Skocz do zawartości
seth666

Problem z odnośnikami do podstron HTML Pilnie proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem znajomemu zrobić prostą stronkę firmy i się tego podjąłem.

Z racji że moja znajomość html jest słaba to wymyśliłem że jako bazę przyjąłem szablon aukcji allegro który posiadam.

Przerobiłem stronkę tak jak chciałem żeby wyglądała, zrobiłem podstrony.

Wszystko cacy ale pojawił się problem. Chciałem zrobić tak że na gorze strony w rządku będą "O NAS", "CO OFERUJEMY", "PRZYKŁADY REALIZACJI", "NASZE AUKCJE ALLEGRO", "KONTAKT I MAPKA DOJAZDU".

opcje "NASZE AUKCJE ALLEGRO" i "CO OFERUJEMY" działają reszta niestety nie...

Strona główna "INDEX.html" i podstrony wymienione wyżej są w jednym folderze (dodatkowo osobny folder z grafiką ale to akurat jest ok).

 

strona jest wrzucona na próbę pod adresem: http://almot-kokila.cba.pl/

 

pod tym linkiem wrzuciłem całą stronę (pliki html strony głównej, podstron i folder z grafiką):

http://hotfile.com/dl/64425534/26b605b/STRONA_CAA.rar.html

 

Motam się już z tymi linkami kilka dni (a mam młyn w robocie i śpię przez to po 3 h) i przekopałem już pół neta w poszukiwaniu kodu który mi pomoże...

Jeżeli znajdzie się dobra dusza która luknie na to i powie co lub naprawi to co jest źle to będę BARDZO wdzięczny.

Edytowane przez seth666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstępy (spacje) w nazwach plików podstron? C'mon, tak się nie robi. Jak masz źle podlinkowane podstrony w podstronach (;>) to jak mogą działać?

O tym, że z usług firmy z taką stroną bym nie skorzystał to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstępy (spacje) w nazwach plików podstron? C'mon, tak się nie robi. Jak masz źle podlinkowane podstrony w podstronach (;>) to jak mogą działać?

O tym, że z usług firmy z taką stroną bym nie skorzystał to inna sprawa.

 

czyli że w sensie nie działają te linki dlatego że np. jak jest plik "PRZYKŁADY REALIZACJI" to w kodzie pisze "PRZYKŁADYREALIZACJI.html" bez spacji?

 

próbowałem przed chwilą i ni wała mi nie wychodzi... mógłbyś poprawić te linki tak żeby działały? w zasadzie tylko tego brakuje do końca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nazwy podstron to swoją drogą. Wkleję ci fragment źródła twojej podstrony i domyśl się, co jest nie tak.

<!-- >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>LINKI MENU --><!-- ZamieÒ XXXXXXXX na swÛj nr ID allegro --> <span style="font-family: arial,helvetica,sans-serif;"><span style="font-size: 10px;"><strong><a class="menu" href="#" title="NASZE AUKCJE">O NAS</a> <a class="menu" href="#" title="KOMENTARZE">CO OFERUJEMY</a> <a class="menu" href="#" title="STRONA O MNIE">PRZYK£ADY REALIZACJI</a> <a class="menu" href="http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1018001" title="NAPISZ DO NAS">NASZE AUKCJE NA ALLEGRO </a><a class="menu" href="http://edytor.webaukcje.info/samples/#" title="NASZE AUKCJE">KONTAKT I MAPA DOJAZDU</a></strong>  </span></span><!-- >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>KONIEC --></p>

Poprawa tego to 3 minuty roboty ale sam do tego dojdź, może się przy okazji czegoś nauczysz.

 

Wskazówka: Jeżeli ma drogowskazie nie ma napisu to drogowskaz jest dla podróżnego bezużyteczny.

 

Generalnie w kodzie masz chaos, to twoje dostosowywanie nie wyszło ani trochę, stona będzie pełnić dla firmy rolę odwrotną od zamierzonej. Miałeś dobre chęci ale poradź znajomemu by wydał te 200-300PLN żeby ktoś kto się na tym zna wykonał mu prostą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nazwy podstron to swoją drogą. Wkleję ci fragment źródła twojej podstrony i domyśl się, co jest nie tak.

Poprawa tego to 3 minuty roboty ale sam do tego dojdź, może się przy okazji czegoś nauczysz.

 

Wskazówka: Jeżeli ma drogowskazie nie ma napisu to drogowskaz jest dla podróżnego bezużyteczny.

 

Generalnie w kodzie masz chaos, to twoje dostosowywanie nie wyszło ani trochę, stona będzie pełnić dla firmy rolę odwrotną od zamierzonej. Miałeś dobre chęci ale poradź znajomemu by wydał te 200-300PLN żeby ktoś kto się na tym zna wykonał mu prostą stronę.

 

z tego co widzę w tym kawałku który podałeś to jest źle zlinkowany "KONTAKT I MAPKA DOJAZDU" i linki są tak jakby puste... nie mogę znaleźć tego w kodzie przez notatnik ani adobe dreamwiewer... te 3 minuty to dla kogoś kto ma pojęcie tak jak ty. raczej nie dam rady tego ogarnąć bo już się w tym gubie...

 

wszystko już hula. wystarczyło skopiować kod z index.html i potem wstawić dane

Edytowane przez seth666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kurs HTML Helionu, Pawła Wimmera.

 

Ale już rozwiążę kilka twoich problemów, w tym tytułowy. Masz przykładowy link

<a class="menu" href="#" title="NASZE AUKCJE">O NAS</a>
Widzisz tą kratkę? Tam powinna być nazwa dokumentu np. "onas.html". Przy okazji zmień parametry 'title' bo zostały po szablonie aukcji i nijak nie pasują do takiej strony. Podstrony powinieneś mieć ponazywane jak najkrócej, konkretnie i żadnych spacji w nazwach plików. Widziałem, że kodowanie leży więc wklej <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /> do heada i pozapisuj dokumenty z kodowaniem UTF-8. CSS'a powinieneś mieć w osobnym pliku a nie dublować go w każdej podstronie.

 

Powiem krótko: jeżeli ktoś kazałby mi sprzątać i czyścić ten kod co tam go wyczarowałeś to wolałbym coś napisać od podstaw; byłoby łatwiej i szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...