Skocz do zawartości
mis456

LC by Mis456

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i starych i młodych, a nawet tych w średnim wieku w tym temacie. Dzięki, ze poświęcicie troszkę czasu na oglądnięcie zdjęć, przeczytanie a może nawet skomentowanie LC w tym komputerze. Nie jest to moje pierwsze złożone LC, ale pierwsze, którym chciałbym się pochwalić i poprosić o rady. Pozostałe były tak beznadziejne, że szkoda by było marnować czas na ich publikowanie. Ale przejdźmy do rzeczy.

Zacznijmy od sprzętu.

 

Komp składa się z:

Intel C2D E64000 @ 3,2ghz

Gainward GTS250

MSI P45 neo2-f MOA

Goodram 2x2GB 1066mhz

Cooler Master HAF932

BFG ES Series 800W

Creative X-fi Xtreme Gamer

Panel Super Flower Digi Master

 

Natomiast LC to:

MNP Poseidon

Black Water Advanced 123 + 3x Xigmatek XLF 1253

Phobya DC12-400

EK Water Blocks EK-Reservoir Combo EK DCP 4.0

Termochill EC6 RED

oraz węże Feser 10/13

 

Poprzednie LC miało bodajże pompkę BWSP oraz rezerwuar Black Water o-tank 170. Płynem był Feser i do tej pory żałuję. Pozostawił po sobie straszny brud, aż szkoda słów.

Wyglądało po wyjęciu to tak:

 

Dołączona grafika

 

Zostały jeszcze rzeczy, których nie uwieczniłem na zdjęciach, ale ich istnieniu nie można zaprzeczyć. Są to:

Logitech G5

Logitech G51

Logitech G100

HP 1022

Samsung 943nw

 

I wbrew pozorom NIE JESTEM FANBOY'EM LOGITECHA!!!!!!!

 

A oto „słitaśne” fotki dzisiejszych bohaterów.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A i żebym nie zapomniał- muszę pochwalić za działanie moje „dopalacze”. Cola jak cola, ale galaretki w czekoladzie „opolanki” przebiły wszystko- znakomity smak, rozpływały się w ustach. Pewnie jakaś nowa dostawa była :)

 

Dołączona grafika

 

O, a to fotki podczas montażu i docinania węży. Troszkę czasu zajęło zrobienie tego wszystkiego. Szczególnie jak trzeba było odpisać na gg, pójść do sklepu itp. Trzeba było wyczyścić go jeszcze z kurzu a akurat sprężonego powietrza brakło. A przy okazji- nie kupujcie go w carefourze, Mają jakąś trefną dostawę, leci sam gaz, osiada na sprzęcie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Złożenie tego do kupy, z tymi przerwami zajęło mi ok. 6h więc sporo czasu. Efekt nie powala, ale mi się podoba. Wyszło tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wiem, że nie idealnie i parę rzeczy jest do poprawienia. Po pierwsze muszę jakoś wyrównać rez z pompką. Teraz jest jakiś skrzywiony. Po drugie muszę jakoś ogarnąć okablowanie z tyłu obudowy. I tu muszę prosić was o pomoc- macie jakieś pomysły na to?

No i oczywiście proszę o komentarze- negatywne milej widziane niż pozytywne, ale one też są potrzebne :) Każda propozycja zmiany i poprawy wyglądu zostanie wzięta pod uwagę.

 

Co w przyszłości? W LC raczej zmian nie będzie. Po pierwsze muszę zmienić procka na E8400. Potem monitor i wreszcie nowa grafika z blokiem wodnym. Może w międzyczasie nabędę nowe węże? Czas pokaże!

 

 

No i na sam koniec tradycyjne podziękowania. Dziękuję serdecznie mami, tacie, bratu, babci, kolegom i koleżankom którzy wspierali mnie na duchu w tych ważnych i ciężkich chwilach. No i dziękuję sklepowi Angela za ogólna pomoc i sprzęt LC.

Dołączona grafika

 

PS: A i patrzcie na dział giełda bo stara pompka + rez tam trafią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ niebrzydki, ale strasznie pusto na dole jest. Obowiązkowo musisz dać bloczek na gpu. Wtedy jeszcze można by dać pompeczkę + rez na dół i układ by się rozłożył elegancko po całej budzie. Ładniej by było ;)

Mógłbyś jeszcze jakoś inaczej kabelki ułożyć, bo jakoś strasznie poplątane są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miś456 najpierw wypatrzyłem Cię na pmc.net, realitynet, na OCFie chyba też jesteś, na Lolu też aż w końcu na najbardziej fantastyczne forum zawitałeś :D

 

Układ prosty acz na początek ujdzie. Popraw kable, popraw rez z pompką, zmień blok na cpu (D-Tek Fuzion v.2, EK Supreme/Supreme LT/Swiftech GTZ...), z grafą może być problem bo to nie referent jest, węże spróbuj może 10/16 :)

 

Ogólnie malinowy ten Thermochill, heh i te pozdrowienia :D

 

Czekamy na nagły rozwój kolejnego układu lc ;)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wszędzie mam konta ;)

 

Właśnie obmyślam sposób ma wyrównanie tego reza. Wystarczy że pompkę mocniej przymocuję do podłoża i się ładnie wyrówna.

 

Blok na gpu kupię razem z nową grafiką- tylko ze nie wiem kiedy to będzie ;) Wtedy pewnie też wymienię węże.

 

Gorzej z okablowaniem- BFG ma ich bardzo dużo (w tym wiele niepotrzebnych wtyczek) i po wrzuceniu tego na tył budy nie ma szans na zamknięcie drugiego boku. Gdybym go nie dostał za free to nigdy bym go nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do najcichszych nie należą, ale wystarczy je skręcić do 900rpm i nie słychać ich. Dużo się pisze o terkotaniu łożyska w tej pozycji. Owszem jest one, ale moim zdaniem nie przeszkadza to. Z bliska jedynie słychać, a jak się ma kompa pod biurkiem to nie zwraca się an to uwagi.

no i oczywiście wygląd- jedne z najładniejszych wentyli jakie widziałem. Po prostu piękne- każdy kto je widzi to samo mówi. I to ich największa zaleta.

Ogólnie jestem z nich dosyć zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że upchałeś 3x120 :D ale ten ostatni wentylator do połowy schowany :P , układzik fajny ale faktycznie popraw kable :)mam tą samą bude więc wiem że się da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...