Skocz do zawartości
GrzesB

Komputer do biura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w wyborze podzespołów do jednostki biurowej. Zestawy w comiesięcznym poradniku na forum zorientowane są na gry i multimedia. Powiedzmy, że wezmę zasilacz, dysk, nagrywarkę i pamięć z polecanych tańszych zestawów.

Jaka płyta główna, procesor? Komputer ma być przede wszystkim stabilny, i w miarę możliwości bezawaryjny. Platforma Intel czy AMD? Karta graficzna zintegrowana.

Jeśli chodzi o moc, to nie ma znaczących wymagań, sprawnie mają działać takie aplikacje jak Office, przeglądarki www, klient poczty, skype. Bez cadów i programów graficznych.

Cena z jednostkę do ok 1500 zł.

Do tego chciałbym system Windows 7 prof 64bit.

Zakładając, że wymienione wcześniej programy zwykle uruchomione są równocześnie, przy czym otwartych jest kilka witryn www i kilkanaście dokumentów worda i excela to czy warto dać 4GB ram, czy też spokojnie wystarczy 2GB? Przy XP nie miałbym wątpliwości ale nie wiem jaka jest w praktyce zasobożerność Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon II X2 245 BOX (AM3) (65W,45NM)

212,99zł

 

Płyta główna Asrock M3A785GM-LE/128M Socket AM3

211,96zł

 

Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB

304,89zł

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

147,99zł

 

Nagrywarka DVD Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk

68,29zł

 

Zasilacz do obudowy Seasonic SS-400ET 400W OEM

113,23zł

 

Obudowa ATX Midi iBOX Force 2107 bez zas. Prescot

59,98zł

 

Windows 7 Home Premium PL 1pk DVD 64-bit OEM

377,02zł

 

Podsuma: 1496,35zł @ ram.net.pl

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej i zaproponuje nettopa, np. Acer Aspire Revo 3610 (Atom 330, ION, 2GB RAM, 160GB HDD, 6xUSB, eSATA, VGA, HDMI, SPDIF, czytnik kart, Wifi, Gbit LAN, w komplecie klawiatura, mysz i Win7 Home Premium). Wydajnosc wystarczajaca, a jest maly, zgrabny i niedrogi (ostatnio byly na Allegro po 900zl). Jedyny minus to brak napedu optycznego, ale to mozna zalatwic napedem na USB za 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 link nie działa, pewnie dlatego, że nie mam konta w ram.net

 

Ten Acer Revo prezentuje się bardzo ładnie, szkoda tylko że zawiera Windows Home.

 

A co takiego jest Ci potrzebne w Professional, ze Home sie nie nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nawet dobrze się nie przyglądałem różnicom pomiędzy Windows 7 prof a home. Dlaczego więc upieram się na prof? Ponieważ lata doświadczenia z Windows XP jednoznacznie nauczyły mnie, że microsoft odpowiednio dobiera nazewnictwo i przeznaczenie systemów więc wersje home do biura czy firmy się nie nadają. Dla przykładu, w moim przypadku brakowało w xp home takich funkcji jak udostępniania zasobów poszczególnym użytkownikom w sieci, brak obłsługi efs, brak gpedita itd.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...