Skocz do zawartości
jonek29

Mój pierwszy kontener

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie składam z kolegą swój pierwszy kontener do LN2/DI. Na razie jesteśmy na etapie spawania rury z solidem. Będę dodawał co jakiś czas zdjęcia jak idzie postęp.

 

 

Rurki przed szlifem...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

... i po...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez jonek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlifowanie jej trwa z 10-15 min, a można zobaczyć efekt. Wiem że nie musi być dobry lut, ale jak już się robi to porządnie.

Wiecie może gdzie w Toruniu lub w okolicach można dostać LN lub DI ?? Ew. gdzie w Poznaniu można dostać.

 

Jak skończymy kontener, to zabieramy się za budowę SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez luty nie musza byc mocne, musza jedynie wytrzymac zmiane temperatury i byc szczelne. Nie beda poddawane dzialaniu sily rzedu 10000 niutonów ;)

 

No offence, ale lutowałeś kiedyś coś na twardo? Nie ma czegoś takiego, ze lutowanie może być albo mocne albo słabe - to zależy od tego jakie jest łączenie (jest naprawdę mnóstwo sposobów) - może być na zakładkę itd. oraz jakiego lutu używasz - to wpływa na moc połączenia. Z lutowaniem masz tak, że albo jest zalutowane i jest szczelne albo nie. Najważniejsza jest czystość - czyste elementy w miejscu łączenia jak ryba mówi oraz odpowiedni topnik. No i odpowiednia temperatura, za wysoka też nie może być. A lut wtedy sam popłynie do szczeliny. Jak jest syf, to się nie zalutuje do końca i cieknie. Dlatego jak za pierwszym, góra drugim razem się nie uda, to w zasadzie lepiej rozebrać, wytoczyć i od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie ja będę lutował tylko znajomy który na co dzień serwisuje lodówki, w których lutuje dużo rurek, mogę załatwić solidy na dowolne rozmiary, jeśli ktoś chce, to pisać, ale na razie tylko w mosiądzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...