Skocz do zawartości
jamniol

a-data 2000 uszkodzona kość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

config:

 

biostar 790gx

x4 955

 

ati 5790

 

Najpierw miałem ocz 2x2 padły po 2 miesiącach. dostałem w ramach gwarancji A-daty.

Problem polega na tym, iż mam uszkodzoną jedną kość pamięci ram.

Na jednej kości system chodzi bardzo dobrze, po włożeniu drugiej, lub tylko drugiej system się wysypuje (bluescreen)

 

Jednak żeby nie było tak łatwo, np. memtest i sam system łapią te błędy co jakiś czas. Np kilka godzin może byc dobrze, po czym znowu się wszystko wywala.

Byłem już trzy razy w sklepie gdzie kupowałem, testowaliśmy je memtestem i akurat było dobrze. We wszystkich bankach już sprawdzałem.

Problem polega na tym, jak udowodnić sprzedawcy że mam problem. Byłem u niego z własnym kompem, testowaliśmy i było ok. Gdyby ta kość wogołe nie wstawała, to by nie było problemu, a tak.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 5770.

Tylko obawiam się, że jak zostawię nawet na kilka dni, to oni i tak raz przetestują, być może będzie dobrze i kompa zostawia po prostu kilka dni tak żeby sobie postał.

 

Ps. Czy jest możliwe aby błędy pamięci były spowodowane np przez klawiaturę, myszkę itp ( to są sugestie ze sklepu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią koledzy, popróbuj różnymi programami (3d mark vantage cpu test jak zawsze niezawodny, linx podobnie). A jak kość jeszcze chce działać, to zapodaj 2v i jakiś ostry benchmark i czekaj aż padnie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: ale hardcore. No sam nie wiem, ile by to musiało być dla pewności?

 

A gdzie kończy Ci się zakres na płycie? Co gniazd klawiatury etc. to problem może polegać na jakimś przebiciu z obudową albo uszkodzeniem gniazda/ urządzenia.

 

Chociaż wątpliwe ze względu na jazdy na samej kostce. Z drugiej strony OCZ same z siebie padły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...