Skocz do zawartości
Caleb

Neverwinter

Rekomendowane odpowiedzi

A, to ciekawe:

 

Potwierdziły się spekulacje, według których za produkcję gry odpowiada firma Cryptic, zaskoczeniem jest natomiast fakt, że nie będzie to żadne MMO. Wszyscy uznawali to praktycznie za pewnik, ponieważ studio to zajmowało się dotychczas wyłącznie tytułami tego typu (City of Heroes, Champions Online oraz Star Trek Online). W rzeczywistości otrzymamy jednak kooperacyjną grę roleplaying, co powinno ucieszyć wszystkich, którzy obawiali się, że poprzez skok do kategorii Massively Multiplayer Online seria może utracić swój unikalny charakter. Samopoczucie weteranów powinna dodatkowo poprawić informacja, że Neverwinter tworzony jest wyłącznie na pecety.

 

Fabuła gry obracać się będzie głównie wokół tytułowego miasta i nękających go nieszczęść. Odejście w zaświaty Lorda Neverwinter i oraz efekty Spellplague, czyli zarazy sprowadzającej na użytkowników magii śmierć lub szaleństwo pogrążyły metropolię w kompletnym chaosie. Jej ulice stały się polem bitewnym w wojnie między lokalnymi frakcjami walczącymi o kontrolę nad miastem. Sytuację pogarsza fakt, że od pewnego czasu zmarli zaczynają wstawać z grobów. Gracze otrzymają do wyboru pięć klas postaci (Wojownik, Czarodziej, Łotrzyk, Kleryk oraz Łowca), tyle samo wynosić będzie liczebność drużyny. W jej członków wcielą się inni ludzie lub komputer. Zgodnie z tradycjami cyklu udostępnione zostaną potężne i jednocześnie proste w użyciu narzędzia, pozwalające z łatwością tworzyć własne przygody. Ruszyła już oficjalna strona, choć na razie nie znajdziemy tam niestety żadnych konkretów.

 

Na szczęście serwisowi Gamespot udało się przeprowadzić wywiad z twórcami. Wynika z niego, że Neverwinter pomyślano jako nowy sposób zabawy z Dungeons & Dragons. Nie będzie to żadne MMO, ale całość zaprojektowano jako grę stricte sieciową, w której niewielka grupa przyjaciół będzie rozgrywać przygody na jednym serwerze. Mechanika oparta zostanie na tej znanej z czwartej edycji papierowego oryginału. W dniu premiery będziemy mogli wcielić się w człowieka, elfa, krasnoluda lub przedstawiciela jednej z kilku innych ras, które wyjawione zostaną później. Akcja gry toczyć się ma w samym mieście Neverwinter i okolicznych terenach. Cryptic zamierza jednak sukcesywnie dodawać kolejne lokacje. Prologiem do fabuły gry będzie nowa trylogia autorstwa przez R.A. Salvatore. Pierwszy tom trafi do amerykańkich księgarni już 5 października. W naszym kraju książki osadzone w światach Dungeons & Dragons wydaje firma ISA, więc może i rodzimi fani otrzymają w przyszłości okazję przeczytania tej pozycji.

 

Gry-Online

 

Osobiscie wolalbym cRPG z mocnym simglem, wiec nie powiem ze te rewelacje mnie jakos przesadnie ciesza :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zalezy od ceny i od tego, jak bardzo bedzie to nastawione na roleplay i fabule.

 

Dokładnie. Multi w NWN było właświe tylko nastawiona na odgrywanie ról. Cześć osobom to sie nie podobało bo rozgrywka za wolna i takie tam ale to właśnie jest prawdziwe RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się mega gra! począwszy od Baldura do wszystkich dodatków NWN2 nie można było znaleźć chwili kiedy bym zwątpił w tą serię. Wyczekuję momentu kiedy będę mógł zakupić tą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony wizualnej, to troszku Torchlight mi przypominało - kolorystyka i wygląd lokacji - czyli nic, co by masakrowało gałki oczne, chociaż samo miasto prezentowało się całkiem zacnie ;]

Natomiast gameplay dość sympatyczny, chociaż nie uświadczyłem żadnej "epickiej" fabuły i na samym początku przeciwnicy w niektórych miejscach byli jakby zawieszenie (nie reagowali na zaczepki) ale to pewnie babole bety i uroki ograniczonej gry Dołączona grafika

Z czasem gra stawała się bardziej wymagająca i ciekawa, aż w końcu poczułem niedosyt, jak już beta się skończyła - miałem ją na dysku od piątku, a dopiero w niedzielę sobie o niej przypomniałem ;D

Na pewno zagram, chociaż nie wiem czy od razu po premierze - tyle gier, tak mało czasu ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocinam od tygodnia i powiem że klimat ma.

