Skocz do zawartości
yooguruto

multimedia vs aster vs upc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam sie nad w/w providerami. Biore narazie na celownik tylko usluge INTERNETU. Nigdy nie mialem zadnej stycznosci z tymi firmami i nie wiem jakiej jakosci uslugi swiadcza. Co dla mnie najwazniejsze:

- najnizsze pingi, na .pl .eu

- stabilne transfery, zgodne z charakterystyka uslugi

- bezawaryjnosc / szybkosc serwisu

 

Chcialbym tez wiedziec, czy umowa w tych firmach jest na okres nie/okreslony. Bede wynajmowal mieszkanie, takze idealnym rozwiazaniem bylaby np. mozliwosc odlaczenia netu z jakims krotkim okresem wypowiedzenia, badz krotsza umowa.

 

a takze czy jesli zdecyduje sie w miedzy czasie trawania umowy na kablowke to bede musial spisywac nowe umowy czy ktoras z tych wychodzi klientowi z pomocna reka i ulatwia 'fuzje' uslug.

 

Dziekuje i pozdrawiam ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, żeś waść student. ASTER ma w swojej ofercie 9-cio miesięczne umowy. Ma też 12 i 24, oraz na czas niekreślony.

W Krakowie jakość usługi (SLA) mogę ocenić na jakieś 98% (w praktyce podczas trwania obecnej umowy miałem jedną przerwę w dostawie sieci na jakieś 5-6 godzin oraz jedną z powodów konserwacji i modernizacji sieci - miesiąc później darmowo podnieśli transfery).

 

Co do stabilności łącza i jego dostępu: pingi do interii (nie znam portalu, do którego aliasu miałbym niższe pingi) mam po 4-5-6ms, onet po 7-8. 20MBit idzie pełną parą non stop. Upload 2Mbit również syci.

 

O UPC słyszałem wiele też dobrego. Jednak o jakości mogę wypowiedzieć się tylko na polu operatora ASTER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dokladnie pisza? Jutro bede podejmowal decyzje, a z tego co ja wyczytalem to wlasnie ludzie w UPC narzekaja na stabilnosc pingow. Nie wiem czym moze byc to spowodowane, czy lokalizacja, czy faktycznymi problemami UPC. Na + dla UPC na pewno umowa na czas nieokreslony z 1 miesiecznym wypowiedzeniem. 71.90zł za 25/1.5mbita - problem tylko z tymi pingami. Ja dostaje drgawek jak pinguje wp i pokaze mi sie odpowiedz po >30ms. Dobrze rozniez, ze nie musze kupowac od nich jakiegos magicznego rutera, tylko moge sam podpiac wifi na swoim sprzecie.

 

Za asterem przemawia ogolne zadowolenie jesli chodzi o pingi i jakosc serwisu z tego co zaobserowalem. 75zł za umowe na 14mcy. Na 24 kosztuje juz 70zł/mc. Co prawda gdybym sie przeprowadzal, na infolinii powiedziano mi ze usluge moge przeniesc, jednak zapomnialem spytac ile mnie to bedzie kosztowac. Wielki minus to parametry lacza 2x mniejsze w godz. 12-24. Jednak moge to przebolec jesli mam miec super ping 24/7.

 

Najlepiej jakby wypowiedzialy sie osoby z Warszawy i okolic, jak wyglada jakosc uslug (glownie ping) tych firm. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mojego i znajomych - ASTER >>> UPC :) Przez 7 lat jak jestem z Asterem nie miałem ani jednego przypadku utraty połączenia z ich strony. Kolega w UPC przez 4 lata miał kilka kilkugodzinnych przerw. Możliwe że to kwestia rejonu, niemniej ja jestem zadowolony a to najważniejsze.

 

Pingi mam śmiesznie małe, coś jak DaRoN, trasfery praktycznie zawsze na max (używam łącza 10mbit/noc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszkanie Warszawa-Zoliborz

 

Mialem zarowno UPC jak i mam wciaz Aster ;]

 

Z UPC byly rozne zabawy, dwa razy w ciagu dwoch lat mialem wymieniany modem... Poprostu z powodu przepiec sie palily. Do tego kilka awarii nawet kilkudniowych. Najbardziej ejdnak dobijalo mnie to ze mialem lacze 6Mbit a maks jaki osiagnalem bylo w granicach 4Mbit. UPC tlumaczylo sie odlegloscia od jakiejs centali.

Umowe zerwalem bo nie potrafili mi wskazac zadnego serwera na ktorym ow 6Mbit moglbym ujrzec.

Przeszedlem do Aster i w tej chwili w dwoch mieszkaniach mam podpisana z nimi umowe.

Przyznam ze jestem zadowolony. Awarie o ile sie zdarzaly byly usuwane w ciagu godziny badz dwoch. Calodobowa obsluga klienta... podobnie serwis. Wiem ze chlopakow ganiaja nawet w nocy do awarii.

Jezeli chodzi o pingi to lupie w sieciowki zarowno na polskich jak i zagranicznych serwerach i nie mam z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP może być zainteresowana przejęciem Aster, Telekomunikacja Polska, TPS

 

hmm ktos moze sie ustosunkowac do tego newsa? od zawsze bylem klientem 1 providera, nawet nie mam pojecia co takie roszady moga zmienic dla klienta koncowego. W przypadku sprzedania operatora nowemu wlascicielowi, dotychczasowe umowy obowiazuja na caly okres waznosci umowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Warszawy i mam UPC od daaawna. Internet chodzi zawsze z maksymalną prędkością (niezależnie od pory dnia) - miałem 15Mb/1Mb - tak pokazywały testy i praktyka. W dniu zmiany umowy - reset modemu i już leci max 25/1,5.

Awarie kiedyś się zdarzały (były szybko usuwane), ale od dłuższego czasu nie mam powodu do narzekań.

Szczerze polecam UPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...