Skocz do zawartości
stivo

Pliki ściągają się z błędami

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od kilku dni próbuję rozgryźć problem ze ściąganymi plikami. Mianowicie cokolwiek próbuję ściągnąć, to przeważnie plik/instalator lub archiwum jest uszkodzone. Raz na kilka prób uda się coś ściągnąć poprawnie.

 

Sytuacja ogólnie wygląda tak: mieszkanie ma podłączony internet z UPC (bodajże 8Mb było jakiś czas temu) + router netgear wgr416 v7. Problem powyższy występuje czy to przy ściąganiu plików/programów ze stron czy np. większych archiwów z rapida czy hotfile'a (ściągnąłem dzisiaj 3 pliki video z RS, HF i Megaupload i te były ok).

Wykluczyłem już problem systemu, bo u mnie na Win 7 czy na laptopie z XP jest to samo. Oba komputery łączą się z WiFi, choć i sprawdziłem połączenie przez kabel. Czy pobieram pliki przez przeglądarkę czy za pomocą np. jDownloadera czy Free Download Managera, też nie ma różnicy (sprawdzałem też Orbit Downloader i USDownloader).

Z software'u oba sprzęty łączył jeszcze Comodo Internet Security, ale wyłączyłem go wraz z jego usługami i problem nadal występuje.

 

Wydaje mi się, że to może być jakaś przyczyna ze strony UPC, bo nie wydaje mi się, żeby coś zakłócało ruter skoro po kablu jest ok (bezpośrednio z modemu UPC), a jeszcze trochę ponad tydzień temu wszystko działało raczej normalnie. Pamiętam, że dokładnie przed tygodniem była przerwa w dostawie prądu (ok. 3 godziny), ale IMO nie powinno to mieć znaczenia..

 

Mógłby ktoś jeszcze coś poradzić?

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po kablu jest ok to szukalbym w ustawieniach wi-fi.Pamietaj, ze wi-fi jest technologia pol dupleksową i po obu stronach "kabla" musi byc ustawiony half dupleks.

 

Źle sformułowałem zdanie, bo po kablu jest tak samo jak przez WiFi.

 

Pamięci jeszcze sprawdzę, ale czy to byłby cudowny zbieg okoliczności, że dzieje się to samo na dwóch systemach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej uszkodzony ram. Miałem kiedyś tak samo. Oprócz archiwów, potrafiły się mi też uszkodzić mp3 (pojawiło się mnóstwo 'jitterów')... Przejedź pamięci Memtestem, lub spróbuj uruchomić kompa w różnych ustawieniach (np jedna kość w różnych slotach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...