, dobrze rozumiem?

 

 

Sapphire 5770 fleX ma obsługę 3 monitorów natywnie po DVI, a jak masz 4 monitor z DP to możesz i 4 podłączyć. Recenzja tej karty dzisiaj lub jutro na nvision.

 

Tak, tylko fajnie by było (jeżeli jest oczywiście taka możliwość) nie dokładać dodatkowych pieniędzy. Moją pewnie sprzedam za jakieś grosze, a sapphire 5770 flex ponad 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na drugi z rzędu post, mianowicie:

jest jakaś karta obsługująca 3 monitory za jakieś ~500zł? Czy trzeba się liczyć z kosztem > 800zł?

Edytowane przez baxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A SLI załatwi sprawę? Chociaż nie uśmiecha mi się kupowanie kolejnej karty...

 

 

Jeśli podłączysz 2 karty z 2 złączami , to będziesz mógł obsługiwać 4 monitory, jeśli podłączysz 2 karty w SLI - to będziesz mógł obsługiwać 2 monitory. Alternatywą może być zewnętrzna karta graficzna pod USB: HIS Multi-View II Adapter | Reviews ; nie wiem jak wygląda obsługa w grach, ale instalacja była dziecinnie łatwa i w windowsie/officie się sprawdzało (2 kable szły z karty graficznej i trzeci z tej przełączki...).

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

A ta przejściówka kosztuje 300zl, więc niezbyt celna rada zzizzy.

 

Przejsciowka musi byc AKTYWNA - z dodatkowym zasilaniem usb. Znajdz mi taka w rozsadnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączysz 2 karty z 2 złączami , to będziesz mógł obsługiwać 4 monitory, jeśli podłączysz 2 karty w SLI - to będziesz mógł obsługiwać 2 monitory. Alternatywą może być zewnętrzna karta graficzna pod USB: HIS Multi-View II Adapter | Reviews ; nie wiem jak wygląda obsługa w grach, ale instalacja była dziecinnie łatwa i w windowsie/officie się sprawdzało (2 kable szły z karty graficznej i trzeci z tej przełączki...).

 

Mam jeszcze radeona X800, który obsługuje 2 monitory.

Jeśli ją wrzucę do kompa to powinno być ok?

 

Jak wygląda sprawa z ustawieniem tych monitorów? Jest jakiś specjalny programik, który to ogarnie?, bo nie wydaję mi się, że samo podłączenie załatwi sprawę.

 

EDIT:

 

Na grach mi nie zależy, ponieważ nie gram :]

Edytowane przez baxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z ustawieniem tych monitorów? Jest jakiś specjalny programik, który to ogarnie?, bo nie wydaję mi się, że samo podłączenie załatwi sprawę.

 

Prawym myszy na pulpicie -> Rozdzielczość ekranu. Tam masz ustawienia co ma być na monitorze oraz możesz zmieniać pozycję monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym myszy na pulpicie -> Rozdzielczość ekranu. Tam masz ustawienia co ma być na monitorze oraz możesz zmieniać pozycję monitorów.

 

Wieczorem spróbuje wkręcić x800 i podłączyć jakieś dodatkowe monitorki, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie karta na 3 monitory (widywałem już od 450-500 zł) to adapter usb/vga lub usb/dvi lub usb/hdmi , pasuje do każdego wyświetlacza( monitor , tv, projektor) 1920/1200 i mniejszych , koszt na allegro poniżej 300 zł tylko uważaj na stare modele obsługujące małe rozdzielczości i sprzęt bez najnowszych sterowników Mac , czy Windows 7/64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie karta na 3 monitory (widywałem już od 450-500 zł) to adapter usb/vga lub usb/dvi lub usb/hdmi , pasuje do każdego wyświetlacza( monitor , tv, projektor) 1920/1200 i mniejszych , koszt na allegro poniżej 300 zł tylko uważaj na stare modele obsługujące małe rozdzielczości i sprzęt bez najnowszych sterowników Mac , czy Windows 7/64 bit.

 

Dzięki, ale decyzja już podjęta - zakup radka 5770 flex ;) Czekam tylko, aż pojawi się w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie pisałeś o 3 monitorach a nie o 4 wiec są inne modele 5770 i nie trzeba czekać.

Tylko dalej się zastanawiam jak to będzie w praktyce jak z potrzebami co do rozdzielczości i patrzeniem w przyszłość.

Flex posiada:

1 x Wyjście Dual-Link DVI

1 x Wyjście HDMI

1 x DisplayPort

1 x Single-Link DVI-D

 

W twoich monitorach jest DVI i HDMI. Zatem jeśli się nie mylę wyciągniesz z tego max rozdzielczość (aby wszędzie było po równo) 3 x hdmi.

 

Z dual-linka i z Display Portu pociągnął byś nawet 2560 x 1600 ale to na dwóch monitorach tylko i to znów pod warunkiem że je masz.

