Skocz do zawartości
TraFicK

117/76/39 - czyli pytanie co do krecenia =]

Rekomendowane odpowiedzi

W biosie na plycie ShuttleAB52 mam takie mozliwosci podkrecania

 

CPU Host/AGP CLK/ PCI CLK

 

107/71/36

109/73/37

111/74/137

114/76/38

117/78/39

120/80/40

127/85/42

130/87/43

 

Do jakiej mozliwosci moge podkrecac czy 39 na PCI to nei zaduzo? Aha procek to celeron 2ghz I czy da sie na tej plycie gdzies wylaczyc AGP i PCI zebym odrazu tego nie krecil tylko sam cpu host>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć nie można. Nie ten chipset :)

39 sporo, zwłaszcza jeżeli przypadkiem masz barracudę IV, co nie znaczy, że nie warto spróbować. Ale jeżeli przy takim PCI będziesz miał częste błędy na dysku, wiązałbym to z tym właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

114/76/38 a to moze byc czy to juz na granicy? Mi chodzi o wartosc bezpieczna zeby nic mi nie pdalo itp =]

 

Narazie mam na 111/74/37 i mam procka 2.22 GHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi powiesz ktore: | w instrukcji do plyty raczej niewidze zwokri do podkrecenia kompa =]

 

 

Jak to sie moze nazywac wogole jak tych zworek szukac? laik jestem z tej dziedziny =[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec opisane w instrukcji jak ustawic zworki by zmienic FSB (ja tak mam przynajmniej) ;)

a powinny sie one znajdywac w okolicy procesora (ja mam 3 pary zworek- 66, 100, 133MHz) wiec powinnes oblookac tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie w ksiazeczce do plyty mam podane wiecej mozliwosci ustawiania w biosie nawet do 160 neistety u mnei w biosie jakos tego nei widacz czemo? =[ Co do zworek zaraz oblokam

 

Heh w ksiazeczce mi pisze "soft configuration FSB ic configurable form 100 to 160 mhz) ja w bisoe widze tylko do 130 ... pzoatym nie widze zadnej zworki do tego ;[

 

Moze ma ktos plyte Shuttle AB52 i wie co i jak ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...