Skocz do zawartości
mattis21

Karta graficzna i procek do 800 - 900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam procka i grafiki do 800-900 zł

 

Mój obecny sprzęt:

karta leadtek PX8600 gt 512mb

procek dual core E2160 1.80 GHz (procek nie jest podkręcony)

płyta asrock 4coredual-vista

dysk samsung 500gb HD502IJ

ram 2 gb ram

zasilacz IBOX 400w

Czym się różni pci x16 od pci x16 2.0 ?? Ma to jakiś wpływ na działanie karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q8300

Gigabyte Radeon HD4850 1GB DDR3/256b PCI-E OC

879,98zł

 

Niestety wydaje mi sie ze ta zasilka nie podoła, nawet jestem tego pewien (juz nie wspominajac o OC) skad ty ja wytrzasnales? Za 100zł. z hakiem mozna dostac b.dobrego Seasonic'a SS-400ET 400W.

Zasilacze i-box sa na czarnej liscie, krotko mowiac tykajaca bomba. :wink: Nie wiem jakie ma linie 12V ale szalu pewnie nie ma wiec bez wymiany zasilacza nie masz co upgrejdowac.

 

Inna opcja jest wczesniej wspomniany Seasonic 400W + Q6600 i ten HD4850, powinienes sie zmiescic w 900zł.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ale :

1. Lepiej już kupić 4850 bo znacznie taniej a wydajność ta sama ;) Poza tym o ile pamietam to zarówno temp jak i pobór energii były lepsze w radku,

2. Procesor będzie bardzo ograniczał karte, tj z dwoma rdzeniami taki GTS250 będzie dawał tyle co dałaby karta o polowe tansza (i gorsza). Ale jako że będzie zasilacz to i kręcić możesz ;) Chlodzenie zmienic i pod 3 GHz podejdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grałby na niskich detalach w 1280 x 1024 i proc miałby problemy to zmiana na wysokie detale i 1920 x 1200 by pomogła?

Proc w dużej części nowych gier będzie miał duże problemy.

Masz E5200 więc chyba wiesz jak to wygląda bez oc.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o to mi chodzi :rolleyes:

To ze jak jest standardowych taktowaniach jest gozej to wiadomo. Tylko chodzi mi o to ze " tj z dwoma rdzeniami taki GTS250 będzie dawał tyle co dałaby karta o polowe tansza (i gorsza)" bo jest to nie prawda , praktycznie w kazdej grze gdzie karta o polowe gorsza nie miala by dostatecznej wydajnosci to taki gts250 juz ja powinien zapewnic.

W wyzszych detalach slabiej sie odczuwa gorszy procek ;)

 

Troche slabo sie sprecyzowalem wczesniej... A ogolnie to chodzilo mi o to ze kolega wyzej przesadzil , bo przez e2160 GTS250 nie bedzie mial wydajnosci HD3850.

 

A co do mojego procka to nie wiem o co chodzi bo od zawsze jest podkrecony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to juz nie wiem, gdy swego czasu mialem hd4850 w pciex4 to wydajnosci spadla z 20% , ale i tak bedzie sporo wydajniejsza od Twojej.

Zawsze mozesz tez zmienic plyte ;] Sprzedasz swoja stara troche dolozysz , i za ok. 150 pln kupisz uzywana plyte na p35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co? Masz już nową płytę? 4CoreDual-VSTA oficjalnie nie obsługuje tego procesora.

O samym procesorze to można powiedzieć, że jest o ponad 100zł droższy od E5400. Pozostałe różnice są tylko kosmetyczne lub wręcz są niekorzystne (niższy mnożnik, wyższe fsb).

ASRock > Products > 4CoreDual-VSTA

Plyta oficjalnie fsb1333 nie ciagnie, czyli ten q8300 chyba odpada.

Zapoluj na q6600

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HD4850 jest bardzo głośny

 

Głośny? Słyszałes go w akcji czy tak mówisz na czuja? Ja mam identyka Asusa tyle, że 512MB i nawet na 100% obrotów jest bardzo cichutki :blink: I nie obwiniajcie mojego słuchu bo wiem co mówię, też uwielbiam ciszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu skladalem kompa z tym hd4850 asusa i na 25% bylo dość cicho a na 100% nie dalo sie wytrzymac tego.

Moze roznie to wychodzi asusowi i czasem jest glosniej a czasem ciszej.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...