Skocz do zawartości
AreckiFX

Epox 8K9AI - temperatura i napięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadaniu Epox`a 8K9AI i zxastanawia mnie czy ten Epox nie zaniża temperatury.

Procek 1700+ DUT3C JIUHB0313SPMW serial 5i6 cyfra 25, cztery ostatnie 0174. Podkręcony na XP2600+, ale do stabilnej pracy potrzebyje w biosie 1.775V a podczas testów w Prime pokazuje 1.712-1.744 czyli zaniża napięcie. A co do temperatury to przy stresie max 52 stopnie.

Czy temperature też zaniża? Przy ECS`ie K7VTA3 miałbym około 10 stopni więcej.

Jest to mój drugi Epox, bo niestety pierwszy wytrzymał tylko jeden dzień(i padł),

ale temp były takie same.

Prosze o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 8k9a i u mnie temp zaniza o 15-20st w porownaniu z gigabyte vrx, w ktorym czujnik dotykal procka. Napiecie dla procka tez jest nizsze bo zamiast 1.75 mam ~1.73. Powiedz mi jakie masz napiecie na AGP bo u mnie przy ustawieniu na 1.5V dlaje 1.6V. I jeszcze jedno pytanie :) jak wygladaja u Ciebie napiecia ujemne -12V i - 5V bo u mnie sa dodatnie, a zasilacz to FSP300-60PNA(PF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniłem płyte na tego Epoxa. I jeśli chodzi o temperatury to są one zbliżone do tych co miałem na starej płycie(Soltek SL75-KAV). Jeśli chodzi o napięcia to Vcore mam 1,84 zamiast 1,85, więc minimalnie jest zaniżone, na starej tego nie było(tam zawyżała 1,86). A co do pomiarów napięć ujemnych to wogle nanie nie patrze bo tam same kosmiczne wyniki, więc płytka nie ma zapewne monitoringu tych napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to mam Megabajt 350Watt a co do napięć to niewiem bo używam tylko USDM dołączonego z płytą a tam napięcia są w porządku.

A co temperatury czy to oznacza, że w stresie mam 72 stopnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to mam Megabajt 350Watt a co do napięć to niewiem bo używam tylko USDM dołączonego z płytą  a tam napięcia są w porządku.

A co temperatury czy to oznacza, że w stresie mam 72 stopnie?

No to masz niezly egzemplaz tej zasilki bo ja jak dalem na CPU 1,725V to pala po ok 5 min!!! :cry: A plyta jest spoko ( tez druga bo pierwszy egzemplaz nawet nie wstal!! ). Z kolei u mnie napiecie zawyza o ok. 0,02V :?: , a temp jest chyba w porzadku 46 stress i do 40 lajtowo ( ostatnio temp sa wyzsze bo z powodu krotkiego kabelka od klawiatury po poludniu na bude swieci slonce :) ).

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pal licho napiecia ujemne, ale czemu po ustawieniu napiecia AGP :

na 1.5V jest 1.6V

na 1.6V jest 1.8V

na 1.7V jest 1.6V

na 1.8V jest 1.8V

na 1.9V resetuje bios

moze ktos to u siebie sprawdzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pal licho napiecia ujemne, ale czemu po ustawieniu napiecia AGP :

na 1.5V jest 1.6V

na 1.6V jest 1.8V

na 1.7V jest 1.6V

na 1.8V jest 1.8V

na 1.9V resetuje bios

moze ktos to u siebie sprawdzic??

Kurde u mnie jest to samo. Dopiero teraz na to zwróciłem uwagę. Troszke to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz bios, bo ja mam z kwietnia. nie sprawdzalem wczesniejszych bo na ktoryms z zagranicznych forow pisali, ze na biosie z lutego i marca rozne rzeczy sie dzieja.

Mam najnowszy czyli z kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje napięcia ogólnie wyglądają tak wg. Speedfana:

Vcore : 1,84

Vagp : 1,60

+5V : 5,03

+12V : 11,92

-12V : 2,20

-5 : 0,13

+5vsb : 5,48

Vbat : 3,20

W tym programiku nie odczytuje mi 3,3V, ale w biosie mam 3,31V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo. czyli to speed fan pierdzieli takie glupoty z napieciami ujemnymi. Ufff. AIDA32 potrafi odczytywac 3.3V pod windowsem. Bios mi tez pokazuje napiecie dla AGP 1.6V. ta plyta jakas lewa jest, tak mi sie zdaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo. czyli to speed fan pierdzieli takie glupoty z napieciami ujemnymi. Ufff. AIDA32 potrafi odczytywac 3.3V pod windowsem. Bios mi tez pokazuje napiecie dla AGP 1.6V. ta plyta jakas lewa jest, tak mi sie zdaje.

Jeśli chodzi o odczyty napięć i to Vagp to tak. Tu się nie postarali może nowszy bios coś zmieni przynajmniej jeśli chodzi o te Vagp. Bo ogólnie to jestem z niej super zadowolny. Spoko płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcie na AGP ustawione na 1.5 a w biosie pokazuje 1.58, ale tym się nie przejmuję. Najbardziej zastanawia mnie temperatura, bo jak na mój gust to jest troche za niska. A tak przy okazji przy temp. 52 st. radiator jest ciepły, ale nie parzy.

Jak można najłatwiej domowym sposobem sprawdzić temperature procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcie na AGP ustawione na 1.5 a w biosie pokazuje 1.58, ale tym się nie przejmuję. Najbardziej zastanawia mnie temperatura, bo jak na mój gust to jest troche za niska. A tak przy okazji przy temp. 52 st. radiator jest ciepły, ale nie parzy.

Jak można najłatwiej domowym sposobem sprawdzić temperature procka?

organoleptycznie :)

EPoX zaniza temp o 15-20st w porownaniu z gigabyte vrx, w ktorym czujnik dotykal procka. na epoxie mam ~40st a na gigabyte bylo 60st. konfig jest ten sam tylko innna plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz bios, bo ja mam z kwietnia. nie sprawdzalem wczesniejszych bo na ktoryms z zagranicznych forow pisali, ze na biosie z lutego i marca rozne rzeczy sie dzieja.

Ja akurat powiem cos innego. Mam IOS z lutego i sprzęt jako tako chodzi. Na BIOS ie z kwietnia moge zapomniec, żeby wstał na 166MHz :cry:

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...