Skocz do zawartości
wreq

BioShock: Infinite

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Irrational Games zaprezentowało światu swoją nową grę, która, ku zaskoczeniu wielu, jest spin-offem cyklu BioShock. Znamy pierwsze szczegóły, platformy docelowe, datę premiery. Pokazano także trailer oraz screeny.

 

Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich części serii BioShock jest lokacja, w której rozgrywa się akcja gry, jak również same realia. Otóż w BioShock: Infinite zostajemy przeniesieni do początku XX wieku na teren fikcyjnego, podniebnego miasta o nazwie Columbia. Głównym bohaterem będzie Booker DeWitt – były detektyw, który po tym, jak wyrzucili go z pracy, zajmuje się przyjmowaniem różnych prac zleconych, dlatego też udaje się do wspomnianej metropolii w celu wykonania powierzonego mu zadania. Towarzyszyć mu będzie Elizabeth, której unikatowe umiejętności okażą się niezbędne w wielu sytuacjach.

 

Columbia rządzi się swoimi prawami, jednak w istocie znajdziemy w niej wiele podobieństw do podwodnego Rapture. Nadzoruje ją pewna, bliżej nieokreślona organizacja, która porywa mieszkańców i więzi ich. Na naszej drodze stanie cała masa wrogo nastawionych postaci (w tym wrogów powstałych w oparciu o Big Daddych znanych z BioShocka 1 i 2), które będziemy zmuszeni eliminować. Naszym zadaniem jest ich zwalczyć, czego dokonujemy przy pomocy takich narzędzi eksterminacji, jak strzelby oraz karabiny snajperskie. Nie mogło również zabraknąć mocy znanych z poprzedniczek – np. telekinezy, jak również nowych – m.in. dodano możliwość obezwładniania przeciwników za pomocą uprzednio wezwanych kruków.

 

gram.pl

 

 

Zapowiada się interesująca...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po screenach można stwierdzić, że to znowu UE. Ciekawe czy teraz dadzą pełną "3", czy nadal 2,5

 

UE 3.0 mówili o tym podczas prezentacji gry w New York.

 

BioShock: Infinite jest napędzany za pomocą silnika Unreal Engine trzeciej generacji. Skok jakościowy w stosunku do poprzednich części cyklu jest zatem widoczny (wcześniejsze gry pracowały w oparciu o wersję 2.5), ale trudno mówić tu o jakiejkolwiek rewolucji.

Więcej info tutaj.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo miałem z jedynką, a teraz z dwójką ;-) Jedynkę dokończyłem po prawie roku przerwy, a teraz z dwójką stoję z powodu słabego hardware'u (niby ten sam engine, aczkolwiek chodzi widocznie gorzej...).

 

Sceptycznie podchodziłem do idei nowego miasta, ale trailer mnie przekonał. Ciekawe czy będą nawiązania Rapture do Columbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak na razie wygląda naprawdę fajnie.

Tylko jest jedna rzecz która mi nie pasi - jak dla mnie Bioshock = Rapture. Kropka.

I firmowanie tej gry marką Bioshock to IMHO lekkie nieporozumienie.

Uważam, że powinni dać tej grze (nieco) inną nazwę, no ale wiadomo - nośny, znany tytuł, to i mniej kasy na promocję trzeba przeznaczyć... Ech, ci księgowi...

Sądzę, że pewnie niektórzy się ze mną nie zgodzą, bo niby rzeczywiście są te a'la plazmidy i podobny klimat oraz podtytuł Infinite, ale jednak to już nie jest Rapture i (zdaje się) raczej nie jest to kontynuacja historii związanej z De Fontainem i innymi znanymi z poprzednich części postaciami.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak coś to tu jest ten pełny gameplay w bardzo dobrej jakości - BioShock Infinite: 15 min. of gameplay - Gamersyde

 

Na mnie ogromne wrażenie zrobił ten filmik, jak i poprzednie. Przede wszystkim rewelacyjne, uzależniające kolory. Można stanąć w miejscu i sie gapić jak jeleń w reflektory. Do tego świetne tekstury, no i ogólnie bardzo widowiskowe. Nie grałem w poprzednie BioShocki, nawet nie specjalnie wiem o czym są te gry, ale Infinite sie niezwykle wyróżnia względem innych produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens grać bez znajomości 1 i 2?

 

Jak najbardziej tak. Nie przeszedłem jeszcze całości więc nie daję gwarancji, że nie będzie jakiegoś nawiązania, ale jest to zupełnie nowe miasto, inni bohaterowie, inna fabuła (choć widać typowy "szkielet" z poprzednich części i bardzo dobrze), jest więcej nawiązań do religii (poruszane są ważne aspekty), jest nowy styl rozgrywki tj. więcej się dzieje w powietrzu (yyy tzn .. wszystko ? Dołączona grafika), nieco większa swoboda, nowe misje opcjonalne no i w końcu nowa bohaterka, która nam towarzyszy co wg. mnie najbardziej odbija Infinite na tle pozostałych dwóch części. Myślę, że po przejściu zapragniesz poznać jedynkę i dwójkę. Dołączona grafika Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was dziwne dropy fps (w ułamek sekundy z 70 do 30)? Na wykresie w afterburnerze zbiega się to ze spadkiem użycia GPU (spada do 65-70% z 99%). Użycie pamięci GPU na poziomie 880-900MB (Radeon 7850 1gb). Dodatkowo w tym samym miejscu po 3 sekundach fps wraca do normy (60-70).

 

Dodatkowo włączenie vsync przy ustawieniach ultra limituje mi fps do 37 o.O Na v. High trzyma 75 (mam monitor 75hz). Przy wyłączonym vsync na ultra 60-100 fps z tym, że stuttering obrazu denerwuje ;/

 

Z tymi spadkami to obstawiam 1gb pamięci. Z drugiej strony w Tomb Raiderze miałem ciągle użycie pamięci w okolicach 990Mb i żadnych dropow nie miałem.

 

Reszta cfg to i5 750 @ 3,6Ghz i 16gb ram. Win7 i najnowsze catalysty bety.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...