Karta ta jeszcze nie pozostawia furtki dla 3 monitorów 2560 x 1600 ale rozumiem , że takowych w planie nie masz.

Rozwijam tak ten wątek bo dotyczy 3 monitorów i konkretnych kart więc może komuś się to przyda.

 

Alternatywą dla tego rozwiązania jest karta z tej samej rodzinki SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 PCIE lub inny radeon gdzie w przypadku tej masz :

2 x Wyjście Dual-Link DVI 2560 x 1600

1 x Wyjście HDMI

1 x DisplayPort 2560 x 1600 (jak monitor jest bez DP to konieczna aktywna przejściówka)

 

tylko tu masz dwa razy dual linka i display port. to co masz teraz podłączysz i tak bez niczego. a jak się zdecydujesz na 3 x 30" to będzie jak w sam raz :)

Obecnie takie rozdzielczości to bardziej dla analityków ale cóż kiedyś 17 i 19 cali było kozakiem , różne są potrzeby , a wybór karty jest raz na jakiś czas . pomijam oszczędności kasy bo nowa nie będzie tańsza.

 

Może są inne powody tego wyboru , ja poddałem jakiś pomysł.

Edytowane przez rejestrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Każda 57xx , 58xx "uciągnie" 3 monitory, tylko do jednego z nich potrzebujesz aktywnej przejściówki DisplayPort -> DVI za 300zł.

Chyba, że masz monitory z DisplayPortem.

 

Za to są karty, na których 3 monitory działają bez przejściówek - wspomniany tutaj 5770 FLEX, tylko jeszcze nie ma go w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda 57xx , 58xx "uciągnie" 3 monitory, tylko do jednego z nich potrzebujesz aktywnej przejściówki DisplayPort -> DVI za 300zł.

 

A nie można przez HDMI trzeciego podpiąć?

 

EDIT: nie można, musi iść przez DP: http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-5000/hd-5770/Pages/ati-radeon-hd-5770-specifications.aspx

 

Dlaczego nie może to być pasywna przejściówka?

Edytowane przez Uhorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Nie, ponieważ hdmi jest wewnętrznie połączone z jednym z DVI. W związku z czym masz de facto tylko 3 działające w jednym momencie wyjścia na karcie mimo 4 wyjść na śledziu.

 

Możliwe są tylko dwie konfiguracje:

DVI, DVI, DP

DVI, HDMI, DP

 

I w każdej z tych konfiguracji potrzebujesz tej aktywnej przejściówki - chyba, że masz monitor z Displayportem.

 

I właśnie dlatego Sapphire wypuszcza 5770 w wersji fleX - na tej karcie można podpiąć 2x DVI + HDMI. I to jedyna jak narazie taka karta, która nie potrzebuje przejściówki tyle, że sample do testów już dawno są na rynku, bo sam testowałem, a w sklepach nie widać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda aktywna

 

SAPPHIRE Solves Eyefinity Issue with Active DisplayPort Adapter :: TweakTown USA Edition

 

z drugiej strony jak nie chesz używać największych rozdzielczości jakie dają te karty 2560x1600 to widzałem filmik na youtube gdzie koleś to obchodzi łącząc przez zwykła VGA do rozdzielczości 1920x1200.

 

trzeba by to sprawdzić ja najwcześniej to mogę zrobić za za tydzień do dwóch.

Edytowane przez rejestrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

OK, znalazłem tę informację też, chociaż później niż pojawił się Twój post :)

Napisz mi proszę dlaczego to musi być aktywna przejściówka?

 

Musi być aktywna, ponieważ karta generuje 2 sygnały zegarowe. Jeden dla jednego DVI, drugi dla DVI/HDMI. Trzeci port, czyli DP pracuje sobie niezależnie. Jeśli chcesz podłączyć coś do DP to musisz łączyć bezpośrednio z wejściem DP monitora, ALBO używać aktywnej przejściówki, która jest zasilana zewnętrznie i sama generuje sobie trzeci sygnał zegarowy dla wyjścia DVI (jeśli to przejściówka DP -> DVI). Niestety inaczej to nie działa. Racją jest natomiast, że ewentualnie możesz się obejść przejściówką DP -> VGA za ~100 zł tylko teraz problem jest taki, że nie wszystkie z tych przejściówek działają - już nie mówiąc o jakości obrazu.

I nie żartuję. Mam w pracy 2 Eizo SX226W postawione obok siebie i gdy jednego podłącze po DVI, a drugiego po VGA różnica JEST WIDOCZNA GOŁYM OKIEM nawet na pulpicie, a co dopiero w programach graficznych typu PS CS5. Dlatego to już zależy od użytkownika. Chyba, że sobie wszystkie podłączyć po przejściówkach do VGA i będziesz miał obraz równy na wszystkich to wtedy może nie zauważysz róznic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...