Graficznie bardzo ok, bolą tylko scenki przerywnikowe w czasie robienia RB w instancjach, no ale cięzko tu wymyśleć coś oryginalnego poza pochrząkiwaniem/rykiem/itp głównego przeciwnika.

Wczoraj miałem na 31lvl zrobić daily dungeon, no i jest ze smokiem, jako że pt jest max 5 osobowe i mieliśmy 1 healera i tanka, mnie(trickster) i 2 gwf, to polegliśmy i po 2 podejsciu daliśmy pass...dziś wbije lvl czy 2 i spróbuje znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bo nie spotkałem sie z czymś takim.

Jedyne bugi jakie mnie dotknęłyu to wpadnięcie pod bramę/przęsło mostu, pomógł relog, no i sytuacja w instancji, w grze w pt, jak w 2 osoby na raz próbowaliśmy drzwi otworzyć... trzeba było powtórzyć instancję.

Plus...jak się otwiera skrzynkę i włączy  się agro, to jeśli nie zabraliśmy od razu zawartośći to potem skrzynki nie otworzymy...więc przepada...

Ogółem...mmo...ale tak jakby duchowy następca Dragon Age origins(1, bo 2 to kwaśno wspominam). Gra się miło i ludki w miarę przyjaźni.

Choć może to tylko ja się spotkałem, grałem z jakimś Szwedem, normalnie gadalismy po angielsku, party, podzial dropa w miare, dodał mnie od znajomych bo "miły byłem" bla bla...więc może jeszcze sie moge naciąć na jakiś chamów, ale to online więc norma że się trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Open beta. Mozna zakładać konto i grać.

Swoją droga na alienware arena dawali jakies klucze do niej bonusowe, tylko nie czaje czy już przypadkiem sie nie skończyło.

Za jakieś 2 miesiące mają chyba drowa dać z nowych ras. Klasy te same, kleryk, mag, łotr, tank i wojownik z dwuręczniakiem. Jak dla mnie styknie.

Najłatwiejszy do grania jest łotr(dla mnie, próbowałem też gwf ale..)..zwłaszcza jak od 10 uzyska stealth i może naparzać zwykłymi atakami nie tracąc go, póki się mu czas nie skończy/użyje zdolności encounter(która ma w tym trybie bonus do dmg, więc wyniki 2-4k w krycie do rzadkich nie należą, czy to PvE czy PvP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pojawiła się u nich zapowiedź nowej klasy - zdaje się, że może to będzie druid lub ranger ;] Poza tym, gierka wciąga i musiałem zarządzić sobie przymusowy urlop od niej, bo miałem pierwsze symptomy uzależnienia ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze się wypowiedziec wiecej na temat PVP? (open/close world, castle siege czy coś w tym kierunku?) Poszukuje wlasnie gry z podobnymi rozwiazaniami co były wykorzystywane w Lineage 2.

 

A poza tym interesują mnie 2 klasy Trickster Rouge/ Great Weapon Fighter jak się sprawują w PvE/PvP?

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVP poki co tylko na arenach, dominacja, 5 na 5.

Trickter jest fajny w pvp, gwf ciut mniej, ale dobrze "poskładany" setup potrafi nieźle namieszać, podobnie zresztą jak czarodziej  a nawet tank...

Ogółem ideałem jest gdy na te 5 postaci każda jest różna, bo w momencie 2 ogarniętych  lub 3 z jednej klasy, druga druzyna ma pozamiatane.

Np w żaden sposób 3 rogue nie rozwali 3 tanków, nie da się, zgniotą cię i tyle.

Rogue fajnie sie gra, bo ma stealtha, ale jak wypadniesz z niego w grupie wroga to przewaznie pozamiatane, chyba ze nieogary są, lub połowa z nich to boty(bot - postać logowana tylko do uczestniczenia w PVP...poznac po sprzecie niższym o 10-20 czy 30 poziomów niższym niż twoj lvl...)

Ogółem wszystko zależy od buildu, twego skila, itd...a najwiecej od druzyny.

Bonusem jest tez to że za pvp dostajesz glory, z ktory możesz kupić sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W l2 na postacie logowane podczas pvp mowilismy boxy, a Boty u nas to byly postacie ustawiane przez graczy by same lvlowały. Szkoda ze mało trybów i brak open pvp ale chyba sie skusze, poza tym od 28 czerwca bedzie pełne spolszczenie gry. Swoja droga dzieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...