Skocz do zawartości
czarnyyy

Laptop max 2200 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, postanowiłem zakupić laptopa ale mam duży problem z jego wyborem. Laptop będę kupował na raty w jakieś sieci sklepów typu mm, saturn bądź rtv euro agd, a cena najlepiej jakby nie przekraczała 2200 zł. Od laptopa wymagam przede wszystkim ciszy (dotyczy to zarówno wentylatora jak i klawiatury) oraz aby nie nagrzewał się zbyt mocno. Co do wielkości matrycy wystarczy mi w zupełności 15.6 cali ze względu na gabaryty laptopów z większymi matrycami. Chciałbym również, jak pewnie większość, aby był mało awaryjny. Co do wymagań sprzętowych to dysk minimum 320 gb (fajnie jakby miał więcej, lecz i z 320gb się pogodzę), co do grania i karty to wystarczy aby odpaliło mi football managera 2011, ponieważ nie gram już często a laptop będzie służył bardziej do internetu i filmów. Co do systemu do fajnie jakby posiadał, bo nie wiem czy na studiach zaocznych uczelnia zapewnia. Sam dużo czytając znalazłem samsunga r530, acer 5738zg oraz polecanego acera 5551g (tylko nie wiem czy jest w którymś ze sklepów gdzie chcę zakupić laptopa). Jeszcze jedno z zastrzeżeń to aby nic w laptopie się nie uginało pod rękami i nie trzeszczało. Moje uwagi co do tych laptopów (jeżeli gdzieś się mylę poprawcie mnie ;)):

 

samsung r530- cichy i chłodny, nie podoba mi się jego kolor, wystarczający procesor, dosyć słaba karta, 3gb ram.

acer 5738zg- stary procesor, dobra karta (tylko czy potrzebna mi aż taka?), dysk 500gb, 4 gb ram.

acer 5551g- procesor amd (Słyszałem, że gorsze niż intela. Żadnych uprzedzeń nie mam, chodzi mi o wydajność), tylko 2gb ram, dysk 500gb, najładniejszy ze wszystkich, dobra karta.

 

Co Wy o tym sądzicie i jak byście mi doradzili? Może macie jakieś swoje modele do polecenia? Ja już mam totalny mętlik w głowie od szukania idealnego laptopa dla mnie od kilkunastu dni. Za wszelką pomoc dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko w asusach podobno piszczą cewki, a mi bardzo zależy na ciszy. Acer dobry lecz mocno się grzeję i cichszy od niego jest r530. W takich sklepach wcale nie jest trudno dostać taniego laptopa, r530 w mm kosztuję 2200 zł, natomiast acer 5738zg tyle samo tylko, że w euro. Nie chcę po prostu kupić słabego laptopa, który będzie awaryjny i komfort pracy na nim będzie tragiczny. Miał ktoś może do czynienia z którymś z w/w przeze mnie laptopów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W acerze przerażają mnie temperatury, które sięgają ponad 50 stopni ;o Jak wygląda sprawa trzymania takiego gorącego laptopa na kolanach? I czy tak wysoka temperatura ma jakikolwiek wpływ na żywotność sprzętu?

 

 

Ten acer najbardziej odpowiada mi ze wszystkich laptopów, które wymieniłem, lecz te temperatury mnie zniechęcają :?

Edytowane przez czarnyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomemu padła stacjonarka śmiercią naturalną, chce teraz zakupić laptopa (ma około 2200zł) i jest zapalonym graczem PES`a. Tak że laptop miał by służyć jako maszynka do gier a najbardziej do nowych wydań PES`a. Ja jako że nie znam się za bardzo na laptopach proszę Was forumowiczów o radę. Znalazłem jak na razie TAKIE coś, sprawdzi się ? :) może inne propozycje ?

Edytowane przez saito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój kolega nie potrzebuje mobilności, to lepszym wyjściem jest stacjonarka.

Jeżeli ma zamiar często podróżować z laptopem to mobilność mu się przyda, ale jeżeli chce on tylko okazjonalnie wynosić go z domu to po co pchać się w coś czego nie rozbudujesz za rok, a nowy PES to raczej większe wymagania(nie wiem czy dobrze mówię bo z grami sportowymi mój kontakt jest mizerny) i po pewnym czasie zrozumie dlaczego lepszy byłby stacjonarny komputer(co rok trochę będzie musiał obniżyć detale itd.) i możliwość dokupienia lepszego proca lub grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...