Skocz do zawartości
Kesberg

Duzy problem z Routerem D-link Dir-300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dość duży problem z w/w routerem. Urządzenie rozdziela, a właściwie rozdzielało internet z UPC. Wszystko było ok, przez 2 lata router chodził bez zarzutu, aż nagle, wczoraj po prostu przestał działać.

 

Objawia to się tym, że w urządzeniu świeci się lampka power i gdy kabel siedzi w gnieździe WAN, podświetlona jest również kontrolka WAN. Tak samo, gdy podłączę kabel pod LAN kontrolka się zaświeca.

 

Niestety router nie podaje internetu przez wifi ani po kablu. Dioda WLAN w ogóle się nie zapala, tak samo jak kontrolka stanu urządzenia. Kiedy wpinam kabel (router LAN -> PC) nie mogę się dostać na stronę konfiguracyjną urządzenia (wpisuję na pewno dobry adres).

Router ponadto nie chce się zresetować do ustawień fabrycznych. Po 10 sekundowym trzymaniu przycisku reset nic się nie dzieje.

 

Zamieszczam zdjęcie z manuala z diodami żebyście mniej więcej wiedzeli - co do czego i gdzie.

Dołączona grafika

 

Opisałem objawy najlepiej jak mogłem. Czy router skończył swój żywot?

 

Edit. Jeszcze napiszę, że gdy router jest podłączany do prądu, po dłuższej przerwie, dioda power powoli nabiera koloru (tak jakby się rozgrzewał) i gdzieś 5 min później jest dopiero gotowy.

Edytowane przez Kesberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wpinam kabel (router LAN -> PC) nie mogę się dostać na stronę konfiguracyjną urządzenia (wpisuję na pewno dobry adres).

Adresowanie masz na sztywno ustawione czy po DHCP ? Jak pingujesz bramę (router) to masz odpowiedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...